Kezdőoldal » Utazás » Európa » Voltatok már Szlovákiában?...

Voltatok már Szlovákiában? Hol voltatok? Kassa, Eperjes, Pozsony? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Azért nem szeretek oda menni mert ha magyarul megszólalsz úgy jársz mint a nyitrai tanuló lány, megverték de nagyon alaposan.Még a tv-ben is benne volt, aztán évtizedekre elhidegült egymástól ez miatt a két ország.
2023. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
78%

Ó anyám.

Másfél évig laktam Szlovákiában, egy szót sem tudok szlovákul.

A határ közelében mindenki magyarul beszél, szlovákul meg sem szólalnak.

Pozsonyban, Kassán stb. sem volt soha semmi probléma.

Gondolom az ilyen ordibáló bunkó magyarokat szokták vegzálni, mert ott nem divat a primitív viselkedés. Ezt nem ártana a sötéteknek megtanulniuk.

2023. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

2:

Azért mert volt egy ilyen eset amit a média felkapott, ez egyáltalán nem általános. 10 éve járunk rendszeresen túrázni Szlovákiába, és soha semmilyen atrocitás nem ért minket, szóban sem, sőt amikor szlovákokkal beszélünk (angolul, mert nem tudunk szlovákul), totál segítőkészek, és nem csak vendéglátásban, hanem pl. más túrázók is a hegyekben.

2023. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Kassán, Eperjesen, Pozsonyban is voltam, sőt Nyitrán ebédeltem olyan helyen, ahol volt magyar nyelvű étlap. Most nyáron Káposztafalván (Szlovák Paradicsom) a szállásadó beszélt pár szót magyarul, úgy próbált magyarázni, ő is nagyon rendes, segítőkész volt.

Az ellentéteket csak a média szítja, a valóság teljesen más.

2023. szept. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Pozsonyban többször voltam bevásárolni (még a régi rendszerben), el kellene mennem már a nevezetességeit és lakóit megismerni. Egyébként szinte az összes nagyobb és közepes városában jártam. Amin nem csak átszaladtam: Zólyom, Kassa, Rozsnyó, Eperjes, Késmárk, Poprád, Lőcse, Besztercebánya, Nyitra, Losonc, Rimaszombat, Érsekújvár, Pöstyén, Léva. Nem ez az összes.

Nagyon kellemesen éreztem magam mindig. Soha nem ért semmiféle inzultus sem a magyarságom, sem magyar beszédem miatt. Sajnos semmiféle idegen nyelven nem beszélek. Ez nehezíti a kommunikációt, de meg tudtam valahogy értetni magam. Ha szlovákul köszöntem, és elmondtam annyit a nyelvükön, hogy sajnos csak magyarul tudok, az elég volt ahhoz, hogy akarjanak segíteni. No meg nem viselek magamon trianoni Mo. térképet.

2023. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Szlovákiai magyar vagyok, Dél-Szlovákiában nagyon sok a magyar, mi is csak magyarul beszélunk a városunkban és kornyékén, gyerekeim is magyar iskolába járnak, de sajnos már egyre tobb a szlovák, de ez már egy másik téma.

2. válaszolo: egyáltalán nem a magyar lány megverése miatt hidegult el a két ország, az ellentét már nagyon régota megvan. Ismerem ot személyesen és nagyon sajnálom, rosszkor volt rossz helyen, de ez az eset nem azt jelenti, hogy veszélyben van az, aki megszolal magyarul.

Vannak szép helyek Szlovákiában is, foleg Tátrában, bár a szlovák vendégszeretet nem a legjobb, de kirándulásaink során semmi negatív nem ért minket azért, mert magyarul beszélunk.

2023. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Magyarlakta déli területeken is voltam több felé, Pozsonyban is többször és a Tátrában is. Én se futottam bele soha magyarellenességbe.


Mit tapasztaltam: Ahol én voltam városok, egyik sem nagy durranás. Javarészt lakótelepekből álltak és viszonylag kevés a látnivaló más európai városokhoz képest. A Tátra viszont leírhatatlanul szép.

2023. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

7:

Kassa belvárosa azért elég szép es rendben is van tartva, valamint egy szép, nagy, jól gondozott park is van a belváros mellett.


Selmecbánya meg gyönyörű, az épületek is meg környezet is, és csak nagyon kevés lakótelepi ház van a városban. Ebben benne van, hogy sok várossal ellentétben sosem lett felduzzasztva a 20. században, sőt, a 18. században 2-3-szor többen lakták mint most, csak Pozsony és Debrecen volt akkor népesebb.

2023. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

8:

Nem véletlenül kezdtem úgy a mondatomat, hogy "Ahol én voltam városok". Azelőtt pedig leírtam, hogy hol voltam. Tehát azokra érvényes, amit írtam.

2023. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

9:

Én meg nem cáfolni akartam a tapasztalatodat, csak leírtam kettő várost, amit érdemes megnézni. Jöhet még több mínusz, mert én szemét képes voltam a kérdésre válaszolni...

2023. szept. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!