Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lengyelország alulértékelt ?

Lengyelország alulértékelt ?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket hogy Lengyelország egy nagyon alulértékelt ország turisztikai szempontból. Szerintetek ez igaz ?

2023. szept. 14. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik része. A Lengyel-Tátra már vállalhatatlaná vált a túlturizmus miatt.
2023. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, Krakkót, Auschwitz-ot pl rengetegen látogatják és a síelés is népszerű már.

A többi szépségüket pedig első körben nekik kéne kiemelni, vonzóvá tenni. Ha senki nem tud róluk, nem is fog senki odamenni, max a kalandor hátizsákosok, de belőlük azért nincs túl sok.

2023. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szeretnek Lengyelországba utazni.Nem alulértékelt ár-érték arányban.
2023. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám alulértékeltnek, de utazásszervezőként tapasztalom, hogy pl. egy lengyel túrára sokkal kisebb az igény, mint Rómára. A Colosseumot, Big Bent, Brandenburgi kaput, ezeket mindenki kiskora óta látja a tankönyvekben. Lengyelország leginkább történelemórán kerül elő (most azt a kb. 40 percet, amit földrajzból Lengyelországgal foglalkoznak inkább hagyjuk)és abból is a történelem "sötét oldala" ami leginkább érdekes.


Pedig a Piastokról meg a leírhatatlan-kimondhatatlan Premysl-házról is nagyon sok érdekességet lehet mesélni.


De vannak időszakok, meg helyek amiket felkapnak: most pl. Zakopane a csúcs, de ahogy fentebb is elhangzott, Krakkó, Varsó, Auschwitz, ezek népszerű desztinációk.

2023. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én többfelé utaztam már ott, a nyugati részt kivéve , és egyet tudok érteni azzal, hogy alulértékelt.
2023. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudok elvonatkoztatni attól, hogy nem találkoztam még olyan vonzó lengyel attrakcióval, amiért én utaznék annyit.

Biztos vannak szép látnivalóik, de olyat (vagy legalábbis hasonlót) szerintem találok közelebb is.

Arról nem is beszélve, hogy én a meleget szeretem, tehát a hegyek nem tudnak annyira lázba hozni, a tengerpartjuk meg szép ugyan, de nem fürdős. Városnézésre pedig random európai városokba nem járok, ha valami más miatt utazok, azt kötöm össze ilyesmivel.

Barátnőmék pár éve kocsival tettek egy 5-6 napos körutat, elmentek a tengerig, nekik nagyon bejött, nyilván meséltek és mutattak képeket nekem is, szépnek szép, de így sem éreztem azt, hogy de vágyom oda :)

Egyetértek a 2. válaszolóval, ha saját maguk szerint is alulértékeltek, akkor tessék reklámozni, ami szerintük egyedi és utánozhatatlan, keressék ők a célközönséget (ahogy pl. egész nyáron Szlovákiát reklámozták a tvben).

2023. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem alulértékelt és kár is lenne várni olyan hájpot mint amiben a nyugat-európai fővárosok vagy a hollywoodi szuperprodukciók által népszerűvé tett helyek részesülnek. Amúgy ha valaki járt a covid előtti pár évben nyáron Rómában vagy Párizsban akkor nem hiszem hogy el volt ragadtatva a tömegnyomortól ami ott van a csúcsszezonban.

De nem mellesleg épp Krakkó látogatottságán óriásit dobott anno a "Schindler listája", az egész volt történelmi zsidónegyed aminek a 90-es évek elején eléggé lepukkant kinézete volt, hirtelen fejlődésnek indult. Zakopane viszont a fellendült tömegturizmus és az azt kiszolgáló infrastruktúra miatt elveszítette azt a báját ami még a 80-as években jellemezte. Én már nem is nézek be oda amikor a Tátrában túrázom.

2023. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megfelelően értékelt.
2023. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Varsó alulértékelt nagyon, Krakkóba rengetegen mennek viszont. Lengyelországnak szerintem méltán kéne lennie annyi látogatójának, mint Németországnak, mert van annyi látnivaló
2023. szept. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ott semmi olyan amit érdemes lenne látni mielőtt meghalsz

Nem egy Skócia pl

2023. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!