Kezdőoldal » Utazás » Európa » Poznanba érdemes elmenni...

Poznanba érdemes elmenni városnézésre?

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 07:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy inkább Varsóba? Esetleg Varsó + poznan?
2023. júl. 6. 07:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegnap jöttem el Varsóból, határozottan érdemes megnézni, viszont ne olyanra szamits, mint Budapest, Bécs, Párizs, stb. hogy van egy nagy történelmi belváros, és ott van mindenféle látnivaló. A történelmi óváros szép, nem túl nagy, és csak 50-60 éve épült (vissza), ugyanis az eredetit a németek pörög rombolták. Viszont egész szépen sikerült rekonstruálni


Érdemes megnézni a kultúrpalotát, és annak a kilátóteraszát


Ha érdekel a modern építészet, a felhőkarcolós negyed be fog jönni


A belvárostól délre a Lazienki parkot is melegen ajánlom, hatalmas zöldterület (eleve Varsó nagyon zöld), rengeteg kisebb kastéllyal, és egy botanikus kerttel


Nekem sajnos kimaradt, de vannak még ezek: Kopernikusz Tudományos Központ, Állatkert, zenélő szökőkút



Poznańról nem tudok nyilatkozni, mert ott még nem jártam, de nekem is bakancslistás

2023. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Poznanba is érdemes elmenni, hangulatos város. Annak járj utána előzetesen, hogy a belváros felújítása elkészült-e már. Én tavaly nyáron voltam és akkor még fel volt túrva az egész város, kerülgetni kellett a vaskerítéseket és a munkaárkokat. Ez sokat rontott az élményen. Akkor érdemes menni ha kész van a felújítás.
2023. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!