Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pesten van hegy? nem Budai...

Pesten van hegy? nem Budai oldalra gondoltam ha igen holn van

Figyelt kérdés
2023. szept. 30. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lejtos utcara gondolsz, pl XVI. keruletben, akkor vilagos, hogy igazi domb sincs, hiszen nem latszik. Foton es egy karejban a Godolloi-dombsag Pest korul, ami kimagaslik.
2023. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs ekezetem tenyleg. Fot-on, nem a fenykep foton.
2023. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Hacsak nem Ferihegy...
2023. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kőbányán van az Óhegy. Bár az inkább domb.
2023. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pest egy nagy teknőre hasonlít, a Gödöllői-dombsághoz csatlakozó részei simán elérik magasságban a budai hegyeket. Viszont lankás lejtőik miatt senkinek sem jut eszébe ezeket hegynek nevezni (ami nem mellesleg földrajzi értelemben a Budai-hegység számos csúcsa esetében sem volna indokolt).


Az én kedvenceim a Vida-domb és a sashalmi kilátónak helyet adó magaslat, de a Cinkotai-erdő magaslati pontjai is tök jók.

2023. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pest több pontja kb. azonos magasságban van a Gellért-hegy tetejével.
2023. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kustany válasza:

Hegynek azt nevezzük, ami legalább 500 méter magas. Budapesten egyetlen hegy van, a János-hegy.

A pesti oldalon nagyon sokáig nincs semmi kelet felé, legalábbis nem hegy. Dombságok vannak.

Azt azért érdemes tudni, hogy Mátyásföld kb. olyan magasan van, mint a Gellérthegy, csak nagyon lassan emelkedik és ezért nem feltűnő. De ettől még nem hegy, ahogy a Gellért-hegy is csak nevében az.

2023. okt. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kloha válasza:

7-es! Az az 500 méter, nem 300?

Mondjuk, amikor én voltam iskolás, ezt a hegy fogalmat, 250 métertöl tanultuk. Szóval szerintem több hegy van a budai oldalon.


Mellesleg a Gellért-hegy 235 m magas, de csak kb 130 méter látszik belőle, mert ugye a Duna is kb 100 méterrel a tengerszint felett folyik. (Valóban nem hegy)

2023. okt. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ferihegy?
2023. okt. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Avval gyermekkorom óta tisztában vagyok, amit le is írtatok, hogy pesten sok hely olyan magaslatban van, mint a Gellérthegy. De ami érdekes, 6 éve Zugló Törökőrön lakunk egy panorámás részben tetőtéri lakásban, ahonnan Budapest jó nagy részét be lehet látni az ablakokból. (kb. 300 fokban körbe) Látjuk a Budai hegyeket, a Pilis fenénk eső részét. Távcsővel nézve, ill. nagy zoom fényképezőgéppel (Nikon COOLPIX P900 Optikai 83x Zoom) több fotót készítettünk itthonról és a látható helyekről a házunkról. Pl. Ürömről, Hármashatárhegyről, Erzsébet-kilátóról, János-hegyi Libegőről, stb. Utóbbiakat szabadszemmel is lehet látni itthonról.

Pesti oldalon viszont A Határ úti TV toronyig ellátunk, kelet felé az Őrs vezér térig, a Füredi utcai lakótelepig. Hiába mondják, olyan magasan van pest több része, mint a Budai hegyek, ill. a Gellérthegy, mégsem lehet látni ezeket a részeket. A föld görbülete azért csak nem úgy működik, hogy nyugatra látjuk a magaslatokat ugyanabban a távolságban, de keleten nem! 🤔

2023. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!