Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ideiglenes NI? Segítenél a...

Ideiglenes NI? Segítenél a tapasztalatoddal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azoktól kérdezném,akik Angliában élnek:mi a tapasztalatotok, elfogadják egy egy állás jelentkezésénél az ideiglenes National Insurance Numbert, amíg még nem tudtam kiváltani az állandót?

Azért kérdezem, mert ha munkát keresek Angliában, akkor egy egy állás megpályázásánál kérik az NI számot, de mivel kezdeti stádiumban még csak jelentkezem rájuk, ezért nincs még állandó számom, csak ha már alkalmaznak.


Mi a tapasztalatotok,elfogadják az állás jelentkezésnél?

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! (Kérlek azt ne írjátok le, hogy mi a módja mi kell hozzá,hogy igényljem azt tudom...csak ez nem világos, köszönöm! )


2010. okt. 18. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Elfogadják az ideiglenes NI-t is,hiszen először mindenki azt kap,hogy tudjon munkát keresni..Az eredeti majd 1 hónap múlva jön meg postán..De amint megjön,be kell vinned,és módosítani kell az adataidat...Ebből nem lesz gondod..
2010. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod! Ha jól tudom,akkor így néz ki az ideiglenes, ugye?

TN=temporary number

Date of Birth=DD/MM/YY

M or F=Male/Female


Köszönöm előre is válaszod!

2010. okt. 18. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ne haragudj,de már nem emlékszem arra,hogy néz ki az ideiglenes mert nekem már az eredeti van,elég régóta...

De ha neked ilyen az ideiglenes akkor biztos olyannak kell lenni..

Mint írtam elfogadják,de majd az eredetivel módosítsd..

2010. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezt végülis nem a hivatal adja, hanem általam is beírható egy egy pályázatra. Azt hittem valami konkrét számot adnak az ideiglenesre is....köszi szép napot
2010. okt. 19. 09:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

De hiszen adnak ideiglenes számot!!Én úgy vettem ki,hogy már az van neked!!!Az ideiglenes NI szám is egy kártya csak másképp néz ki..Ezt addig használhatod amíg az eredetit nem kapod meg..Csak magadtól nem írhatsz egy NI számot!

Azt írtad tudod mi a menete..Igényeltél már ilyen kártyát és nem kaptál helyben ideigleneset? Ez meglepne nagyon!

2010. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
és igen van egy konkrét szám rajta...Ahogy az eredetin is...
2010. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,azt tudom,hogyan kell igényelni az állandót.De van ideiglenes úgy tudom, az pedig az amit írtam,legalábbis az interneten ezt olvastam, (bemásolom)tehát ez maga az ideiglenes szám.

TN=temporary number

Date of Birth=DD/MM/YY

M or F=Male/Female

(So, if you are a woman and were born on 1st April 1980, your temporary NI number would be TN010480F) If your employer will not accept that they can do this, you can get a letter from the National Insurance Number Team (see below) to confirm the employer can issue a temporary National Insurance number.


Akkor gondolom,ha máshol is ezt olvastam ez az ideiglenes. Akkor, a válasz is megvan, tehát el kell fogadniuk,nem?

Köszönöm eddig válaszaidat is!

2010. okt. 19. 13:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Te kint élsz egyébként Angliában?
2010. okt. 19. 13:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen kint élek már egy ideje..

Én nem tudom az interneten milyen formanyomtatvány van.Én amikor kijöttem nem az internetre bíztam..Elmentem a helyi munkaügyi központba,és igényeltem NI. kártyát..

Teljes nevén National Insurance Number card. Felveszik az adatokat,és ott rögtön kapsz egy ideiglenes számot.Evvel lehet menni munkaügyben bárhová,és elmondták,hogy az eredeti N.I kártyát postán fogják kiküldeni 1 hónapon belül..Ha megérkezik akkor vigyem be a munkahelyemre az eredetit,és ott helyben igazítják..

Ezért nem értem,hogy nálad mi a gond!

Voltál bent,és igényeltél már kártyát? Ha igen akkor kapnod kellett volna egy ideiglenes számot...

2010. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi válaszod! Nincs semmilyen gond nálam:), csak egyszerűen kíváncsi voltam rá.Én ezt az Angol Követség oldaláról töltöttem le. Mivel még nem vagyok kint,de szereték már itthonról megpályázni egy két állást és kérik a NI-t,ezért érdekelt ,hogy elfogadják e ilyen jelentkezésekkor az ideiglenest is,és hogy ez e az ideiglenes,amit feltettem. Mivel azt írtad, hogy nem emlékszel már neked milyen volt ideiglenes,akkor nagy valószínüséggel neked is ez volt: TN és a számadatok,csak még akkor lehet neked sem tűnt fel:):) Azóta érdeklődtem máshol is,és igen így néz ki az ideiglenes NIN, tehát ezt nem csak személyesen lehet kérni, csak az állandót kell személyesen interjú alkalmával.

Köszi azért válaszod, CSCS-ről tudsz esetleg valami infot adni?:)

2010. okt. 20. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!