Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elveszett személyi,3 nap...

Elveszett személyi,3 nap múlva külföldre utazás, jogsim van, ezért nem kapok ideiglenes személyit?

Figyelt kérdés
Rendben, hogy megigényeltem az újat, de amíg nem készül el, mivel igazolom magam külföldön?!
2011. aug. 29. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha van útleveled akkor azzal, ha nem akkor sajna, le kell mondanod az utazást.
2011. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért ne mondd le az utazást.

Számos lehetőséged van:

három nap alatt az útlevél dupla illetékért elkészül, a Központi Okmányirodában biztos, hogy az utazás előtt át tudod venni. Ennek a költsége igen magas.

Ideiglenes személyi igazolvány a másik megoldás. Nem kapsz mert van jogosítványod? És ha az is elveszett véletlenül a személyiddel együtt...? Kis kreativitás, és ma már a kezedben lesz az új ideiglenes személyid... Jogsit nem is kell egyből újat készíttetni.

Ez akkor kellemetlen, ha autóval utazol, és te vagy a sofőr. Mert a jogsi elvesztésekor körözni fogják az okiratot.

2011. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
sajnos az ügyintéző hölggyel nem igazán értettük meg egymást. nem akarta érteni azt a kérdésemet, hogy valóban, mi van, ha azt mondom, nem, nincsen jogsim? az volt a válasza, hogy a nyilvántartásban úgyis benne van... nem értem. elméletileg tehát akkor ez járható út lenne? mármint, ha bejelentem, hogy elveszítettem a jogosítványomat, és mivel érvényes személyim sincsen, kell adniuk ideiglenest.
2011. aug. 29. 12:40
 4/15 A kérdező kommentje:
a jogosítványomra egyébként nem lesz szükségem az utazás során, újracsináltatom inkább, ha hazaértünk.
2011. aug. 29. 12:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Még csak újra készíttetni sem kell a jogosítványod. Menj be az okmányirodába, és közöld, hogy elhagytad a jogosítványod. Nem akarod, hogy visszaéljenek vele, ezért kezdjék el körözni. Közöld, hogy személyid sincs, mert azt már korábban elhagytad, így jelenleg nincs igazoló iratod, és így ki KELL adni az ideiglenes személyi igazolványt (ennek azt hiszem 1500 Ft az illetéke). A jogosítvány esetére pedig mondd azt, hogy most nincs pénzed újat csináltatni, csak kezdjék el körözni, hogy nehogy visszaéljenek vele. Majd ha lesz pénzed, megcsináltatod. Hazajössz a nyaralásból, bemész az okmányirodába a jogsiddal, és közlöd, hogy jééé meglett, beesett a szekrény mögé. Az irat körözését megszüntetik, te pedig 1500 Ft-ból megúsztad a nyaralást.

Hova utaztok?

2011. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

szlovéniába készülünk. nagyon köszönöm a válaszodat!

a hölgy kérdezte, van-e jogsim, mondtam, hogy igen, ha előre tudom, hogy ez lesz az akadály... semmi gond, visszamegyek. útlevelem tényleg nincs. :) tehát ezt az ideiglenest azonnal meg is kapom, miután kifizettem csekken az 1500 forintot?

2011. aug. 29. 13:01
 7/15 anonim ***** válasza:

Így van. És EGT-be utazhatsz is vele, tehát Szlovénia nem lesz akadály. Emellett schengeni zóna is :)

Visszamész az okmányirodába és közlöd, hogy sajnos nem találod a jogosítványod sem, mi a teendő. Születési anyakönyvi kivonatot vigyél!!!

2011. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Visszamentem, bejelentettem, hogy nem találom, közölték, hogy délelőtt még megvolt, hazudok, és elküldtek. Erről ennyit.
2011. aug. 29. 14:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

:) Kezdeményezz az okmányiroda ellen eljárást, jelentsd az eljáró közigazgatási hivatalnál az esetet.

Sőt, továbbmegyek: ha nagyon nem akar intézkedni, fogd meg, és törd ketté az ügyintéző előtt, és közöld, hogy sajnos tönkrement.

De menj másik okmányirodába, és ez a problémád egyszerűbben is megoldódik. Te bejelentetted az iratod eltűnését, az irodának pedig EL KELL JÁRNI. Nem tagadhatja meg az okmány pótlását.

Ne hagyd már magad...

2011. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos már nincsen a közelben nyitva másik okmányiroda. Borzasztó megalázó volt, ahogy lehazugozott, miközben sor állt mögöttem... Később még visszamentünk, hátha ketten többre megyünk, de végül anyám is kapot az arcába rendesen, a kedves okmányirodavezető egészen odáig elment, hogy tartsa el anyám az ő két gyerekét, ha az én csalásom miatt kirúgják. Nem értem, neki mi köze ahhoz, hogy én mit mondok a papírjaimról. Nem hiszem el.
2011. aug. 29. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!