Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dés és Nagybánya erdélyi...

Dés és Nagybánya erdélyi szintet nézve milyen városok?

Figyelt kérdés
Élhetőek? Vannak érdekes turista látványosságok?

nov. 25. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol emlekszem nehany evvel ezelott olvastam (valahol az erdelyi magyar sajtoban), hogy Nagybanya a legjobban elheto erdelyi nagyvarosok kozott szerepel. Nagyon regen jartam arra, akkor szamomra szimpatikus volt, viszont nem tartozkodtam annyit, hogy elhetoseg szempontbol vizsgaljam. Most egy gyors keresesre vannak cikkek, amik dicserik, de olyanok is, amelyek nem. Turista latvanyossagok koze muzeumok, parkok, Szent Istvan torony, templomok es a kornyeken a termeszet. Desrol nem igazan tudnek sokat mondani, egy fel delutant toltottem ott eletemben, az nem volt tul pozitiv.
nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagybanya, mint erdelyi nagyvaros? :D
nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan egy Kolozsvar, Brasso vagy Nagyszebenhez viszonyitva kisse alulmarad, de tobb mint 100000 a lakossag, ami altalaban eleg ahhoz, hogy egy varost nagyvarosnak nevezzunk (+ egy megyeszekhely is).
nov. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagybányának van egy kis sétálóutcája, egy kisebb folyó is átmegy a városon, van sok múzeum is és a környékén gyönyörű a természet. A református templom tornya nagyon hasonlít a debreceni Nagytemplomra.

Ami nem tetszett nekem, hogy az elkerülő mellett van egy hatalmas szeméttelep. Magyarországon azért jobban el szokták rejteni az ilyeneket.


Désen én sem töltöttem sok időt, az nem volt egy nagy élmény. Ahogy emlékszem kevés zöldterület volt és mindenhol autók álltak.

Ott a templomon kívül nem sok látnivaló van.

nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!