Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet valami pályázatot vagy...

Lehet valami pályázatot vagy valami támogatást nyerni, ami támogatná az utazásomat Angliába?

Figyelt kérdés

Minden vágyam kijutni Angliába, mint ahogy az sok embernek. :) De sajnos a szüleim most nem tehetik meg, hogy csak úgy ideadjanak 150E forintot...

Tudom, hogy lehet állami támogatásra pályázni mondjuk lakás felújításkor. Ilyen helyzetekben van még valami hasonló megoldás? Köszönöm szépen! 18/L


2010. okt. 20. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Én még ilyenről nem halottam,és szerintem nincs is ilyen..Senkit nem fognak azért támogatni,hogy elhagyja az országot..Gondolkodj már! Ha támogatná valaki az angliai utadat akkor jogosan állnának kis millióan sorba akár amerikai,német,spanyol vagy francia úttámogatásért..

Bár én kint élek Angliában ,de nem értem,hogy iért kell neked 150.000 forint..

2010. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el önkéntes táborba, au pairnek, vagy valami eu-s diáktalálkozóra, ami mondjuk mindig máshol van... ha más nem, akkor főiskolás éveid alatt cserediákként is kint lehetsz. Valamit valamiért... mindig mindent meg lehet oldani
2010. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A repülőjegy, a szállás és a belépők, már majdnem ott van 150000, ha egy hétre megyek.

De amúgy ilyesmire gondoltam, hogy valami önkéntes munka vagy egyéb.Köszönöm!

2010. okt. 21. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Az önkéntes munkának az a lényege,hogy te fizetség nélkül,pusztán jó szándékod jeléül ingyen segítesz másoknak/másokon..

De itt sem fogják a repülőjegyedet fizetni..Nagyon sok olyan helyet ismerek ahol szívesen várják az önkéntes dolgozókat,és ezek örülnek annak,hogy léteznek,nemhogy még az utazását is biztosítják neki..Sok helyen a szállást sem tudják garantálni..

De adhatok egy jó tanácsot,hátha bejön..Sok magyar él Angliában..Próbálj meg ilyen magyarokkal fel venni a kapcsolatot,és próbálj meg velük beszélni egy lehetséges útról..

pL: elmondod,hogy te végül is miért akarsz kijönni arra az 1 hétre,és valamennyit fizetnél nekik ha egy kis időre befogadnának..Én régebben csináltam ilyet.Jobban mondva befogadtam 1-2 hétre fiatalokat..Biztos vagyok benne,hogy vannak még sokan akik segítenek így...

De ha nem vagy jártas az itteni árakban akkor lehet,hogy a 150.000 forint sem lesz elég..

De muszáj megkérdeznem: Milyen belépőjegyekre gondoltál?

38/N

2010. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát néhány múzeumot megnéznék,a Britsh múzeumot, a National History múzeumot, amik tudtommal még ingyenesek.

Aztán a húzósabbak, mint például Madam Tusseauds, Windsor-i Kastély, Cantebury Castle, Leeds Castle, és ha már Londonban járok, megnézném a london eye-t is. Tudom, hogy ezeknek a belépőknek eléggé fent van az áruk, és tudom azt is, hogy nem olcsó ott az élet...:)

Az önkéntes munkáról pedig annyit, hogy ezt nagyon jó ötletnek találom, szeretek segíteni másokon! Megpróbálom majd, amit ajánlottál! Még egyszer nagyon köszönöm.

2010. okt. 21. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Feljebb írtam már, én voltam már önkéntes táborokban, az útiköltséget valóban nem állják, de ez az árnak csak töredéke lenne igazából szerintem, hiszen szinte ingyen tölthet el majd három hetet egy idegen országban bárki. Valahol a szabad programok finanszírozását is átvállalják. Igaz hogy így egy nemzetközi csapattal kéne végigjárnod mindent, de szerintem hatalmas élmény.

A másik jó lehetőség az au pairkedés... sok család fizeti az utazást is, illetve a zsebpénzedből futja heti egy két múzeumra, egyebekre is. Talán a te esetedben ez lenne a legjobb, de én mindegyiket csak ajánlani tudom, fiatal vagy, és ma már ezer lehetőség van arra hogy az is eljusson külföldre, akinek amúgy nem lenne lehetősége rá... csak meg kell találni a neked tetszőt, és ki kell használni :)

2010. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 15:30 vagyok.

A múzeumok szinte ingyen vannak.A british museum például 1 nap alatt végig sem tudod járni annyira nagy és jó..

A madam Tussauds egy olyan hely ami iszonyú drága még az angoloknak is (30 font) ,és amikor kifizetted ,és végig mentél 20 perc alatt rájössz,hogy csalódás az egész..Én 5 éve élek Angliában és még nem voltam ott..(másoktól tudom a negatív kritikát)

A londoni eye-s az tavaly 17 font volt.Egymillióan felmennek rá,és amikor lejönnek csalódottak,mert a gömbben annyian vannak,hogy bizony nem a legjobb élvezet..Manchesternek is van ilyen szeme és ott csak 7 font a beugró..

Kastélyok bizony fizetősek,és elég szépek..Bizony ha ezeket mind végig akarod nézni akkor kevés lesz a 150 ezer forint (átszámítva kábé 480 font..9 Ha ilyen helyekre mész akkor csak a belépőkre 30 fontot számolsz és még nem ettél,nem utaztál..Az utazás a másik ami nagyon drága...

Bizony neked nem árt ismerősöket,barátokat szerezni akik kint élnek,legalább a szállásod legyen olcsóbb..

De a múzeumot ne hagyd ki,mert felejthetetlen élményben lesz részed..(még most is imádok oda járni,pedig voltam már párszor..)Menj el a közlekedési múzeumba is..nem messze van a british múzeumtól..

38/N

2010. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A MOB honlapjat erdemes meg nezegetni, www.scholarships.hu hatha talalsz valamit. De a felsooktatasbol van a legtobb eselyed kijutni. Esetleg fapadossal olcsobb, es ha talalsz vmi hostelt... de Anglia nem eppen olcso hely, London meg foleg nem.

Egyetemrol viszont a legtobb dologhoz kell legalabb egy lezart tanev... de ne add fel, nekem is sikerult egyetemrol kijutni tobbszor is Franciaorszagba, egyszer Moszkvaba, szoval vannak lehetosegek. Londont akkor neztem meg mikor PArizsban voltam, onnan mar nincs olyan messze, vonattal ket es fel ora az ut.

2010. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a segítséget! :)
2010. okt. 22. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!