Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csehországba utazom, erre...

Csehországba utazom, erre szükség van? Többi lent.

Figyelt kérdés

Foglaltam szállást airbnb-n Csehországban 3 napra, és a fogadó fél azt kéri sablon üzenetben az oldalon, hogy töltsek ki egy elektronikus formanyomtatványt az adó (gondolom idegenforgalmi) megfizetéséhez(50 korona), ahol személyes okmányokat kérnek többek között. Kérdésem, hogy járt már valaki így? Muszáj kitöltenem?

Magát az adózást értem, viszont furcsa hogy ezt előre kérik tőlem.

Lehet hogy hülye kérdés, de nincs ebben tapasztalatom és kicsit bizalmatlan vagyok. A házigazda nem válaszolt (még)



dec. 4. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Airbnb-t ugyan nem ismerem, mert én maradok a szállodáknál, de az tuti hogy hotelbe nincs bejelentkezés papírok nélkül. Nem lepődnék meg, ha az airbnb-nél ugyanez lenne a helyzet.
dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1# Ez tök oké, nyilván viszem magammal a személyimet és be is mutatom kérésre.


De ez egy kicsit más.. nekem itt arról beszélnek, hogy valami adót kell megfizetnem (?) meg egy teljesen, airbnb-től független oldalra irányítanak.. Ez az "ijesztő" az egészben. Másrészt, ha ennek ez is a menete, miért nekem kell ezzel foglalkoznom? Ha valamilyen helyi szabályozás van, azt értem, utánaolvastam és sok helyen EU-szerte próbálják szabályozni az airbnb-t, de ezt miért nem a cég (amúgy a hostel jó visszajelzéseket kapott) intézi?

dec. 4. 18:27
 3/23 A kérdező kommentje:
1# P.S. nem is tőled, inkább azoktól kérdezem, akiknek van tapasztalata airbnb-vel.
dec. 4. 18:28
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hova iranyitanak? Mostanaban a booking-os fiokokat rendszeresen feltorik (illetve megszerzik a jelszavakat), nehogy valami adathalasz oldalra juss ahol megszerzik a banki adataidat es leuritik a szamladat seperc alatt.
dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az ugrott be, amit a 4. írt.

Mindenképp várd meg a házigazda válaszát!

És írd meg légyszi, hogy mi lett a vége...

dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Alapból az airbnb-hez nem szükséges.

Ez valami helyi szabály lehet vagy feltörték a host fiókját és csalás.

Én rákérdeznék a hostnál, hogy mi ez.

dec. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Eddig én még csak olyannal találkoztam, hogy a szállásadó helyben elkérte az idegenforgalmi adót és minden adminisztrációt ő intézett. Nem találkoztam még olyannal, hogy egy másik oldalra irányítottak volna, hogy intézzem magamnak. Pláne a sok csalást figyelembe véve, elég gyanús ez így.
dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kicsit leizzadtam a válaszokat olvasva...


Válaszolva arra, hogy valós-e a házigazda avagy feltörték, előbbi mellett több érv is szól, bár persze ez sem 100%-ig biztos, de engem meggyőzött:

- a házigazda leírása alapján beszél 3 nyelven, én ebből 2-t kipróbáltam, amit én is beszélek felsőfokon és mindkét nyelven érthetően kommunikált velem az illető

- az egyik foglalásomat vissza kellett mondani, kérésemre törölték is, és az airbnb fizetéskövetései között ott van, hogy a visszatérítés el lett indítva és hogy 15 napon belül megjön a pénz (persze nem jött még meg, de ez 2 napja történt csak, szóval van még idő).


Egyébként utánaolvastam és sok helyen írták, hogy bevett szokás ilyen űrlapokat kitöltetni a vendéggel, merthogy a "helyi szabályozások"...


P.S. Hab a tortán, hogy közben érkezett egy kiegészítő szolgáltatás kérés idegenforgalmi adóra, amit nem tudtam befizetni, így a határidő lejártával a tulaj kvázi lemondhatja (?) a szállást technikailag amiatt, mert nem reagáltam rá (időkorlát van). Bár ebben nem vagyok biztos, de miért ne történhetne meg?


A hely visszajelzései alapján amúgy jónak tűnik, (53 vélemény, 4,52 értékelés), és én régóta használom az appot, és ilyesmivel soha eddig nem találkoztam! Kezd felháborítani, hogy ennyi vesződés van egy foglalással, ami máshol, más városokban egy kattintásra meg volt....

dec. 5. 20:18
 9/23 A kérdező kommentje:

4# Banki adatot nem kértek el. Jotformra irányított.


5# A házigazda eddig minden kérdésemre válaszolt, kb 1-2 órán belül.

dec. 5. 20:32
 10/23 A kérdező kommentje:
4# Ja és tranzakciót nyilván nem fogok végrehajtani más oldalakon, csak az airbnb-n belül.
dec. 5. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!