Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha kimegyünk strandolni...

Ha kimegyünk strandolni Madeira valamelyik fürdőhelyére keell attól tartani hogy a homokban skorpió vagy tengeri sün megtámad?

Figyelt kérdés
Szokták árulni tengerparti beachekre ezeket a gumitalpú fürdőcipőket.Érdemes ilyet venni az egész családnak hogy biztonságban legyünk?
dec. 18. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ott mérgező kígyók, pókok, meg skorpiók, ettől nem kell félni. A tengeri sün meg definícióból adódóan a tengerben van, nem a parton a homokban:) És a vízben sem támad, csak max te lépsz rá.
dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A helyi bazárban be lehet szerezni vízálló sün-sprayt, a skorpióra meg elég rákiabálni és elmenekül.
dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsetlen szomalia alaszkas barom. De a jo hir az, furdozes nemigen van. Te nem vagy nemet, holland, nem birnad.
dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Medvespray-t vigyel, te retardalt.
dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Semmi gond, ha megtámad egy tengeri sün a homokban, egyszerű a megoldás: hangos "Alaszkaaaa!" kiáltással előkapod a medvespray-t, és szembefújod magad.
dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A sün ilyenkor téli álmot alszik, a skorpió október-novemberben van, szóval így decemberben nem kell ezektől tartanod.
dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Madeirán egy őshonos gyíkfaj él. A legnagyobb természetes körülmények közt élő emlős a nyúl. Nincsenek kigyók, békák skorpiók, sünt se láttam. A tenger ilyenkor 20 fokos. Én bírom a 20 fokos vizet és szoktam is fürödni, mert nagyon kellemes. A tengerbe érdemes lábbeliben menni, mert nem homokos a part.
dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tengerbe mindenképpen vízicipőben érdemes menni, különösen ott, ahol sziklás részek vannak, azt nagyon szeretik a tengeri sünök. De egy tengeri uborkára sem kellemes rálépni (nem szúr, meg ilyenek, csak undorítóan sikamlós). Homokos tenger/óceánparton is lehetnek kellemetlenkedő lények, nekem egyszer a lábamba "harapott" egy rák. Ezek ellen jó a vízicipő.

A parton nem jellemző, hogy bármilyen kellemetlenkedő lény lenne. Ahol él skorpió, ott is inkább rejtőzködik, kerüli az embert. Azt szokták javasolni az ilyen helyeken, hogy ne térj le a járt, kiépített utakról és akkor nem lesz gond. Illetve a skorpiókkal inkább az a probléma, ha bemennek a lakásba és elbújnak, ezért az ilyen helyeken mindig csukni kell az ajtót.

dec. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!