Kezdőoldal » Utazás » Európa » Osloban melyik városrész a...

Osloban melyik városrész a jobb, Frogner vagy Vålerenga?

Figyelt kérdés
Osloban melyik városrész a jobb? Frogner vagy Vålerenga része jobb Oslonak? Az az igazság állás ajánlatot kaptam Osloban. Elméletileg 2024 február 5.-én kezdenék. És a leendő munkahelyem Oslo Vålerenga részéhez közelebb van. Viszont Vålerengában nem kaptam albérletet. De Frogner kerületben meg 3 ajánlatom is van albérletre. A szerződésem a munkahellyel tegnapi nap folyamán létrejött. Szóval adott a kérdés!

jan. 4. 17:11
 1/10 anonim válasza:
67%
Frogner
jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ellentétes irányban lesz a munkahelyem! Azért szerettem volna Vålerenga -ban. Mert a Vålerenga iskolában kaptam Angol nyelv tanári állást. Illetve egyelőre kisegítő / másod tanár leszek. Ez az állás lényegében "protekciós" állás lesz. És egyelőre június 30.-ig szól a szerződésem. Tehát a tanév végéig.
jan. 4. 17:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Frogner egy szép villanegyed, nagykövetségek vannak ott, pl. a Magyar Nagykövetség is. Közel van a királyi palota is. Drága negyed, úgy az üzletek, mint az albérletek. Vålerenga Oslo régi munkásnegyede, több utcája olyan, hogy a földszintes házak egytől-egyig belesűlyedtek a talajba, egészen az ablak feléig. A helyi focicsapat székhelye. Persze a negyed nem egy pár utcából áll, vannak szép részek is. Közel a Szt. Olav templom, ahol időnként magyar miséket is tartanak. Minkét negyednek elégjó a tömegközlekedése, ha számít.
jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as! "Szt. Olav templom" Erre gondoltál? - [link] ,10.7441515,3a,75y,331.3h,99.16t/data=!3m7!1e1!3m5!1skGlqGEK0T2VGfntXvtf6Nw!2e0!5s20230801T000000!7i16384!8i8192?entry=ttu - Akersveien 1, 0177 Oslo, Norvégia - Mert ez azért nem Vålerengában van. Bár Vålerengának is van saját temploma, ami tényleg Vålerengában van! Közben folyamatban van a bérlés intézése lakásügyben. Egyenlőre úgy néz ki hogy Frogner-ban lesz lakásom. Letettem a foglalót is már ma délelőtt.
jan. 5. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy Vålerengában van, hanem azt, hogy "közel a Szt. Olav templom".
jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként miért érdekes a Szt. Olav templom? Ha csak nem a "Trio Jakten på olavsskrinet" című film jut eszedbe? Amely egy bizonyos Olav Haraldsson-ról kapta a nevét. Már mint a templom. És igen láttam a Trio Jakten på olavsskrinet című filmet. De mi köze van Frogner-hez vagy Vålerenga-hoz, a Szt. Olav templomhoz? Hiszen Szt. Olav templomtól nyugatra van Frogner, és a Szt. Olav templomtól dél-kelet-re van Vålerenga. Szóval nem először járok / jártam Osloban. Bár még mindig van mit fel fedeznem Osloban. De már többször jártam Osloban.
jan. 5. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak azért említettem, mert a frissen érkezők rendszeresen rákérdeznek a honvágyuk miatt. De hagyjuk, nem neked való...
jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es! Nem vagyok egy templomba járó ember. Sőt hívő sem. Nem is a Szent Olav templom miatt megyek Osloba. Hanem mint írtam is a Vålerenga Skole-ban kaptam Angol tanári állást. Melyet 2024 február 5. - június 30 között töltök be. Hogy a következő tanévre maradok, azt még nem tudom. Egyébként Budapesten Angol, Német, és Fancia nyelvtanárként dolgoztam. De a magyar oktatásban már nem tudom magam tovább fejleszteni. Illetve egy új szemlétet kellene. Épp ezért segítséget kértem egy barátomtól, aki Osloban lakik. És mivel a barátom gyerekei a Vålerenga Skole-ba jártak. Igy ott segitet neekem szerezni állást. Amit meg is kaptam.
jan. 5. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok és sok sikert kívánok.
jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es, Köszönöm.
jan. 5. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!