Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek az alábbi országok...

Szerintetek az alábbi országok közül melyik a legjobb, legérdekesebb? Melyik ezek közül a kedvencetek?

Figyelt kérdés

jan. 6. 19:04
A kérdező szavazást indított:
Dánia
Finnország
Izland
Norvégia
Svédország
27 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Saját kedvencem azért Izland, mert úgy láttam az aurórát, hogy egyáltalán nem is készültem rá (mármint a túrára igen, csak semmi garancia nincs rá) és az akkora élmény volt, hogy nálam meg is nyerte a csatát.


Na de kicsit objektívebben: Dániának van egy olyan előnye, hogy Koppenhága egy hosszúhétvége alatt kivégezhető, repülőjegy is sokszor van olcsón (15-20.000 között) és bár az ország baromi drága, egy hosszúhétvége senkit nem fog a nyomorba taszítani. Ráadásul át lehet kompozni Malmöbe, ami jó program akár gyerekkel is, de felnőttként is imádom. Kalandvágyók egészen Osloig hajózhatnak (kb. 15-20 óra között van a menetidő hajótól függően), az árakat is egészen alacsonyan mérik 20.000-tól az orient express-es árakig mindenki talál magának kedvére valót.


A trió főváros közül szerintem Oslo pont a legkevésbé érdekes. Aki viszont a zöldterületeken szeret barangolni, pont neki való, minden utcára két park jut. Engem az építészet sem annyira fogott meg, de ez erősen szubjektív. Helsinki és Stockholm már egy fokkal izgalmasabb nekem. Ha csak a belváros bájosságát nézem, nálam Stockholm nyert, de a Helsinki Székesegyházzal meg nehéz versenyezni, ezt mindenki maga eldönti.


Vendégélményben nálam Stockholm nyert, ott azt éreztem, hogy a szőnyeget a lábam elé terítik és az emberek is nagyon kedvesek. Nincs fanyalgás, nincsenek rosszalló tekintetek. Egyedül ültem egy egyetemi kávézóban és odahívott magukhoz egy másik asztal, hogy ne üljek egyedül. Na szóval ott ez a módi.


Az viszont tény, hogy - főleg Norvégia - nem olcsó. Mikor két főre egy tök átlagos vacsira kihoztak egy 45.000 forintos számlát azért a szívbillentyűim elernyedtek egy percre.

jan. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én eddig Koppenhágában voltam ezek közül. Az biztosan nem!! 😃 Dánia nem nyert 😃
jan. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1-hez kiegészítés. Izland azért egzotikus, mert olyant máshol nem látsz. Érdemes körbeautózni, na meg a belsejébe is. És főleg mászni, mászni, mászni. Ahová csak lehet.

Norvégiára egy hónap kevés, ha teljes hosszban gondolkodsz. És ha már ott vagy, Svalbard kötelező, mert az ember a 78. szélességi körön ritkán jár, és olyant másol nem lát. Pl. nincsenek hegycsúcsok, mert a szél lefújja őket. Szép lapos tetők vannak. Oslóban két fontos építészeti hely van. egyik Gamle Osló (régi belváros, mint a budai vár) a kikötő fölött, továbbá Bygdoy félsziget, ahol minden valamirevaló múzeum (és skanzen) található. Nansen hajóját se hagyd ki. Ja, és mássz fel a Preikestolenre, ha nem vagy félős, akkor óvatosan a Kjerag kőre. És kompozz sokat.

Svédországban pedig a fővároson kívül ne hagyd ki a vidéket, kastélyokat, vikingek őshazáját stb. és biciklizz sokat, főleg a fővárosban.

jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Norvégia❤️
márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!