Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek is megér Sigishoar...

Szerintetek is megér Sigishoara(Segesvár) látogatása 30-35K forintot?

Figyelt kérdés
Összeszámolva a költséget, kijött, hogy egy tavaszköszöntő ebben a kis erdélyi ékszerdobozban ilyen 30-35K-be jönne ki, 2 éjszakát ott töltve, hogy azért legyen idő szétnézni, önszervezés útján. Debrecenből indulok, mert itt lakok a kollégiumban. Azért is mennék el oda, mert középiskolás koromban a romániai utazásaim után, persze táborok keretein belül, hiányérzetem van, hogy nem voltam ott. Meg a bécsi(adventi), és a februári krakkói szervezett túrák után jó lenne elmenni ide is, ez is az egyik legszebb kelet-európai város.

jan. 17. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, neked mi az ami "megéri". Segesvár gyönyörű de nagyon pici. Ha a környéket nem akarod megnézni csak magát azt az 1 települést, arra sok is a 2 éjszaka.
jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarok kötözködni, de rossz helyre raktad a zárójelet a kérdésben...
jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megéri szerintem, mert nagyon szép.
jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megéri, a de a második éjszakát inkább Marosvásárhelyen töltsd, és nézd meg azt is, mert Segesvár tényleg elég kicsi. Bár baromi jó hangulata van, és gyönyörű, az tény.
jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Marosvásárhely viszont már ki van pipálva a bakancslistán, ott voltam 2019-ben, volt szerencsém látni. Segesvár azért maradt ki, mert a "Petőfi útján" kirándulás helyett a testvéremmel a "kastélytúra" kirándulást jelöltük be (és sajnos nem éppen a szebb erdélyi kastélyokhoz vittek el). Ezt most pótolom. De amúgy nem baj, ha már nincs mit nézni, bejárom mégegyszer a környéket, a panzió amúgy is ott van az óvárosban.
jan. 17. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Menjetek el Fehéregyházára is (ott esett el Petőfi), ami csak 5 km, és nézzétek meg az emlékmúzeumot!


Farkaslakán (az kb 1 órás út Segesvártól) meg Tamási Áron született, ott a Tamási Áron emlékházat érdemes megtekinteni.

jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Segesvár tényleg nagyon kicsi, sok mindent nem lehet 2 nap alatt csinálni, de ha kocsival vagy akkor fél órára van onnan Berethalom vagy esetleg Medgyes, ott is van látnivaló.
febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!