Kezdőoldal » Utazás » Európa » Murauban lehet jégkorcsolyázni?

Murauban lehet jégkorcsolyázni?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek oda az ismerőseimmel, csak ők síelni mennek, ami engem annyira nem vonz, viszont vinném a korcsolyámat, ha lenne ilyesmire lehetőség. Aki volt már arrafelé és esetleg tud nekem erre választ anndni, az jó lenne 😁

jan. 17. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Murau és környékén 22 korcsolyapálya és snowboard létesítmény van.
jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az a jégkorcsolyázás? Amit jégen űzünk, azt magyarul korcsolyázásnak hívjuk. Amit nem, azt görkorcsolyázásnak nevezzük.

Értem én, hogy ice skating, de az egy másik nyelv, legyen az ő problémájuk. Azt meg nyelvórán régen meg kellett volna tanulni, hogy nem szavakat fordítunk, hanem információtartalmat és stílusértéket. Vagyis OK, de hogy mondjuk ezt magyarul? Hát úgy, hogy korcsolyázas. Akkor is, ha az angolban benne van az ice szó is.

Attól, hogy valami félkegyelmű a tévében így mondta, még nem lesz igaza

jan. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 látom valami komoly elkattanásod van neked ezzel a szóval kapcsolatban. Egy szó, mint száz: jégkorcsolya 🖕🖕
jan. 30. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
A tudatlanságot nem érdemes viccelődéssel takargatni
jan. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!