Kezdőoldal » Utazás » Európa » A felvidéki hegyekben kirándul...

A felvidéki hegyekben kirándulni biztonságos? Medve, hiúz nincs?

Figyelt kérdés
Hátizsákos napi kirándulásra gondolok. Nem sátorban aludnánk a szabadban, de útközben nyilván nem lenne jó veszélyben lenni.

jan. 29. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

A medvék ilyenkor még téli álmukat alusszák, de pl. decemberben volt egy medvetámadás a Nagy-Fátrában. Szóval még télen is számolni kell vele. Hogy mennyire gyakori eset nem tudom, de illik ismerni azokat a viselkedési formákat, amelyek veszély esetén hasznosak lehetnek.

A hiúz van, emberre nem veszélyes. Érdemes helyben is tájékozódni.

A Tátra önmagában is veszélyes.

jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Seila ***** válasza:
100%

Hiúz támadna rátok, annak nagyon kevés az esélye, mert már csak pár hiúz van, az is csak a Magas-Tátra környékén, de viszont maci tali előfordulhat, szinte váratlanul, de nem kell hogy most paranoiás legyél.

Erdőkben, hegyekben erre számítani kell.

Kicsit konkrétabban hol lesz a kirándulás, melyik részen?

jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Hiúz? Előbb lesz telitalálatod a lottón, mint hogy hiúzzal "véletlenül" találkozz, nekem ez harmincvalahány év alatt sem jött össze :)

Tulajdonképpen az egyetlen számottevő állat, amit ajánlatos elkerülni, az a barnamedve, de ha nem lábujjhegyen csendesen jártok, hanem például beszélgettek vagy énekeltek, akkor egy maci azt már távolról meghallja és az ellenkező irányba távozik. A viszonylag népszerű turistaösvényeken épp ezért szinte kizárt hogy belefussatok.

jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Már hogyne lenne medve is neg hiúz is.

De ez, hogy valaki fél, hogy túrázáskor medve támadás éri csak a médiának köszönhető.

Itt lakom, bejártam mar rengeteg vadont, olyan helyeken is jártam ahol szine 0 a turisták száma es elvileg gyakoriak a medvék de egyenlőre még csak állatkertben sikerült medvével találkozni.

Illetve hóban láttam nyomokat.

Hiúzról meg inkább szót se ejtsünk.


A valóságban ha valamelyik kedvelt turistacélpontot választod valószínűleg mindenhol hemzsegni fognak a turisták, tele lesz emberrel, és még egy mókust sem fogsz látni.

jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Seila ***** válasza:
100%

4

"A valóságban ha valamelyik kedvelt turistacélpontot választod valószínűleg mindenhol hemzsegni fognak a turisták, tele lesz emberrel, és még egy mókust sem fogsz látni."


Csak nem ilyenkor hemzsegnek így télen, mert az igazi turistaszezon nyáron van.

jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Hiúz nem jelent veszélyt emberre, mert messziről kerül, a medve lehet, de még úgy is hogy az utóbbi időben már arrafelé is elszaporodtak, nagykbb az esélyed, hogy rád dől egy fa és meghalsz, vagy hirtelen szívrohamod lesz egészséges fiatalként, és akkor a hegyvidékkel járó objektív és szubjektív veszélyekről nem is beszéltem.


Szóval ne, ne parázz ezen. Készülj amire készülni lehet, útvonaltól függően megfelelő öltözet, felszerelés, és hidd el jó lesz.


Egébként én nem lakok ott mint 4-es, de rengeteget túráztam a Magas-Tátrában, Liptói-havasokbsn, Alacsony-Tátrában, Kis-Fátrában, Nagy-Fátrában, Polyánában, Murányi-fennsíkon, Selmecbányai-hegységben, én is volt hogy emberrel nem találkoztam, de volt ahol meg tömegek jártak, de medvével sehol nem találkoztam. Abba gondolj bele, hogy hány millió ember látogatja meg évente csak a Magas-Tátrát, aztán van évente 1 vagy 2 medvetámadás egész Szlovákiában.

jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Seila ***** válasza:
100%
Azt hiszem tavaly 8 medvetámadás volt Szlovákiában.
jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És mennyi hiúztámadás? A hiuz max 20 kg koruli macskaféle. Ha véletlen meglat akkor nagyon gyorsan eliszkol. De nem lat meg, ráadásul az hogy te meglasd szinte lehetetlen. A medve hasonlo. Csak akkor eselyes a tamadas ha veletlen ugy futsz vele ossze h nem tud eloled kiterni.
jan. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Magyarul ezek az allatok nem vadasznak emberre.
jan. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
A macik ellen csengettyűt szoktak hordani magukkal a természetjárók a felvidéki hegyekben.
jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!