Kezdőoldal » Utazás » Európa » Fehéroroszország miért Európa...

Fehéroroszország miért Európa legkevésbé látogatott országa?

Figyelt kérdés

márc. 6. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mert egy posztkommunista diktatura?
márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem Fehéroroszország az, hanem Moldova.
márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Politikan kivul, az emberek ha utaznak altalanossagban legnepszerubbek a tengerparti helyek, a szep hegyvidekek vagy a valamilyen szempontbol izgalmas varosok. En meg nem voltam Feheroroszorszagban, de igy latatlanban ezek kozul nem sokat talalnek ott.
márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Külpolitikailag elszigetelt, a fejlett országok többsegéből körülményes a beutazás, angolul is alig tudnak.

Nincsenek nagyon érdekes városok vagy tájak. Tök lapos az egész ország és tengerpartja sincs.

márc. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Európában nagyjából ott a legmacerásabb a vízumintézés, csomó limitáció van, sokakat nem vonz Kelet-Európa. Én élveztem, de ha nyaralni akar az ember, akkor ne oda menjen.
márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg nem egy vonzó desztináció. Randiztam párszor egy belarusz csajjal Bpn, de azt mondta, az életben nem megy vissza oda, max. a szüleit meglátogatni.
márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert pont olyan lepusztult szoci hely mint Ukrajna.
márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Viszont a nők pont ott a legszebbek a földön

Ukrajna, fehérorosz...

Itthon fényévekkel le vagyunk maradva tőlük

Nem mintha az ország jobb lenne

Mo. Is poszt szovjet diktatúra

Mitől jobb itt mint ott?



Moldova viszont tényleg a legdurvább Európában, oda egyszer én pont azért mennek el

márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
75%

Mert egy ex-kommunista diktatúra, ahol a helyiek fájdalmasan nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet, nincs semmi érdekesebb vagy szebb látnivaló, az éjszakai élet Minszkben meg kimerül abban, hogy seggrészegre isszák magukat.

Lepusztult szoci lebuj, pont, mint Oroszország 99%-a. Ráadásul a vízum beszerzése egy EU-s polgárnak eléggé fárasztó.

Tájképileg az egész ország lapos, nincs tengerpart, ha nem érdekel a szoci kultúra meg történelem, akkor kvázi semmit sem tudsz csinálni. Emellett veszélyes is az állandó politikai feszültség miatt. Egy rossz szó, és simán elvisznek a rendőrök.


Kijevben azért sok szép látnivaló van, míg Minszk egy ízléstelen, ronda betonkupac.

ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
75%

Én voltam turistaként Minszkben évekkel ezelőtt.

Nevezetesség vagy igazán érdekes látnivaló nincs, az egész város egy nagyra nőtt lakótelep feelingjét adja. A szuvenírek 80%-a gagyi szoci kacat, a lenines hűtőmágnestől kezdve a sztálin szobron át az ország szoci-szerű címeréig, 10% sablonos turista "made kn China" szuvenír ami kb minden országban ugyanaz, a maradég 10% az egyetlfn érdekes, helyi kézműves portékák. Ezeket meg úgy kell nagyítóval keresni, mert alig kaphatóak valahol, és sokszor pofátlanul drága.

A szórakozási lehetőség kimerül a xar tuc-tuc diszkókban meg a lerészegedésben.

Szupermarketekben a választék szomorúan keskeny, annak a nagy része is pocsék minőségű orosz import.

Ha nem tudsz oroszul, akkor marad a kézzel-lábban való kalimpálás.

A rendőrök nevetségesen sokszor igazoltattak minket és kutatták át a dolgainkat, holott nem voltunk feltűnőek.

Vidéken még rosszabb és lepusztultabb a helyzet.


Belarusz egy teljes mértékben felejthető célpont, max csak azért megy oda valaki, hogy elmondhassa, hogy ott is járt. Nagyon érezni a posztkommunista diktatúra hatásait.

Az ottaniak kb hülyének nézik az embert, hogy miért turistáskodik náluk, mivel a helyiek szerint sincs semmi érdekes ott :D


Az egész egy kicsiben konzerválódott Szovjetunió.

ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!