Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ciprus Ayia Napa vagy Törökors...

Ciprus Ayia Napa vagy Törökország Antalya? Melyik miért?

Figyelt kérdés

ápr. 18. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ayia Napa - nagyon szép a part, tiszta a víz, bár zsúfolt és hangos, de minket ez nem zavart, van szorakozási lehetoség is.

Antalya, szép, hangulatos város, sok vásárlási lehetoség, bazárok, stb. A hotelunk Larában volt, Antalya mellett, az egyik legjobb hotel volt, ahol eddig jártunk. Torokországban szuper a kiszolgálás, az ételek, ha van gyerkoc, nekik rengeteg csuszda, hinták, stb.

ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Előre is bocs, hogy ha nem pontosan tudok válaszolni, de gondoltam leírom a tapasztalataimat.

Én imádom Ciprust, bár Lárnakán voltam 2x, csak egyszer átnéztünk onnan Ayia Napára.

Nagyon szép volt a Nissi Beach, de nekem egy nap elég volt belőle, túl nyüzsgő, bulis volt, ráadásul áprilisban se lehetett szinte egy tűt sem leejteni a parton, ami azért elég durva :)

Viszont haveromék tavaly szeptemberben voltak, ők nagyobb baráti társasággal voltak, nekik bejött, szóval a ti habitusotoktól függ, hogy mit szerettek csinálni nyaralás alatt.

Törökországban sem Antalyában voltam, hanem Alanyában, de úgy tudom, hogy van hasonlóság a kettő között.

Nem volt rossz amúgy, de annyira nem is nyűgözött le. Ami érdekes volt és nagyon tetszett, pl. Manavgat-vízesés, Side, az nyilván Alanya környéke, tehát ebben nem tudok tanácsot adni.

Ami megmaradt bennem, az az, hogy akkor (10 éve 😊) nekem meglepően drágának tűnt, és az, hogy kb. 2-3 napig nem tudtam bemenni a tengerbe, mert a térdig érő vízben is simán beborított a hullàmzás 🙂

Ettől függetlenül Törökország is jó úticél lehet, főleg gyerekkel, ott híresen sok a csúszda és hasonló vízipark.

Ami tehát fontos lehet:

- kivel utazol és mit szeretnétek csinálni nyaralás alatt

- mikor mennétek: Cipruson "főszezonban", azaz július-augusztus környékén szinte elviselhetetlen lehet a hőség, oda én inkább elő- vagy utószezonban mennék (mi tavaly szeptember közepén voltunk Lárnakában, tökéletes nyári idő volt, 30 fok felett)

ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok, háromszor voltunk már Torokországban, mindig más helyen és egyszer sem volt zavaro a hullámzás, mi mindig foszezonban megyunk kirándulni, mert imádjuk a meleget és nem bírjuk a hideg vizet.

Még amit elfelejtettem, hogy Antalya-n nem kimondottan szép a víz és part, Cipruson szebb.

ápr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi családilag idén negyedjére megyünk Ayia Napára. Imádjuk. Kristálytszta, lassan mélyülő, homokos part, langyos vízzel. Ha a strand környékén szállsz meg, és nem a központban, akkor teljesen csendes, nyugodt, pihentető.
ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én tavaly voltam Ayia Napan 2 hetet. A Nissi Beachen a sok ember miatt (meg a róluk lejövő naptej miatt) elég zavaros tud lenni nap végére a víz, vannak szebb, kevésbé zsúfolt strandok is szerintem (Pantachou, Glyki Nero nekem jobban bejött).

Én a belvároshoz közel szálltam meg egy apartmanban, a disco-k közel voltak, de a zene nem hallatszott már. Viszont így se tudtam pihenni a sok hangoskodó, részeg bulizó miatt, akik reggelig kiabáltak az ablak alatt. Napközben meg a quadokkal meg buggykkal mentek egyfolytába a ház előtt, akkor se lehetett pihenni. Éjszaka jöttek oda hozzám kokaint árulni több utcasarkon is.. és tele voltak csótányokkal az utcák sötétedés után. Szerencsére a szobámba nem voltak, de megszokott ott, hogy a hotelekbe, apartmanokba is simán bemennek a csótányok.

tegnapelőtt 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
#5 vagyok még annyi, hogy július közepétől voltam július végéig, és ahogy írták feljebb tényleg elviselhetetlen volt a hőség, napközben 35-38 fok, én csak reggel meg estefelé mentem már le a végén a strandra, állandóan rákvörösre leégtem, hiába a naptej. Sok néger van ott, azok bírják a meleget napközben is szinte csak azokat láttam az utcára kimerészkedni.
tegnapelőtt 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!