Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova érdemes menni nyaralni...

Hova érdemes menni nyaralni Erdély területén?

Figyelt kérdés
2 gyerekkel (3,5 és 1,5 évesek) szeretnénk menni Erdélybe Augusztusba. Hova lenne érdemes szállást foglalnunk, milyen programokat ajánlotok? Mindenféle program érdekel, természetben kirándulás, állatkert, strand, néhány ötletem van pl Gyilkos tó, Torockó stb de fel szeretnék készülni a legjobb programokkal. Köszi, ha segítetek.

máj. 22. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Marosvásárhelyen a vár és az állatkert nagyon jó program. Linkelem őket.


[link]


[link]


Szovátán a Medve-tó. Maga Szováta az egyik legjobb üdülőváros, gyönyörű a táj és nagyon jó a levegő. A Medve-tó ki van építve, lehet benne fürdeni és a vize sós, ezért szinte alig kell úszni, fenntart.


[link]

máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, annyi még, hogy Szováta mellett van Parajd, egy nagyon jó sóbányával, azt sem hagynám ki.


[link]

máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a sok ötletet, és a linkeket! Felírtam mindet 😁
máj. 22. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Jó nyaralást kívánok nektek! Én már voltam ezeken a helyeken, de csak egyedül, jövőre tervezem őket családdal.
máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvárad: centrum + Fekete Sas Palota

Bologa: Sebesvár

Torockó: falu + Székelykő

Torockószentgyörgy: vár

Nagyenyed: vár

Segesvár: Óváros

Szejke Strand környéke: Orbán Balázs sírja és a Székelykapuk

Székelyudvarhely: Szoborpark, Jézus szíve kápolna

[link]

máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Zeteváralja: Víztározó

Máréfalva: székelykapuk, emlékhely

Homoródfürdő: borvízforrás

DJ123C: Csíkszentgyörgyre bevezető úton a világ legnagyobb székelykapuja található. (A főúthoz közel!)

Nyergestetői Hősök Sírja

Szent Anna-tó

[link]

máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

DN13A: Hargitafürdő kereszteződése mellett emlékhely

Cetatea Ghimes: Ezeréves határ, Rákóczi vár, Magyar Katonai Határőrbódé (30-as őrház)

Csíkszereda: Mikó vár, Makovecz templom, centrum, Csíksomlyó,

[link]

máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyergyószentmiklós

Gyilkos-tó

Békás-szoros

Pongrác-tető

Lázár-kastély (Gyergyószárhegy)

[link]

máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Korond: fő utca, kirakodóvásár

Parajd: Sóbánya

Szováta: Medve-tó, Sósziklák

[link]


Javaslatom szerint érdemesebb úgy szállást foglalni, hogy (7-8 napos kirándulás esetén) egy helyen két-három éjt tölteni és úgy bejárni az adott környéket. Esetleg, ha legtávolabbi célpont legalább 5-600 km a határtól, javasolt egy utolsó szálláshelyet kijelölni kb. félúton, hazafelé menetben. Így az a környék is bejárható és megismerhető, ha már úgyis arra jártok.

Hazafelé programot a kifelé jövetből kimaradtakból lehetne még pótolni. Vagy Tordai-hasadék és tordai sóbánya, Kolozsvár, Marosvásárhely stb.

máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a szuper ötleteket és hogy ennyire segítőkész válaszokat kaptam!!
máj. 23. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!