Kezdőoldal » Utazás » Európa » Éreztétek már így magatokat...

Éreztétek már így magatokat egy pár napos utazás vagy egy hosszabb nyaralás után?

Figyelt kérdés

sokszor voltam már nyaralni, pár napokra utazgatni, nagyon szép helyeken Európán belül.

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a legutolsó pár napos utazásunk óta szinte depresszió kerülget.

Éreztétek már úgy, hogy elmentek valahova, és kb pillanatok alatt vége az egésznek és lehet hazajönni, kezdődnek a szürke hétköznapok?

Nekem az az érzésem, hogy szinte csak az emlékekért fizetek, amikor elmegyünk valahova.

Most 2 napot voltunk valahol, emlékszem szinte minden percére, mintha ma indulnánk, közben már rég haza is jöttünk.

Akárhány napra megyünk, ha 7, akkor is villámgyorsan vége van az ilyeneknek, és ez rettentően elkeserít.



máj. 22. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatni, hogy elég komoly "szakirodalma" van a nyaralás utáni depressziónak. Sokaknál előfordul. Nagyban függ az ember hozzáállásától is.


Hagyományosabb irodai munkakörben dolgozók közül is ismerek olyanokat, akik egész héten azért robotolnak, hogy aztán hétvégén elutazhassanak. Folyton vadássza az olcsóbb jegyeket, keresik a lehetőségeket, sakkoznak a szabadságokkal és a költségekkel.

Több olyat ismerek, akik ebből tudatos szervezéssel elindultak afelé, hogy részben/egészben külföldön éljenek, vagy digitális nomádként dolgozzanak. Így állandóan új helyeken vannak, mindig új élmények érik őket. Még ha irodai jellegű munkát is kell végezni napi 8-10 órában, akkor se mindegy, hogy egy tengerparti kávézóban teszed, otthon vagy egy irodaházban - na meg, hogy a munka után az ingerszegény dugóban araszolás vár, vagy egy csobbanás a tengerben, vagy csak élvezed a neked tetsző tájat.


Nyilván ehhez jól jön a tudatos karrier tervezés és olyan munkakörben elhelyezkedni, amit lehet is távmunkában csinálni. Egy egész napos portás, recepciós, gyári munkás vagy egyéb jelenlétet igénylő munka mellett nehezebben megvalósítható.


Barátnőm pl. akár plussz munkákat, túlórát is bevállal a cégnél, hogy cserébe szabadnapokat kaphasson, amik növelik az utazással tölthető idejét/szabadság keretét. Meg is beszélte a főnökével, hogy őt az extra szabadnapokkal lehet leginkább motiválni. Tudják róla, elfogadták, jól működik és mindenki boldog vele.


A backpacker Vigh Bori írt egy elég jó könyvet erről a fejlődési folyamatáról, hogyan vált átlagos irodai rabszolgából világutazó, digitális nomád és vállalkozó. Nem feltétlenül a világ legjobb könyve, nem is hiszem, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogyan ő, de szerintem érdemes elolvasni, mert sok mindent segíthet átgondolni ebben a témában és inspirálóval is szolgálhat annak, aki szeretne változtatni akar az életén, de talán nincs elég példa körülötte, hogy a klasszikustól eltérő módon is lehet élni, dolgozni és utazni.

máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A jó mindig gyorsan eltelik, viszont utána én még napokra, hetekre nagyon pozitívan fel vagyok töltődve az új élményektől és helyektől.

Megszáll a nyugodtság, kicserélődöm egy időre.

máj. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én csak nyáron szoktam utazni, talán ezért már most úgy várom a nyári időszakot mint iskolás koromban a szünetet, pedig idén úgy jött ki a lépés, hogy "csak" hosszú hétvégékre megyünk, nem teljes hétre. Tavaly 3x1 teljes hetet voltam, nem volt kellemes utána visszatérni a munkába.
máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár napok után nem vészes, mert nem esik ki annyira az ember a valóságból, de amikor hosszabb időkre mentem (3-6 hónap) azután elég nehéz volt visszatérni a melós hétköznapokba.
máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért szokta mondani párom hogy minimum 2 hétre kell menni nyaralani. Az első héten belerázódol, a másodikat élvezed. Persze mi is csak évente egyszer megyünk két - két és fél hetes nyaralásra, azon kívül kb kétszer 2-5 naposra. Mert többre sajnos nincs se pénz se idő.

Egyébként én pont fordítva vagyok mint te kérdező, még egy 3 napos nyaraláson is azt érzem hogy legalább 1 hétig tart, annyival több élmény van mint a normál hétköznapokban.

máj. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó neked #2, én mindenféle kilapcsolódás, nyaralás után sokkal fáradtabb és depressziósabb vagyok
máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5#: Első héten belerázódsz a nyaralásba? Mit kell abba belerázódni?
máj. 24. 17:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
@7 Hány éve dolgozol? Ha az ember hosszú ideje kemény és stresszes melót végez, főleg olyat, amit nem lehet szabi alatt sem teljesen letenni, akkor kell idő ahhoz, hogy átkattanjon az agya.
máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Igen, ugy van ahogy a 8-as írja. Nem akarok senkit degradálni, de sem párom, sem én nem olyan munkát végzünk mint egy sparos eladó, aki ha elmegy szabira, bárki tudja helyettesíteni. Pl nekem a közvetlen kolléganőm aki korábban helyettesített (bár ő sem 100%-osan, mert nem teljesen ugyanazt a munkát csináltuk) tavaly októberben felmondott és azóta sem vettem fel senkit helyette. Az egy dolog hogy én azota is 2 ember munkáját végzem, de a másik hogy nem tudok "nyugodtan" elmenni szabira, mert azon agyalok hogyan oldják meg a többieket a dolgokat amig nem vagyok. Pl áprilisban elmentünk 5 napra Angliába és muszáj volt vinnem a laptopot és minden reggel 1-2 órát dolgozni, mert kellett a segítség a többieknek. Nyilván egy ilyen munkát nem tudsz hopp egyik percröl a másikra elengedni.
máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Aloha8 ***** válasza:
100%

Ez a jo az utazasban, hogy feltölt. Gazdagodsz töle, a tapasztalatokban, elmenyekben. Ez egy eletre szol, es reszese annak, ahogy a vilagot latod, ertekeled.

"Csak" az emlekekert fizetni? Nem csak, hanem ez a lenyege. Nekem honvagyam nincs, (nem Magyarorszagon elek), hanem pontosan az ellentete. Mindig vagyom valahova, emiatt sokat utazok.

máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!