Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire okos döntés kimenni...

Mennyire okos döntés kimenni Ausztriába/Németországba ketten dolgozni, 0 ismeretséggel, középfokú (vagy inkább alap) nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, és a barátommal(21) azt tervezzük, hogy 2011 nyarán kimennénk nyár végéig Ausztriába vagy Németországba dolgozni. Ő gépészmérnöknek tanul, én pedig gimnazista vagyok, tehát én babysitternek, vagy egy idős nénit/bácsit gondozni, takarítani, stb-re gondoltam. A barátom pedig valami cégnél megpróbál elhelyezkedni.

A gondom az, hogy míg a barátomnak lehetséges, hogy egy magyar ismerőse tud szerezni kint munkát, én nem tudom hogy kezdjek neki.

Hogy működik ez az álláskeresés? Hirdetésekre jelentkezzek, vagy én adjak fel, vagy más lehetőség? Semmi olyan ismerősöm nincs, aki segíteni tudna ebben. 18 évesen (jövő nyár előtt töltöm be), egy középfokú (de középfokon se profi) nyelvtudással, mennyire kapnék munkát?

Mennyi idő alatt tanulhatnám meg a nyelvet, úgy hogy folyékonyan, dadogás meg nyökögés nélkül tudjak beszélni?

Az is gond lenne, hogy amíg keresek munkát, addig semmi pénzt nem kapok, és nem tudom hogy tartanánk el magunkat..

Ötletek, tapasztalatok?

17L


2010. nov. 13. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Németország is meg Ausztria is tele van munkamélküliekkel - miböl gondolod, hogy azt a kevés munkát külföldieknek adná valaki is.

Babysitternek, beteggondozónak meg nagyon jól kell tudni a nyelvet, még a (MO-i) felsöfokú tudás sem elegendö.


Szerinemt ébresdj el az álmodozásból,és inkább tanulj valami értelmes dolgot otthon.

2010. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz ötlet kimenni, de bébiszitterrel meg beteggondozóval tele van az ország. Azt ajánlom, hogy májusban menjetek ki, mert akkor nyitják meg a munkaerő piacot. Ha 17 éves vagy, esetleg azt is megcsinálhatod, hogy még egy fél évre kimész valamelyik iskolába cserediáknak. Csak nem tudom, hogy az érettségi előtt még megoldható-e.
2010. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

na, azert ez nem igaz, hogy M.o.-i felsöfok ne lenne eleg babysitterkedni. De igazabol ezekröl a közepfoku tudasokrol mindig kiderül, hogy inkabb csak alap, vagy az sem. Az nem közepfoku tudas, hogy be tudsz vasarolni, vagy meg tudod kerdezni, hol a palyaudvar. Ennel tenyleg több kell babysitterkedeshez is. Amugy ajanlom figyelmedbe az au pair world honlapjat (ird be keresöbe) rengeteg nemet csalad van fent. Jobb lenne, ha ugy jönnel ki, hogy mar van munkad... Azt sem nagyon ertem, hogy akkor csak par honapra akartok kijönni? Ha nagyon rafekszel, es minden lehetöseget megragadsz itt a tanulasra, szerintem kb fel ev alatt meg lehet tanulni ugy nemetül, hogy ugyan szakmai vitakat nem fogsz a mezögazdasagrol folytatni, de a minden napokban mar nem lehet zavarba hozni (en 9 honapja vagyok itt, most vagyok megelegedve a nemetemmel, de az is igaz, hogy ezidö alatt a szo szoros ertelmeben nem tanultam, es sok magyar vesz körül, ja es en nyelvvizsgaval jöttem).


Amugy babysitterkent ne gondolj valami alom fizura, meg a legtöbb helyen bentlakasosat keresnek. Idösgondozashoz sokkal jobb nemet kell, mint gyerekvigyazashoz. Viszont, ha pl telefonba nem fogod megertetni magad, nincs az a szülö, kai rad bizza a gyereket...

2010. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Takarítani, konyhalánynak, szobalánynak minimális némettel is tudsz menni. De be kell mákolni. Nem árt ha van ismeretséged.
2010. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Igazad van!


Ismeretség és szerencse is kell.


Én mint szakács fogok kint dolgozni kevés némettel,de az egész személyzet magyar,még a főnök is....


Ne hogy azt higgyétek hogy majd akárki kimehet májustól dolgozni...nem hülyék az osztrákok.

Na én ezért is kezdek másfél hónap múlva,és éves szerződésem lesz,nem volt így se könnyű...

2010. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi! Még tanulok, ezért akarok csak nyárra kimenni, azt hittem azért valamivel könnyebb :S
2010. dec. 27. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!