Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt rakjak az útlevél...

Mennyi pénzt rakjak az útlevélbe az ukrán határőrnek a tiszabecsi határon?

Figyelt kérdés
Még sosem jártam Ukrajnában,de jövő héten mennem kell.Azt hallottam, hogy illik némi pénzt adni az ukrán határőröknek a zökkenőmentes áthaladás érdekében.Valóban így van ez, és mennyi a "tarifa" személyenként?Mik a bevett szokások ezt illetően?
2010. nov. 14. 09:31
 1/8 anonim válasza:
200-ft
2010. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
365.- Ft
2010. nov. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

sztem ez hülyeség....Hát ha nincs nálad semmi elvámolni (kéne) való, akkor mibe köthet bele....???

Azt akkor szokták, esetleg visszafele jövet, ha hozol egy csomó ezt azt, amit nem lehetne, és hogy visszaengedjenek az országba, annélkül, hogy szétkapnák darabokra a kocsidat...

2010. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul is elsülhet a dolog, mert ha látja a pénzt, akkor azt gondolhatja, hogy vaj van a füled mögött.
2010. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semennyit...
2010. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eddig Beregsuránynál 200 Ft volt a tarifa, kocsinként egy útlevélben (a vezetőjében, ez van felül, amikor átadod). De ugye a 200-as megszűnt, szóval a mostanit nem tudom. (Valószínűleg maradt a 200-as, fémben.) És persze csak az ukrán határőrnek, nem a magyarnál nehogy adj, abból gond lehet. Ha van kiskatona a határ előtt, ő is kérhet, általában egy db 100 Ft-ost kell adni neki, de van, hogy kér még egyet. Egyébként dollárt is szeretik.


Sajnos valóban "kell" lefizető pénzt adni, függetlenül attól, hogy az ég világon semmi nincs nálad, kifelé-befelé se. Kisebb határoknál ez az alap. Ha nem adod, félreállítanak, szétszedik a kocsit, megvárakoztatnak pár órát. Mi is kiakadtunk ezen még régebben, jeleztük is a külügyminisztériumnak, tudnak róla, de nem tudnak ellene tenni semmit. Szóval érdemes pl. a határ előtt megkérdezni a rutinosabbakat, mi a helyi, jelenlegi tarifa. Mindenképp Tiszabecsnél akarsz átmenni? Lehet jobban járnál Beregsuránynál vagy Záhonynál (Záhonynál nincs pénzelés.)

2010. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, érdeklődtem neked a friss tarifákról. A kisebb határoknál oda-vissza kb. 900-1000 Ft-ot kell elosztogatni (100 a kiskatonának, 200-200 a vámosnak, és a határőrnek), ez a minimum általában. Ha kevesen vannak a határon, akkor többet kérnek. Záhonynál is bevezették a rendszert, ott a kiskatonák kérik a százaskákat, meg esetleg a vámos kétszázat.
2010. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hello .én itt lakom tiszabecsen, és ha gyalogosan mész és van hely az utleveledben akkor nem kell adni, ha nincs hely akkor 200ft. ha autóval mész akkor soron kívül mehetsz 500-1000ft . ha simán kivárod a sorod akkor ingyen,.
2012. márc. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!