Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Németországba mennék fél...

Ha Németországba mennék fél évre Erasmussal, akkor kell útlevél? Anyám most kitalálta, hogy kell az útlevél. (Kár, hogy EU-tagok ők is)

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Németországba NEM kell útlevél, elég a személyi is.
2010. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem kell. Néhány országban van olyan, hogy pl bankszámlanyitáshoz a bankok többségében kell, Németország nem tudom hogy ezek közé tartozik-e, de gondolom számlát úgyse akarsz nyitni.
2010. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom neki :) Tavaly voltam Bécsben, a határon még csak meg se állítottak, nem hogy útlevelet kérjenek, Schengen, ugye....


De ő meg akart róla győzni, hogy kell Németországba útlevél :)


Aztán megkérdeztem, hogy mégis honnan szedi, mondta, hogy egy kolléganője férje mondta, aki rendőr :DDDDDDDDDDDDDDDDDd


mégse anyám a hülye na, hanem a rendőr :)

2010. nov. 16. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Én személyivel nyitottam Németországban számlát is, itt vagyok már hossazbb ideje, de útlevelet senki sem kért meg tölem, az igazolványt mindenhol elfogadják.
2010. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszi szépen, mert ha számlához útlevél kellene, akkor megcsináltam volna én is az útlevelet újra, meg tudnád esetleg mondani, hogy melyik banknál nyitottál számlát?

2010. nov. 16. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
A Sparkasse-nál, de tudtom szerint minden más nagyobb banknál is lehetséges.
2010. nov. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem Spanyolo.ban kérték párszor az útlevelet, hivatalos ügyeknél, de ha nem lett volna nálam, akkor sem lett volna baj, elfogadták volna a személyit is, csak az útlevelet egyszerűbb lefénymásolni, nem kell fordigatni, mint a személyit:-)) de komolyan...

szóval, csak emiatt ne csináltass útlevelet, ha keletre nem akarsz most menni.

2010. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)


keletre nem akarok menni, jön ide a kelet magától is :(

2010. nov. 17. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!