Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kell útlevél Németországba?

Kell útlevél Németországba?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és hónap végén szeretnék néhány napra kimenni Németországba. Csináltassak útlevelet vagy elég a személyim?
2011. jún. 5. 10:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
Elég a személyi. Már nincs is határ Németországig. De ha véletlen igazoltatnak akkor a személyi is jó.
2011. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Nem kell. Határellenőrzés sincs. Csak most ebben az öt napban Ausztriában.
2011. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Első: határ van, hiszen az egy országot határoz meg. Ellenőrzés nincs. Maradjunk precízek!
2011. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz személyivel.
2011. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Határ mindenhol van,sőt határátkelő is van. De vám és ellenőrzések nincsenek a határon,igy elég a személyi mivel európai országba utazol. Csak akkor kell útlevél,ha dolgozni,illetve lakni szeretnél abban az országban.
2011. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! : ) Esetleg valamilyen szülői engedély vagy beleegyezés nem szükséges? Biztos bután hangzik, de még nem voltam külföldön és nem tudom, hogy működik ez manapság.
2011. jún. 5. 11:22
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert ugye még nem vagyok 18.
2011. jún. 5. 11:23
 8/16 anonim válasza:
Hát... ha arra gondolsz, hogy ha megkérdik ott tőled, semmi közük hozzá. De gondolom tudni fognak róla anyádék, hogy külföldön leszel, nem?
2011. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudni fognak róla a szüleim, ( nem "anyádék" ) természetesen.
2011. jún. 5. 11:40
 10/16 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy 7 évvel az uniós csatlakozás után még vannak ilyen kérdések---

mai helyzet szerint az Európai unió összes országába lehet személyivel utazni s bármely formátumú személyivel, ezek mellett az unió kültelkeire és az EGT országokba is ( tehát Guyana, Ceuta, Izland, Norvégia, törpeállamok stb-


emelett Svájc és Liechtenstein is


és a kártyás formátumú személyi meg jó még ezeken kívül az összes volt Jugoszláv tagköztársaságba ( Szerbiába Boszniába és Koszovóba) is

Már egyszer írtam kommentbe de mi ezeket sima föci órán is tanultuk

2011. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!