Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hány ezer forinttal mernél...

Hány ezer forinttal mernél kimenni a pároddal az egyik európai országba, hogy ott lakást bérelj és munkát keress?

Figyelt kérdés
Ha te és a párod felülnétek egy repülőre ami mondjuk Németországba megy ahol, albérletben laknátok és a munka keresés miatt mennétek ki, hány ezer forinttal vágnátok neki az utazásnak?
2010. nov. 22. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
1000 EUR alaphangon
2010. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
az marhára nemsok
2010. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Németországot nem ismerem,nem tudom az ottani árakat.De ha oda akarnék kimenni a párommal úgy csinálnám ahogy pár éve Angliába kijöttünk.

1. Utána néztünk a bérleti díjaknak..Majd hozzá számoltunk 3 heti kauciót,és 3 havi bérleti díjat.

2. Utána néztünk,hogy a mindennapi élethez mennyi pénz kell 1 hónapban.Gondolok itt az étkezésekre, tömegközlekedési összegre,mindenre amire szükségem van

3.Nagyjából már képben lennék,hogy mennyi pénz kell még pluszba vagy aranytartalékba..

4.Először csak egyikünk megy ki.Aki jobban tud németül,akinek nagyobb esélye van munkát találni..Ugyanis ha 3 hónap alatt nem talál melót,akkor hazajön,és itthon még a másik tartja a frontot.

5.Ha talál melót akkor megvárnám míg letelik a próbaideje,és fixen bejelentik..(biztos állása van) ez akár 3-6-9 hónapot is igénybe vesz..

Ha minden oké csak akkor mennék utána,hiszen addigra már az aki kint dolgozik tud annyit félre rakni,hogy új albérletben kettesben elkezdhetjük az életünket,és az sem lenne gond ha a másik nem kap pár hónapig munkát..

Hogy mennyi pénz? Utána kell nézni,és számolni..

38/N

2010. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Németországban egy egy szobás lakás bérlete legalább 500 euro, egy kétszobásé 700 felett.

Napi minimális kajapénz 5-6 Euro fejenként.

Ahogy valaki irta, legalább 4-5 havi megélhetésnél kevesebbel nem szabad elindulni.

Egyébként Németországban is igen nagy a munkanélküliség, nem nagyon valószinü, hogy talál valaki külföldi munkát.

2010. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

anno kb 400 fonttal mentem ki angliába (kb 140.000 ft-ot ért akkor). Két hét alatt elment, és több mint egy hónapig nem találtam munkát, és akkor is csak ilyen ujságosztogatóst, barátokon keresztül. Ha nem ismerősöknél laktam volna, és nem segítenek ki, akkor annyi pénzem se lett volna, hogy repülőjegyet vegyek hazafelé. (de végül fél évig kint voltam, és tettem is félre, miután megadtam a srácoknak a pénzük)

Ha olyan helyre mennék, ahol nincs kire számítani, akkor magamnak minimum egy olyan 2000 eurót vinnék, és még akkor nagyon nincs garantálva, hogy kitart, amíg találok egy munkát.

Viszont olyannal is találkoztam, aki negyven fonttal indult neki, és már elég jól áll.

2010. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egyedül mennék, kevesebb pénzzel, is el mernék indulni, 1-2000 euro, mert mobilisabb lennék, de ha párommal mennék, sokkal több pénzzel indulnék csak el, hiszen két egymásra számító ember kevésbé tud mozogni, nem mehetnek csak úgy el egyik helyről a másikra, ha esetleg az egyiknek már van munkája, a másik pedig másik városban találna, albérlet keresés is nehezebb, stb. Persze abból könnyebb, hogy egy ideig ki lehet bírni azt is, ha csak a pár egyik tagja dolgozik, de annak utána feszültség lenne a vége...szóval ha párommal mennék ki, fejenként min. 2000 euróval indulnék el, ha nem többel. ha nincs előre biztos munkalehetőség.
2010. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hová. Úgy 5000 euróval.
2010. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Èn Bécsbe a 20 éves itt élésem után kijönnék egy cent és nyelvtudás nélkül. Nem is sokkal többel jöttem ki. KB 110 valamikori német márkával
2010. dec. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!