Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz beilleszkedni...

Mennyire nehéz beilleszkedni külföldön az ott élők közé?

Figyelt kérdés

Pl ha valaki kimegy Angliába, Svédországba, vagy akárhova akkor mennyire nehéz beilleszkednie? Mindig lehet hallani, hogy akik kimennek mennyivel jobban keresnek, mennyivel jobb az életszínvonal, stb... De kint a magyarokra nem úgy néznek mint nálunk a cigányokra?


Egyáltalán be lehet illeszkedni? Szerintem elég nagy akadája a név... Van egy szép magyar neved, de az ott úgy hangzik, mint ha itthon valaki úgy mutatkozna be, hogy Ahmad Dzsbdik vagyok :D


Szerintetek mik a legjoobb módszerek? Én pl egy viszonylag ritka sportot űzök, pl azon át talán könnyebb ismerkedni, kapcsolatot teremteni...


Vélemény?


Tapasztalat? (bárhonnan jöhet)


2010. nov. 30. 18:24
 1/5 A kérdező kommentje:

* akadály


Bocs a helyesírási hibákért :S

2010. nov. 30. 18:27
 2/5 anonim ***** válasza:

A beilleszkedés sok mindentől függ.Függ,hogy maga a személy mennyire tud alkalmazkodni,mennyire tud barátkozni.

Angliában viszonylag könnyű beilleszkedni,hiszen nem te leszel az egyedüli bevándorló segédmunkás..Itt még a neved sem okoz gondot,mert nagyon sok idegen él..Inkább akkor van gond a nevekkel ha nehezen tudják kiejteni..

Ilyen a Csaba,Csilla nevek például..

Egyébként sok országban nem szeretik a külföldieket köztük a magyarokat sem,mert

1. nem mindenki tud viselkedni rendesen

2. már ellepik a külföldiek az országot

3.mert a válság miatt a munka most nekik is jól jönne..

De ennek akkor sincs emmi köze a beilleszkedéshez..Ha kedves,barátkozó típus vagy akkor könnyebben fog menni,mint egy zárkózott személynek..

2010. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Svédországból jött egy lány a középsulinkba(most vagyunk 9.-esek),ő azt mondta,hogy a magyarok közé nehezebb beilleszkedni,a svédek közé rettentő könnyű volt,mert ott kevesebbet kellett kapni egy 5-öshöz(igaz,ott nem ezek az értékrendszerek vannak,hanem VG,IG,MVG..meg még egy,azt nem tudom pontosan,hogy mi),az IG a legrosszabb.

A magyar barátnőm(általános iskolás osztálytársam) korán kiment külföldre(Kanada,Toronto,Ontario tartomány),és nagyon könnyen beilleszkedett az egész család!Kanadai barátaik is lettek,illetve ottani magyarok is.A lány az nagyon könnyen boldogult,pedig akkor voltunk 6.-asok!

Más példát nem tudok felhozni,mondjuk a beilleszkedés viselkedéstől,külsőtől,belsőtől,nyelvtől,kultúrától,néhol szexuális orientációtól is függhet!Na,meg az ember anyagi helyzetétől..néhol!

2010. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Spanyolországban voltam, nekem nehezen ment a beilleszkedés, de ez rajtam múlt sajnos, nem a spanyolokon...ők nagyon aranyosak, mert ők is megszokták már, hogy rengeteg külföldi van. Inkább a nyelv miatt nehéz szerintem, mert én pl sokx rosszul érezte magam, mikor elmentünk vhova beszélgetni, és nem értettem vmit. Úgy nem lehet normálisan beszélgetni, hogy állandóan kérdezgetned kell, hogy mi, hogy van. Pedig amúgy jól beszélem a spanyolt, de a szlenget nem, meg az a sokféle kiejtés, ami létezik...de külföldiekkel könnyű barátkozni, mert nekik is uaok a problémáik.
2010. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek már 2 éve. Nem volt nehéz beilleszkedni, pedig nem beszélek olyan jól németül. A sport jó, én is a sport által szereztem elég gyorsan barátokat. Persze nem mindegy, milyen sportról beszélünk, nyilván úszás közben az ember nem nagyon tud beszélgetni :)
2010. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!