Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldön felszállok egy...

Ha külföldön felszállok egy repülőre ami Budapeste hoz akkor a légikisérők beszélnek magyarul és el tudok könnyen irányulni vagy idegen nyelvet kell használnom?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha külföldön szállsz fel Malév gépre, akkor simán el tudom képzelni
2011. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát én mikor pl. Pestről Egyiptomba mentem, akk persze h magyarul beszéltek, de mikor haza felé jöttem akkor senki, és akárhányszor repültem, nem beszélt visszafelé senki magyarul (mármint a személyzeti emberek) :S de nem biztos h mindenütt így van =)
2011. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen a gép, olyan nyelven beszélnek. Ha Malév gép visz és hoz is, akkor oda-vissza is beszélnek magyarul. Ha Malévval mész Egyiptomba, beszélnek magyarul, ha visszafelé Air France-al jössz, akkor nem beszélnek magyarul.
2011. szept. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha már felszálltál a repülőre, akkor ott már nem nagyon fogsz eltévedni.
2011. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Malév és Wizzair magyar személyzettel van "felszerelve", náluk mindig magyar utaskísérőkkel találkoztam akármelyik irányba is mentem, de amúgy annyira mindegy...

Ahhoz hogy elmond, hogy colát kérsz meg szendvicset, mindenkinek van elég nyelvtudása szerintem, mást meg nem igen kell beszélgetni velük.

2011. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
jó csak be kell csekkolni meg ilyenek tehát a reptéren el tudok e irányulni külföldön vagy nem?
2011. szept. 3. 16:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
El tudsz irányulni! :XD
2011. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A gép személyezte és a reptér személyzete nem ugyanaz, ezért hiába jössz magyar géppel ahol beszélnek magyarul külföldi reptéren a becsekkelésnél nem fognak magyarul beszélni (ha csak nincs mázlid..).
2011. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen... a reptereken többnyire helyi emberek dolgoznak, ergo magyarokkal vagy magyarul beszélőkkel nem igen fogsz találkozni.

Eltévedni nem lehet, csak tudd hogy mi hogyan működik. Pl. check in, passport control, biztonsági vizsgálat... helyenként (eu tagállamok) kimarad a passport kontroll, helyenként ez kiegészül egy plusz biztonsági ellenőrzéssel reptérre való belépéskor, ilyesmik.

Személyes véleményem, hogy nem tudsz eltévedni, akkor sem ha semmilyen nyelven nem beszélsz. Repülőtéren amúgy minden kivan írva helyi és angol nyelven is, így többnyire csak a nyilakat kell követni.

Eltévedés alatt max gép lekésést tudok elképzelni, mert nem találod meg időben a kaput, nem állsz be időben útlevél ellenőrzésre a sorba, stb, de ezek könnyen kikerülhető akadályok. :)

2011. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Légiutas-kîsérô vagyok.

Szôval, ha attôl félsz hogy eltévedsz, vagy lekésed a gépet, akkor egész nyugodtan îrass valakivel egy cédulàt angolul, illetve mondjuk franciàul,-akàr velem is, hogy nem beszélsz idegen nyelvet. Ez nem szégyen, én ezt csinàlom az édesanyàmmal, amikor hozzàm utazik.Ô ezt mindenkinek az égvilàgon megmutatja, és mindig segîtenek neki. Budapesti indulàsnàl ô azt is szokta csinàlni, hogy màr Pesten figyeli hogy ki a magyar, és a gépen mindent megkérdez vki-tôl, aztàn ha esetleg leszàllàs utàn együtt tudnak kôborolni a reptéren az mégjobb.

2011. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!