Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki szereti és miért Görögorszá...

Ki szereti és miért Görögországot?

Figyelt kérdés
Mi a kedvenc helyetek,mi a kedvenc kajátok,milyen fakultatív programokra mentetek már el?
2010. dec. 3. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon.

Nincs kiemelt kedvenc, nem is konkrét helyek tetszenek, hanem egyrészt az időbeosztásuk, a szieszta, másrészt a tenger, harmadrészt a hegyek, negyedrészt az emberek.

Ha befejezem végre a sulit, akkor biztos, hogy 1-2 évre ki fogok menni ott élni és dolgozni. Ha nagyon megtetszik, akkor meg veszek egy tengerparti házat és ott maradok :D

2010. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szép, nem túlzsúfolt, nem drága és olyan lazák a görögök, olyan nyugisak, nem rohannak. Én több szigeten voltam már, mid klassz volt.
2010. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bizony a sziszta.Meg hát egy kávészünet mindenkinek jár :D
2010. dec. 4. 12:51
 4/10 A kérdező kommentje:
"szieszta" :)
2010. dec. 4. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
En itt elek,mar kb.4 eve.A legjobb nyaron a tenger,de meg telen is,ilyenkor lehet horgaszni,meg mielott jonne a nagy hideg.Milyen programra gondolsz?En csak ritkan jarok szorakozo helyre,tobbnyire kavezokba,vagy ejszakai clubba esetleg,ritkan buzukiba.A kedvenc kajaim,gyros(ha nem tul zsiros),suvlaki,kalamari,halak,polip,rak,meg egy par gorog etelt nagyon szeretek.ja,meg ha az programnak szamit,voltam Athenban az akropolis-t megnezni,ill.muzeumban.Szinhazba szeretnek meg egyszer eljutni,mert kivancsi lennek egy gorog darabot hogyan adnak elo,tradicionalis szinhazban.
2010. dec. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Háát most irigykedem egy picit :) Nagyon szeretem Görögországot,és szívesen eltöltenék ott néhány hónapot nyáron,de hát a magyar fizetés mellett max 2 hét esélyes...:D De hát az is több ,mint a semmi.És hogy állsz a göröggel?Beszéled a nyelvet? Gondolom nehéz megtanulni.Nagyon tetszik a kultúrájuk,meg,hogy ennyire kedvesek.Minden évben visszavágyom.Igazi mázlista vagy :)
2010. dec. 16. 07:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Hú, én nagyon szeretem :) Eddig 2x voltam ott, először 2009-ben, tavasszal, másodszor idén, nyáron.

2009-ben Paralián, idén Olympic Beach-en voltam, ezek kis üdülőfaluk, gondolom vannak sokkal szebb helyek is.

A kedvenc görög kajám a gyros és a tzatziki :DD

Fakultatív programok: hűha.. annyin voltam, hogy már szinte magam sem tudom, de megpróbálom felsorolni.

2009-ben: Meteorák, Olympos-hegy, Thessaloniki, Dion, meg lehet, hogy volt még pár hely, de most nem emlékszem xD

2010-ben: Kalózhajós kirándulás, Thessaloniki-i aqualand, Skiathos, meg elakartunk menni még egy csomóra, csak akkor szinte nem is töltöttünk volna semmi időt sem OB-n.


ui.: Skiathos gyönyörű volt, szóval ez a kedvenc helyem^^ :)

2010. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Olympic Beach (2000),Paralia(2008).Imádtam mindkét helyet,de be szeretném járni egész Görögországot...
2010. dec. 31. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:

én eddig 1x voltam Görögországban, Sartin....hát nekem nagyon tetszett.

Kedvenc kaja természetesen a gyros, minden formában és mennyiségben.

Pihenni mentünk, úgyhogy nem vállalkoztunk a Meteorás kirándulásra, mivel már az oda út is 22 órás volt így busszal.(utólag bánom, de majd egyszer még biztos járok arrafelé)

Viszont elmentünk a Narancs partra, meg béreltünk robogót is, amivel körbejártuk a félszigetet.

Zakhintosra, Lefkadára és Rodoszra még jó lenne eljutni, csak sajnos ezek olyan árban mozognak, hogy sokszor olcsóbb egy egyiptomi út, ami pedig a másik nagy kedvencem :)

2011. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Görögország szerelmese vagyok :D Eddig háromszor voltam. Először Paráliában, aztán korfun, aztán Zakynthoszon. Mind a három gyönyörű volt:) Kedvenc kajám.. olyna nincs mert sokmindent szeretek. Gyros, souvlaki, meg görög báránysült, fetasajt, förögsaláta:D

Amikor Paráliában voltam akkor elmentünk a meteorákhoz, meg az Olymposzhoz kirándulni. Hajóútra akkor nem mentünk, mert anyával voltam és ő nem szereti a hajóutakat. Amikor Korfun voltam apukámmal, akkor voltunk már hajóúton, a kék lagúnához mentünk. Soha olyan gyönyörűt még nem láttam! Korfun még voltunk a viziparkban, meg Korfu fővárosában városnézni, és a Sissy palotában. Zakyntroszra is apával mentem. Hát valami fantasztikus élmény volt: egyik nap úszkáltunk a tengerben, és egyszer csak ott úszott mellettem egy óriás teknős a vízben :DD Hihetetlen volt! Megérinthettem a teknőjét :D Zakyntoszon a teknősszigetet néztük meg, meg a viziparkot. És elmentünk volna a hajótörött öbölhöz, csak a nyugati parton vihar volt ezért elmaradt :( Mindhárom nyaralás csodálatos volt, felejthetetlen. Mióta először voltam Görögországban, a szobám tele van díszítve kagylókkal, kis görög szuvenírekkel, képeslapokkal, fényképekkel stb.

2011. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!