Kezdőoldal » Utazás » Európa » Grazba szeretnék utazni...

Grazba szeretnék utazni vonattal. Van rá valami kedvezmény? (diák,26 év alatti)

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Bécsbe szoktam néha utazni, soha semmilyen kedvezményt nem szoktam kapni, gondolom, külföldre ez nem érvényes.
2010. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom a Halászbástyával utaznál. Az a vonat Győrön és Szombathelyen át megy Grazba. Ha a jegyet veszed, érdemes tudnod, hogy van egy 4 napos túristajegy Szombathely és Graz között, amely 3600 Ft körül van (illetve volt még pár hónappal ezelőtt, ugyanis nagyban függ a forint-euró árfolyamtól). Ha ezzel kombinálod a jegyedet (nem tudom, honnan utazol, mondjuk Pestről), akkor megveszed Pesttől Szombathelyig a normál jegyet (ha van rá 26 éves alatti kedvezmény, akkor azzal), és hozzá Szombathelyen a 4 naposat. Sokkal jobban jársz, mint ha a "sima" jegyet vennéd meg Pesttől Grazig.


Ezt ugyan hivatalosan nem csinálhatnád meg, mivel egy vonaton nem utazhatsz két jeggyel, de gyakorlatilag működik, ugyanis Szombathelyen leszállnak a GYSEV-es kalauzok, és Szentgotthárdig a MÁV-osok ellenőriznek. Szentgotthárdtól Grazig meg már ÖBB szakasz.


Úgyhogy jegyvásárláskor gondold meg ezt az opciót is ;)

2010. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!