Kezdőoldal » Utazás » Európa » 17.5 évesen, B-s jogsival...

Defaggar kérdése:

17.5 évesen, B-s jogsival lehet külföldre vezetni?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról lenne szó, hogy ha úgy adódik, egy ismerősnek a lánya itt lenne nálunk 1 hétig, aki 15 éves.

Kell-e bármilyen szülői engedély az ő részéről, vagy az én részemről? Ő román állampolgár, én magyar állampolgár vagyok.

Illetve 17.5 évesen, azaz fél éves B-s jogsival kimehetek-e romániába, illetve vissza és vihetem-e a 15 éves lányt?

Ha kell hozzá valamilyen szülői engedély, akkor csak neki, vagy nekem is? KRESZ-t végiglapoztam, nem találtam semmi pontosabbat. Sok helyen írták, hogy 18 éves kor alatt nem vezethetek külföldön, volt, ahol azt írták, minden további nélkül. Nem a rendőrtől félek, hogy megállít, hanem egyáltalán a határon átengednek? Útlevél, személyi, jogsi van, szülői engedélyt tudnak szüleim írni, csak ez elég-e?


2010. dec. 28. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A saját autódat,vagy a családét korlátlanul bárhova vezetheted.

A bérbeadással foglalkozó cégek viszont minimum két éves jogosítványt,és 21.életév betöltését kérik.

2010. dec. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez országfüggő, ha olyan országba mennél, ahol az alsó korhatárnak megfelelsz, használhatnád. Romániában 18 év a minimum, így oda sajnos nem lesz jó.
2010. dec. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
utolsónak van igaza
2010. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18 év alatt sajnos , egyik külföldi országban sem vezethetsz!
2010. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!