Kezdőoldal » Utazás » Európa » Költözés Spanyolországba?

Költözés Spanyolországba?

Figyelt kérdés

Párommal elhatároztuk, hogy kiköltöznénk, és ott szeretnénk leélni az életünket. Tudna olyan valaki tippeket mondani,aki kint él(t) és dolgozik? (Milyenek a fizetések, nehéz-e beilleszkedni, árak magasak-e, milyen papírok szükségesek ehez...)

Köszi előre is!!


2011. jan. 10. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

hasznos infók

[link]

2011. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudtok spanyolul?

Én nem tudtam (csak alapszinten) így 2 hónap után hazajöttem.Munkát nem adnak sehol ha nem tudsz spanyolul beszélni..Ezt is kalkuláljátok bele..

2011. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én emelt szintű nyelvvizsgával rendelkezem, a párom csak alapszinten beszél :)
2011. jan. 10. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Akkor te fogsz de a párod nem fog melót kapni..1 fizetés kettőtöknek kevés lesz..

Nálunk ugyanez volt a helyzet.Tavaly nyáron mentünk ki.A párom jól beszélt spanyolul ,én lapszinten.Ő férfiként egy gyárban kapott állást,én nőként még takarítani sem tudtam.

Ezért én hazajöttem,a párom nemsokára jön...egyedül nem akar kint maradni ő sem..

2011. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ki szeretnenk menni,de mi diplomaval,fő a biztonság. Bár a mostani spanyol válság miatt,nagyon kevés külföldit alkalmaznak és közel 15%-os a munkanélküliség is..Jótanács:Csak a fővárosba menjetek. Beilleszkedni változo.. A fizu olyan minimalber olyan 1000-1200 euro kozott van.Az albérletek ára általában 350-500 euro között mozog,kaja kicsivel felette a magyarnak.
2011. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Bocs a minimálbér 625 euro..De a lakbér 350-450 között mozog az fix
2011. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Spanyolországban a minimálbért törvényileg szabályozzák. Ezt a kormány minden évben felülvizsgálja a fő érdekképviseletekkel tartott megbeszélés után. 2009-ben a minimálbér 624 euró/hónap (amit 14 alkalommal kell kifizetni), vagy 20 euró/nap.
2011. jan. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségivel olyan 1500 eurot lehet max keresni.Nélküle 650 euro.Diplomával 2500-4000 euro. Kint van ismerősünk tőle tudom
2011. jan. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alap fizu 1000-1200 Euro, lehet nem ez a minimálbér, de ennyit azért a legtöbb helyen megadnak. Nekem van diplomám, de én is ennyit kerestem, szóval nem papíron, hanem beosztáson múlik...

Nehéz állást találni jó spanyol nyelvtudás nélkül. Az, hogy emelt szintű, nem sokat jelent. Használtad már a nyelvet, tudod majd használni kinn rögtön? Van vmi szakmátok?

Én hazajöttem, pedig lett volna munkám kinn, de ez a fizu kinn nem elég, ha pl rendes családi életet akarsz kinn élni, tovább lépési, fejlődési lehetőségem pedig nem lett volna kinn. (viszont a munkanélküli segély rendszere jó kinn, még most, több, mint fél évvel hazaérkezésem után is kapom a mn.segélyt)

Barátom is készül haza, mert neki nincs munkája folyamatosan. Nem egyszerű, főleg kis városban, ahol mi is laktunk.

2011. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszi az infókat! :)
2011. jan. 11. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!