Kezdőoldal » Utazás » Európa » Él valaki innen észak-nyugat...

Él valaki innen észak-nyugat Angliában? (Lancashire tartomány- Lancaster, Preston, Morecombe környéke) Milyennek találjátok?

Figyelt kérdés
Szerintetek is barátságosabbak az északi emberek mint a déliek?
2011. jan. 15. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 2 hét múlva már Manchesterben fogok, ha jól tudom, akkor az is az a tartomány :)

Szóval pár hét múlva szívesen válaszolok a kérdésedre, ha figyelmeztetsz rá.

Bár Manchester közigazgatásilag nem tudom, hova tartozik jelenleg, de eléggé északnyugat...

2011. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
huu az klassz kivancsian varom a velemnyed. Mit fogsz csinalni? Nehezen talaltal munkat es lakast?
2011. jan. 24. 23:51
 3/6 anonim válasza:
Én Preston-ban élek 1 éve. Nagyon szeretek itt , barátságosak az angolok viszonylag itt lehet munkát találni. Meg mivel ez egyetemi város ,így a tanulás is megoldható, nem kell messzire menni.:)
2011. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Elsősorban tanulni jöttem ide, de van mostmár munkám is, részmunkaidős.

Állítólag a Manchesteriek nagyon barátságosak, de mivel én utoljára 10 éves voltam, amikor angolok között voltam (londonban), ezért ezt nem nagyon tudom megállapítani, de nincs velük semmi baj azt leszámítva, hogy a srácok az utcán teljesen gátlástalanul szólítanak le csajokat...

Igazából én eléggé szenvedek a kultúrális különbségektől még így is, mindenki rettentő zárkózott a magyarországi egyetemistákhoz viszonyítva, más itt egy házibuli, mint otthon pl... Mondjuk ha valaki dolgozik, és nagyrész más bevándorlókkal van együtt és lakik együtt, az nyilván ezekből szinte semmit nem érzékel.

Még a higiéniai körülményeket nehéz megszokni, az angolok nemnagyon fektetnek energiát a takarításba, se az utcákon se az otthonukban és a buszok is elég gázosak nap végére.

Persze azért van egy csomó jó dolog is, mindenki nagyon segítőkész, ha valamit nem találsz, akkor nem az a szokás, hogy elmagyarázzák, hogy hol van, hanem inkább odakísérnek (pl tesco-ban, suliban...). Meg általában mindenki nagyon érdeklődő, itt akikkel találkoztam, azok mindannyian tudtak valami érdekességet magyarországról (ami néha még enge is meglepett) és én egyáltalán semmi olyat nem tapasztaltam, hogy nem örülnek a bevándorlóknak, sőt, hallottam már olyat angol csajtól nemzetközi buliban, amikor mindenki kicsit mesélt a hazájáról, hogy hát akárhogy is van, ma biztosan anglia kultúrája a legsokszínűbb, itt mindent megtalál az ember egy helyen (ami többnyire igaz is). Szóval attól egyáltalán nem kell félni, hogy kinéznek, mert valaki bevándorló. És pl amikor egyszer mentegetőztem az angol nyelvtanom miatt, amikor egy tanárom megdícsért, hogy azért milyen jókis dolozatot írtam, akkor arra meg az volt a válasz (pedig néha tényleg borzalmas nyelvtani hibáim vannak, főleg szóban), hogy ugyan már, ahhoz képest, hogy ő hogy beszél bármilyen idegen nyelvet (pedig ő még asszem beszél is valamennyit franciául), nekem nincs miért aggódnom.

Igazából már kismilliószor hallottam azt a mondatot, hogy "don't worry too much". Szóval ha valaki képes megszokni az itteni életet akkor annak jó hely lehet. De ez nem én vagyok azt hiszem... :)

2011. ápr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hűű köszi a válaszokat. én lancaster-től nem messze vagyok, itt önkénkeskedem és a barátom angol, decemberben lejár a szerződésem és mivel ez önkéntesség, ezért szeretnék valami "rendes" munkát találni(most recepciós vagyok), szóval nem tudom...szerintetek milyen esélyeim lennének? meg a baj az, h nekem csak olyan hely jöhet szóba, ahol a hely biztosít lakást is, mivel egyelőre nincs pénzem bérelni valami helyet, még egy szobát se... :( :)
2011. ápr. 28. 22:03
 6/6 anonim válasza:
lehet ,hogy már későn írok De! Ha barátod angol akkor az még azér is jó ,mert tud neked segíteni elintézni pár dolgot. Mégpedig, ha lesz munkád , igényeld meg a Working Tax Credit-et . Ez jövedelempotló benefit. Ki kell töltened egy jó hosszú application formot és azt visszaküldeni, majd várhatod a választ ,hogy kapsz-e pénzt v nem. Amúgy sztem elég nehéz olyan munkát szerezni ,ahol a lakás is biztosítva van. Inkább keress magyarokat ,hátha ők tudnának olcsó albit. Nem tudom ott milyen árban vannak az albérletek itt Prestonban ,ha egy szobát bérelsz és többen laknak akkor havi 150-250Ł körül van..
2011. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!