Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg nem érdemes mostanában...

Tényleg nem érdemes mostanában Spanyolországba költözni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem! Hatalmas ott is a munkanélküliség, talán nagyobb mint nálunk, most vezették be a megszorításokat, az ország gazdasága bármikor csődbe mehet! A válság előtt sokkal csábítóbb volt Spanyolország, de azért az Egyesült királysággal vagy Németországgal és a Skandináv államokkal akkor sem vehette fel a versenyt. Hacsak nem vár atombiztos biztos, hosszútávra szóló munka akkor ne költözz ki most, várj pár évet amíg véget ér az EU pénzügyi válsága és elindul a fellendülés, vagy válaszd inkább Németországot ott minden jól megy, nem úgy mint a spanyoloknál. Persze az tény, ha normális állást tudsz találni Spanyolországban, akkor biztosan 5-szörösét keresed ugyanabban a munkakörben, mint itthon keresnéd. De mint mondtam nagyon nagy munkahely hiány van ott. Illetve a spanyolok legalább olyan híresen jól beszélnek angolul mint mi, a németet már nem is említve :) kizárólag legalább társalgási szintű spanyoltudás mellett kaphatsz a rabszolgamunkán kívül más állást (a rabszolgamunkát itt majdnem szó szerint kell érteni). Ezeket úgy mondom, hogy tökéletesen tudok spanyolul, tanultam kint Spanyolországban (Argentínában is), spanyolban még dolgoztam is pár hetet, vannak ismerőseim, akik jelenleg is ott élnek, vagy ők maguk spanyolok :) és hidd el a fapofájú, uncsi, komoly, szigorú angolok, meg németek helyett megértem hogy pont spanyolba akarsz menni, normális ember csak dél fele megy, de most nincs ennek itt az ideje, hacsak nem tuti állás vár ott :D
2011. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát Németországon és Spanyolországon gondolkozok.
2011. jan. 28. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak Német! Az eszem ezt mondja, a szívem meg Spanyolországot :) Meg gondolom magyar létedre, azért a németet jobban töröd mint a spanyolt és ez nagy előny! :D
2011. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy nekem a szívem mindkét helyre húz :D

Berlint imádom, Madridot is :D

2011. jan. 28. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor dönts nyelvtudás alapján, az a legfontosabb :D

De hallod spanyol az sokkal nagyobb buli sztem :P

Én mondjuk tutira spanyolba fogok kimenni, amint megvan a diplomám, a külföldi öszt. dijjak miatt kicsit elhúzodott, de fél év és megyek spanyolba, szóval nemtom mit kampányolok még spanyolo. ellen, de a tények azok amiket mondtam. Németből 20-30 szóban kimerül a szókincsem, a spanyol meg anyanyelvi szint... nem kérdés hehe :D

2011. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

na jó :D

hát én kb egy szinten vagyok mindkettőből :D

2011. jan. 28. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Uhh :D akkor marad az érme, dobókocka stb... :D
2011. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát igen már én is csak ilyesmiben bízok.

de talán egy kicsit jobban húzok Berlinbe.

bár nem tudom, attól még azért félek, mert azt mondják, hogy no.-ban ott a legnagyobb a munkanélküliség, mert régi NDK-s rész, dehát mégiscsak főváros nemhiszem h olyan szar lehet :D

2011. jan. 28. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Asszem az egész EU-ban Spanyolországban a legnagyobb a munkanélküliség, ők a rekordtartók 30%-al hehe :D

ahhoz képest hogy nálunk csak 10% körül van... :D

Az fix, hogy a németeknél is megnőtt a munkanélküliség és most ez sokaknak furcsa, de azért spanyolban sokkal rosszabb a helyzet. Nemrég volt a híradóban, hogy ott már tisztességes családanyák állnak ki a sarokra, hogy éhen ne halljanak. Annyira nincs munka :S :P


De amúgy, ha inkább a rocker életérzés, zene áll hozzád közelebb akkor egyértelműen német, ha meg house, techno, rap stb... akkor tuti spanyol :D

2011. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hááát... :D

németországban a house az egyik legnépszerűbb nem csak a rock :D

énmeg house-t hallgatok :D

2011. jan. 28. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!