Kezdőoldal » Utazás » Európa » Auschwitz-ban mit csinálhatnak...

Auschwitz-ban mit csinálhatnak az emberrel ha fekete vagy barna ing van rajta?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról,hogy ezért összevertek embereket,meg rendőrségre vitték,és minden egyebek.
2011. febr. 20. 12:24
1 2
 1/13 habibi ***** válasza:
szia, hát én voltam Auschwitzben a barátaimmal, és mindenféle színű pólókban voltunk , köztük feketében és barnában is, de egyikünket se vitték el. Sőt az idegenvezetőn is fekete ing volt, és megmaradt ő is.
2011. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A fekete inget az SS miatt,mert ugye nekik fekete ing volt az egyenruhájuk, a barnát pedig az SA miatt,mert nekik pedig ilyen színű volt. Tervezek menni Auschwitz-ba,nmem provokációként akarrtam felvenni,mielőtt bárkniben is felmerül,csupán érdekelne,hogy ilyenkor mi történhet,mert hallottam már esetekeről.
2011. febr. 22. 17:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly voltam.Az idegenvezetőn fekete pulcsi volt,a barátomon fekete kabát. Nem szóltak érte.


U.I: Ha gyenge idegzetű vagy szerintem hagyd ki...a buszos a gázkamrákat stb-t nem bírta végignézni,kiment! Ja,és azt hiszem,hogy a magyar pavilon még ál,úgyhogy siess!!;)

2011. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válazokat!! :)

Már régóta tervezük ezt az utat,nem Auschwitz a főcélunk,hanem krakkó,de oda is ellátogatunk. Nem tudod véletlenül azt,hogy meddig áll a magyar pavilon???

2011. febr. 22. 17:42
 5/13 habibi ***** válasza:
szia, hát én nem tudom meddig áll a magyar pavilon, de nagyon "szépen" meg van csinálva, és ha ott jártok, akkor nézzetek el Birkenau-ba is, sokkal nagyobb mint Auschwitz és még a barakkokba is bemehetsz, teljesen átlehet élni a dolgokat. (Mi voltunk a gázkamráknál is ) Nagyon tanulságos és érdekes kirándulás. De engem nem viselt meg annyira, azt hittem totál kiborulok, de nem volt semmi ilyen. Remélem jó időt fogtok majd ki!
2011. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A második vagyok. Szerintem még nem bontották el,mert nagyon jól sikerült, és még a többi külföldi jó sok ideig volt bent nekik is tetszett...nem csodálom...de szerintem ha ekkora sikere van nem is foglyák elbontani...remélem!! Nem tudom hallotad-e de fényképezni tilos. Viszont érdemes idegenvezetővel menni mert ő sok mindent tud mesél nektek pl a 60x60 as zárkáról vagy arról az akasztófáról ami hátul van. Ja és azt hiszem,hogy a gázkamrába csak vele mehetsz be...de ez nem biztos. Ha érdekel még valami kérdezz nyugodtan!!
2011. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
semmit. ez a hulyeseg hogy ruhakon rugoznak csak nalunk lett divat, normalis helyeken nem torodnek vele.
2011. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a jókívánságokat mindenkinek! :) Nem is hallottam,hogy nem lehet fényképezni. Még ha fizetek érte se? Mindenképp szeretnék néhányat elkattintani ha valahogy lehetne készíteni. Március vége felé megyünk,remélem addig még megtartják a paviolnt! :)
2011. febr. 23. 16:17
 9/13 habibi ***** válasza:
szia, mikor én voltam , nekünk se volt szabad fényképezni, de mi csoporttal voltunk és mindig úgy csináltunk, hogy utolsóknak hagytuk el a termet a barátaimmal így tudtunk csinálni jó pár képet, de persze vaku/hang nélkül, mert egyébként feltűnő lett volna. Szóval maradj hátra,és fényképezz :) de ha esetleg nem tudsz képeket készíteni ,kinn a kis boltokban lehet venni kis könyvecskéket tele képekkel pár euróért.
2011. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

na,megint a második vagyok...:DD


Az udvaron lehet,kivéve a "halálfalat".

A házakban mi is csak elvétve tudtunk egy-két képet készíteni,mert nem akartuk,hogy balhé legyen belőle.De ha sikerül úgy ottlenned,hogy ne nagyon lássák,esetleg sunyiban a kabátalól (azért így,mert ha nem is az idegenvezető,még a túristák is csúnyán néztek ránk miatta)


ja,ezt elfelejtettem. ne lepőjd meg,ha imátkozó embereket látsz a folyoóson. miután megcsinálták a tábort múzeummá,megtalálták az ott raboskodó emberek egy részének azt a képét,amit a belépésekkor készítettek a németek. ezeknek a képeknek az eredeti darabjait kitűzték a falakra szépen sorba (rajta,hogy mettől meddiig volt ott,miért ítélték el és a neve),na ezek előtt szoktak imátkozni(nagyon sok női,illetve gyermek fotó van itt...)

megkérdeztük,hogy m iért,és miért van párnál virág a képnél.Azt mondta az idegenvezető,hogy amikor megnyitott nagyon sok ember megtalálta a rokonát a falakon.És ezért lesznek a képeken virágok...

ja,és tudsz perfectül angolul??ha nem,akkor próbálj meg keríteni egy magyar tolmácsot,mert tényleg rengeteg érdekességet mondanak!!

2011. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!