Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlin nagyon hasonló hangulat...

Berlin nagyon hasonló hangulatú város, mint Budapest?

Figyelt kérdés
mármint ugye tele van lakótelepekkel, hatalmas erdőkkel, stb stb?
2011. febr. 27. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem mondanám
2011. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én se mondanám:)

tele van lakótelepekkel, de csak a keleti oldal

az igaz, sok nagy erdőszerű van benne, de ettől nem hasonlít pestre

A nyugati oldal inkább Bécsre hasonlít

a keleti oldal meg szerintem inkább Varsóra, de hangulatban már elég nyugatias

tehát én sok városhoz tudnám hasonlítani Berlint, de speciel Pesthez annyira nem

esetleg annyi, hogy a paneltelepek olyanok mint itt

meg több olyan utca van ami hasonló mint pesten, de ezt gyakorlatilag Párizsra is elmondhatod

2011. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hasonlít a hangulata én szerintem.


Berlin hatalmas területű, kicsit olyan, mintha szét lenne húzva. Széles utak, hatalmas terek...

A 2. világháborúban iszonyatosan szétbombázták, ezért nagyon kevés régi épület található benne. Budapesten jóval több régi épület van és már csak ettől is más a városkép.

Én úgy érzem ott jóval több erdő, vagy legalábbis hatalmas park van városon belül, mint Budapesten.

Bár lehet csak azért érzem így, mert ott a zöld területeket jobban védik, tisztábbak. Pesten néha félve és undorral megy át az ember egy-egy zöldterületen...


Ott nem szemetelnek annyit az emberek, tisztább a város, viszont behozzák ezt üvegszilánkokkal. Ugyanis úton-útfélén ha kiürül az üveg, csak úgy fogják és földhöz vágják, nem tudom miért.

Lakótelepek keleten, ahogy fent írták.


A tömegközlekedés szerintem nagyon jó ott, bár állítólag visszafejlődött, de Budapesthez képest... Az autósok ott előzékenyebbek a gyalogosokkal szemben.


Más Berlin. Én szeretem azt is, ezt is.

2011. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!