Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol jobb az életszínvonal?...

Hol jobb az életszínvonal? Ausztriában vagy Németországban?

Figyelt kérdés
Hol lehet jobban megélni? Hol magasabbak a jövedelmek, és olcsóbbak az albik?
2009. febr. 16. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

németország igen nagy, és igen nagy a külömbség. kelet németországban az ingatlanok nagyon olcsók, és kevesebb a munka alacsonyabb bérezés.

èn egy évig éltem stuttgart mellett most frankfurtban, de itt ahol mi egy kisvárosban lakunk egy 50-60 m2-es 1-2 szobás lakások 500-800 € vételar kb 150000-200000 €. a párom informatikus 2000 € nettot keres (ö német) én irodai aszisztens 1600 € netto. a családja kelet német ott egy nagyvárosban az albérletért a tesója a belvárosban fizet 60 m2-t 400 €-t .150000 €-t már házat lehet kapni. anyukája kevesebbet keres orvosi aszisztensként 10 éve ugyan ott mint én.

anyukám és zserintem is itt egy havi élelemre kiadott pénz többre jönne ki lényegesen mint otthon.

2009. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi si németben élünk, előtte Ausztiában húztunk le 5 évet, bár abból a 90% az egyetemi évek voltak, de többet fizettünk albira mint itt, és a fizetés is kevesebb volt. De! Közelebb voltunk Magyarországhoz:)

Mi most épp Brémában lakunk, és egy 3 szintes (5 szobás) sorházra fizetünk mint albi, 580 eurot, plussz villany, gáz. Előtte egy kisebb városban laktunk, ott egy 3 szobás lakásért fizettünk 400at, villany gáz nélkül. Ausztriában Grazban egy egy szobás, közel sem olyan szép lakásért fizettünk szintén 400at. Egy 8 négyzetméteres koliszoba került 210 euroba...Bár Bécs olcsóbb azért valamivel. Salzburg környékén is voltunk, de csak 2 nyáron át, az valami gyönyörűű, mármint az egész környék. 2-3ezer méteres Hegyek, tavak ... oda visszavágynék, de nincs ott hosszútávú munkalehetőségünk. De Svájcra vágyom, mióta voltunk ott. Igaz, ott utálják a külföldieket, de nem érdekel! Az egy természeti csoda:)Ja, és a kaja szerintem nem drágább, van ami igen, de otthon is behalok az árakon, mikor bevásárolok a Tescoban. Életszinvonal azért jobb, mert az átlagfizuból albival együtt is normálisan ki lehet jönni. Bár mi most ezt nem mondhatjuk el, mert nem volt semmink mikor kijöttünk, és mindent itt kellett megvennünk, azaz egy egész háztartást szinte, így vannak hiteleink. De ha nem lennének, nem panaszkodhatnánk. Nameg először a férjemnek nem volt munkája, most meg én vagyok gyesen, úgyhogy nem volt még 1 év, hogy tényleg 2 keresetből éltünk volna. Amit az előttem válaszoló írt, 2000+1600ból szerintem jól meg lehet élni(ha nincs hitel:)

2009. febr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, még annyit, hogy nagy a különbség kelet és nyugat Németország között, még a fizetésekből is vonnak olyan adót nyugaton, ami a keletet segíti. Ha lehet választani, keletnémetbe ne menjetek, a fizetések is rosszabbak.
2009. febr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Mi is Németországban élünk(a bajorok között),de mi "templom egerei" vagyunk az előző hozzászólókhoz képest.

A férjem 1200 eurót keres,lakatosként.Én takarítok egy családnál 160 euróért,és most kezdtem egy Gasthofban nevetséges 6 eurós órabérért,de ott változó mennyit kell dolgozni,úgyhogy fogalmam sincs mennyit kapok majd havonta.Kb.150-200-at.

Az albérletünk 3 szobás elég nagy,rezsivel 500euró.

Van hitelünk kocsira tv-re stb.

Mindezek ellenére én nem panaszkodom,mert olyan jól tudjuk a pénzt beosztani,hogy mindig mindenre futja,spórolás nélkül.Még nyaralásra is.

Ja,a bankszámlánk!Na az sosem gyarapodik! :-)

2009. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
00.35ös vagyik.Nekünk sem sokkal több a bevételünk mint az utóbbinak, gyeddel együtt kb 2000 euro, de annyi a kiadás, a kocsi is viszi a pénzt, hogy örülünk ha összespóroljuk az éves 2-3szori hazamenetelt, de hogy nayaralás? Nekünk a hazamenetel az. Mondjuk van egy gyerekünk. Nem tudom hogy csinálja az előző válaszoló, hogy ilyen jól tud spórolni, de mi alig tudunk kijönni heti 100 euro kajapénzből, és tényleg csak az alapot vesszük, és mindig főzök. Étterembe sosem járunk.(Az 1200 euro körüli összeg az átlagkereset itt)
2009. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! En Nemetorszagban vagyok, Karlsruhe kozeleben lakzunk.Laktunk a varostol 30-40km-re egy 38nm-es lakasban havi 380 € -ert +NK (viz, villany , futes). Bekoltoztunk a varosba KA-ba , ott egy ket szobas lakas, ami kb 60-65nm fizettunk 550-et +a futest a viz , villany benne volt az 550ben. Most megint elkoltoztunk, egy 55nm-es lakasba , ami 530 € korul jon ki havonta, de 1000* jobb mint az eddigiek.

Nagyon gyatra lakasok vannak, volt ahonnan egyszeruen kifordultam, mert rosszul lettem a latvanytol, ha gondolod irok ket neten is elerheto oldalt , ahol te magad is megtudod nezni hol mennyi es milyen lakasokat adnak ki. A parom 1400 korul kap en takaritassal nem egesz 200-at , tehat nem olyan hiper szuper , de meg mindig jobb , mint otthon. Jah es igen, van a fizudnak bizonyos szazaleka amit "leadozol" a Kelet nemeteknek, hogy epuljon Nemeto. azon resze is.Plusz van olyan is , hogy templom penz. Ha hivo vagy es jarsz templomba , az is penzbe kerul, kb 10-20€/ho. Ha tv-d ,radiod van vagy barmilyen keszulek , amit tudsz erre hasznalni meg a szg. is, arra is kell fizetni, kb evi 200€-t. Szoval vannak koltsegek. A tomegkozlekedes is eleg draga.Mi is Ausztriaba akartunk menni, mert haza hamarabb jutottunk volna , mint igy, de ott 1000, max 1200€ kapott volna a parom es alberlet is ilyen osszegbe kerul, de en ugy latom, hogy az elemiszer ott dragabb volt, mint itt. Legalabb 10-15%-al , de volt , ami tobbre is kijott. A pektermekek eleg huzosak !

Elkuldom priv-ban a netcimeket az alberlet miatt.Mar csak informalodni is jo !

2009. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrákok szemében a német átlagos életszínvonal olyan "szép", mint a magyarok szemében az osztrák átlagos életszínvonal. ili
2009. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 21. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!