Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol jobb élni, családostól,...

Hol jobb élni, családostól, Németországban vagy Svájcban? Főleg olyan válasz érdekelne, aki már mindkét helyen élt!

Figyelt kérdés
Nem a munkalehetőség érdekel, (zenészek vagyunk, akkor megyünk bárhová is, ha van munkahely), hanem amikor van ott munkád, és úgy általában a körülmények, életszínvonal, ...stb összehasonlításban. Most Németben élünk, és nem tudjuk merjünk-e váltani Svájcra, ha ott kapunk munkát, mert valószínű, hogy a köv munkahelyünkről már nem vándorolhatunk tovább, maradnunk kéne! Az az egy biztos, hogy szebb ország, de ezen kívül?
2010. aug. 20. 17:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Előre is bocsánat, hogy érdemben nem nagyon fogok tudni hozzá szólni, de engem is érdekelne a válasz szóval muszáj valamit írnom, hogy ne tünjön el a kérdés.


Mi amúgy Svájcba szerettünk bele, de minél jobban ásunk bele a témában, annál inkább unszimpatikus a sok megszabásával és szigorával. A legvisszatetszőbb talán az, hogy a lakásbérlés nehézkes, bármelyik kantonban is élj (nem te választod ki az albit, hanem a főbérlő választja meg a bérlőt és így az ember örülhet ha kap valamit és azt is csak hónapos keresgélés után. Ha meg véletlenül mellényúlt az ember és kifogott valami szart, mert a szomszédok nem olyanok, amilyenek, akkor meg bukta van mert egyrész 3 hónap a minimum felmondási idő és ugye új lakást keresni szintén pokol.

A másik amit nem bírok az a mosógép használat. Többnyire a lakásokban nincsen, csak minden házhoz egy és a lakók beosztás szerint használják. 1-es lakás, hétfő, 2es lakás kedd... éssatöbbi... háááát, én ettől tuti frászolnék.


Persze mindezek, amiket írtam, jobbára nem érvényesek akkor ha különálló házat béreltek, de plö vasárnap füvet nyírni tilos.


Az az igazság, hogy én most Anliában, azon belül Londonban élek, ahol meg a másik véglet van, mindenkinek szabad mindent. Már kicsit sok ez a nagy szabadság és jobb lenne valahol olyan helyen élni, ahol az emberek jobban odafigyelnek egymásra, de Svájc meg a megaszigornak tűnik és egyenlőre nem tudjuk mi sem, hogy jó lenne e... mert amúgy meg gyönyörű és Európa közepén a legjobb helyen van. Viszont nálunk is az lenne, ha megyünk,akkor már valszínű ott kéne maradni.


Szóval én is várom a válaszokat azoktól, akik tényleg éltek mindkét országban és tudnak saját tapasztalatról beszámolni.

2010. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat, ha nem írna senki, majd még felteszem többször.:)

Ez az albidolog amit írtál, itt németben is így van, kivéve a mosógépügyletet, de szerintem nem baj, ha megválogathatja a főbérlő, kinek adja ki. Mi ingatlanirodától béreljük, azaz a tulajt nem is ismerjük, mert irodával intézteti a házait, de ott is bekértek minden papírt, fizuigazolásokat stb., az volt a mákunk a mostani lakásnál, hogy a titkárnő színházbarát, és mikor megtudta, hogy ott dolgozunk, nyert ügyünk volt:) De mikor először jöttünk ide ki, más városba, akkor is irodán át béreltünk, és csak nekem volt munkám, férjemnek még nem, de még ugye el sem kezdtem dolgozni, ennek ellenére nem kötözködtek, megkaptuk simán az albit. Vasárnap meg Magyarországon sem lehet pl. égetni.

Svájcban már jártunk amúgy, az nagyon idegesített, hogy semmit nem értek az ő németjükből...:(, sajnos franciául nem tudok, pedig igencsak arra hasonlít jobban mint a rendes németre.

Érdekelnének a gyessel kapcsolatos dolgok is ott, mert még szeretnénk kistesót.

2010. aug. 20. 23:27
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

megint első. A papírbekérés nem zavar, mert itt is mindenféle referenciákon, igazolásokon és satöbbiken kell átesni, hogy az ember lakást kapjon. Én is megnéztem, hogy kinek adtam ki otthon a lakásom, amíg még volt, szóval ez érthető, nem is ezzel van a baj. Inkább azzal, hogy nem lehet találni valamit gyorsan. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az például nem oldható meg, hogy az egész család csak úgy odamegy és kivesz egy lakást/házat, beköltözik és elkezd élni. Jobbára az szokott lenni, hogy apa vagy anya odamegy, keres munkát, lakást és pár hónap múlva a család másik fele követi. Mert egyszerre egyszerüen nem megoldható. :( Jó persze érthetők a korlátozásaik. Oda aztán tényleg nem mehet be boldog, boldogtalan és teheti tönkre, amit összehoztak. Igazuk is van, csak hát... szóval érted. :D

Hát nem tudom... mindenesetre nem tudom, hogy itt jártál e már: [link] Itt egy egészen pörgős svájci topik van és ha kérdezel, kapsz is választ. Van egy kimondottan Svájci magyarok topik.

Azért remélem ide is ír majd még valaki.

2010. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok!


Csak hogy ne tűnjön el a kérdésetek hozzászólok érdemben is, miután két évet lehúztam németben és most már több mint egy évet Svájcban.


Hát mit ne mondjak nem egyszerű, az első fél évben szinte végig sírhatnékom volt, de aztán megszoktuk, megszerettük, a gyerekek imádják. Mi közel lakunk az osztrák és a német határhoz is, ami szerencse volt, mert az elején semmit nem értettünk a svájci németből. Mondjuk én amúgy is mindenért átjárok a másik két országba. Kezdve a bevásárlástól, a gyerek edzéséig, mindent a szomszédba intézünk. Bár ha már beljebb mész pl. St.Gallenig, onnan már nem éri meg átjárni, de itt az élet bazi drága, a német árak háromszorosa. Nem tudom hol kaptok itt munkát, mert én az egy év alatt nem találkoztam két kocsmával sem. Ezek annyira hülyék hogy nem járnak sehova, a hegyi sétájukon kívül.


A lakásbérlést ki kell fogni. Mi tulajtól béreljük, szombaton megnéztük, hétfőn költöztünk. De sokan mondták, hogy mázlink volt. Sok ismerősömnek van a saját lakásában mosógép, és szárítógép, de persze van akinek közös van. Az sem olyan gáz. Viszont konyha az van mindenhol, úgyhogy ebből a szempontból szerintem jobb a német. A határon mindent be kell jelenteni a költözéskor. Egy éven belül le kell cserélni a rendzsámot, és a jogosítványt. biztosítás az alap, de az mindehol kell.


Most hirtelen ennyi, ah van még kérdés segítek szívesen.

Még egy dolog: Ha tehetném az első dolgom lenne visszamenni németbe!

AZ emberek ott sokkal közvetlenebbek, barátságosabbak, egyszerűen ott nekem minden sokkal színesebb.

2010. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat, jó lenne még sok ilyen választ kapni! Barátnőm is aki most Németben él, dolgozott kicsit Svájcban, kórházban, ő is kivolt az ottani hangulattól, nade ő svájciak közt volt. Mi bárhová mennénk a világban mindig vegyes nemzetiségűek között dolgoznánk, mert zenészek vagyunk, színház a munkahelyünk. Így akkor megyünk bárhová is, ha sikerül az adott helyre a felvételink. Ép azért tettem fel a kérdést, mert vannak ajánlatok Svájcból is, de nem tudom érdemes-e elmenni, megpróbálni, mert nem tudom eldönteni, tudnánk-e ott élni, boldogok lehetnénk-e? Én személy szerint nem vagyok oda Németországért, egyrészt mert túl északon vagyunk (bár közel a tenger), messze otthontól, és nem tetszik a környezet. Itt egy domb sincs, nemhogy hegyek meg tavak:( Ez azért zavar, mert 3 évet voltunk Ausztriában Salzburg környékén, és aaaz valami csodálatos hely. Meg itt mindent elárasztanak a bevándorlók, rengeteg a török, bár otthon meg a romák, a közbiztonság nem valami jó, ezért gondoltam, talán Svájcban ez jobb, mégsem engednek oda bárkit. Aztán kitudja. Lehet csak a hegyektől nem lennénk boldogok...De mikor megnézek egy ingatlanos oldalt, sokszor fotózzák a kilátást is a lakásokból/házakból na ettől teljesen odáig tudok lenni...aztán lehet nagyot koppannék.

Tegnap megnéztem az eladó ingatlanokat is, csak úgy, hogy mégis mennyi egy lakás, ház, de azt hittem behalok. Ez most komoly? 600ezer frank egy lakás? Vagy tényleg ennyivel jobbak a fizuk? Itt Németben 150ezer euroért, már szuper sorházat, házat kapnánk,nemhogy lakást.

2010. aug. 23. 12:08
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Gondolom a kilátás az változó, attól függ hol fekszik a kecó. Mondjuk a mienk is szuper. Fenn lakunk a faluban a dombon, rálátással a svájci, az ausztria hegyekre, és Liechtensteinre. Elég jó érzés, reggel felkelni,és kinemmi a kertbe ha süt a nap.Bár ha nem akkor is! Arra felétek nem ismerem Németországot, mi a bajoroknál, meg Baden Würtenbergeben laktunk a Fekete-erdőben. Na az utolsó sem volt rossz, de itt azért más a kilátás. A svájciak szerintem elég hülyék, de ez van. Viszont a gyerekek tényleg imádják az óvodát-iskolát, pedig rend az van! Nem tudom svájcban merre felé nézelődtök, de ide St.Gallen tartományba esetleg tudok küldeni egy jó oldalt, amin a legtöbb ingatlan fenn van városok szerint. Elég jó, én is ott kerestem. Igen, vannak lakásárak is. A ház, amiben mi most lakunk, azt egy milláért árulja a tulaj, a barátnőmék a negyediken laknak 4 szobás lakásban, annak 700000CHf az ára. Megvenni szerintem nekünk nem éri meg, bár vannak ismerőseim, akik azt akarnak. Kérdés gondolom ki meddig tervez. Mi most cuccolunk Liechtensteinbe, de ott az árak jóval húzosabbak mind vétel, mind bérlés szempontjából.

2010. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%
Megint én vagyok, utolsó! AZt elfelejtettem még írni, hogyha úgysem érzitek jól magatokat németben, akkor meg miért ne próbálnátok meg! Én mondjuk személy szerint imádtam a németeknél, bármikor visszamenennék. De már a gyerekek miatt én sem akarok sokat ugrálni. Meg lehet szokni, lehet pár év aztán én is megszeretem. De én már tudom, hogy Svájc miért nem EU tag!
2010. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat, hát tragikusan hangzanak az ingatlanárak. Lefordítva 210milla egy lakás ára forintban kb?! Huhh...

Még fogalmam sincs merre mennénk, majd jövő júniusig kell, hogy kialakuljon merre mennénk, hol lesz ajánlat, mit kapunk meg...addig maradunk. Amúgy Brémában lakunk most, azt elhiszem, hogy a Fekete erdő környéke is szuper lehet:)

Lehet délnémet felé kéne csak orientálódnunk, de sajnos csak nagyvárosok jöhetnek szóba.Mondjuk Münchent azt kihagynám, mert az iszonyat drága, nem érné meg.

Ha mégis szóba jön majd Svájc, írok még neked, ha nem baj:)

2010. aug. 23. 12:31
 9/26 anonim ***** válasza:
persze nyugodtan írjál. Addig is jó gondolkodást!
2010. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

szia,

az első válaszoló vagyok megint. Én is nagyon örülök a hozzászólásodnak, tényleg hasznos. Látszik a tiedből is, hogy nagyon vegyesek az érzések Svájccal kapcsolatban.

Letudnád írni, hogy mi volt jobb Németo-ban? Vagy mi az, amit nem szeretsz Svájcban? Azon túl, hogy az emberek nem barátságosak van még valami, ami miatt nem igazán tudtad megszeretni?

2010. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!