Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Portugáliában?

Milyen az élet Portugáliában?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne. Az emberek, a nyelv, a klíma ,a keresetek,árak, turizmus stb...

Köszi a válaszokat :D


2011. márc. 14. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

30-40% munkanélküliség.

Tehát akkor indulj el, ha biztos állásra mész ki.

2011. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a munkanélküliség kb. 12-14%. a keresetek talán egy picivel jobbak, de a megélhetés ugyanolyan. azt nem árt tudni, hogy Portugália a "régi" EU tagállamok között a legszegényebb. A minimálbér bruttó 485 euró. A megélhetési költségek magasabbak, mint a szomszédos Spanyolországban. Amúgy szerintem nyaralás szempontjából nem rossz, de munkát nem vállalnék ott, mivel kb olyan mint Magyarország.
2011. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A klíma jobb, mint nálunk, nincs ilyen hideg, az óceán gyönyörű és a táj is. Nálunk jobban élnek, de azért nem sokkal. A legszegényebb ország Görögország a régi EU országok közül, de Portugália a második lehet...

Nyaralni nagyon tudom ajánlani, főleg Lissabont, mellette Sintrát, és északabbra Portót. Gyönyörű helyek.

A portugál nyelvnek nekem első hallásra kicsit fura a hangzása, de mostanában sokat hallom, és kezdem megszokni.

2011. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!