Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van e közületek olyan aki...

Van e közületek olyan aki tervez külföldre költözést, munkavállalást egy évre pl Skóciába? Akár gyerekkel.

Figyelt kérdés

Külföldre kívánok költözni 1 évre gyermekemmel és keresek olyant aki esetleg ilyesmit tervez?

1 év, Skócia,Aberdeen....


2011. márc. 15. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
sok szerencset!
2011. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Skóciában.Jelenleg Angliában élek.(én is anno annak idején gyerekkel jöttem ki).Mennyi idős a gyermeked?Mert itt kint teljesen más az élet gyerekkel mint otthon.

386N

2011. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én pénteken jöttem haza,mert nem vettek föl.Egyébként glasgowban voltam,és egy Coop necű céghez mentem volna dolgozni,de pont mire kiértem felvettek helyettem valakit.

De nem adom fel,és október előtt mindenképpen vissza szeretnék menni újból próbálkozni,mert okt. előtt mindenképpen költözni akarok,lehetőleg Glasgowba.Ja,és én is gyerekemmel,és feleségemmel.

2011. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagy a gyermekem.Érettségizik és utána mennénk. Arra gondoltunk kinn járhatna egy évet collegee ba .

De nem tudom mennyire lehet munkát találni kinn. mennyi pénzből lehet havonta megélni...

Látom vannak köztettek már tepasztalttabbak....

2011. márc. 15. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 16:26 vagyok..

NA akkor én tudok neked segíteni..Én amikor kijöttem a fiam 14 éves volt.(szóval benne vagyok az iskola dolgokban)

Mi Skóciával kezdtük,de semmi meló lehetőség nem volt.Sajnos a nyelvtudásom nem a legjobb volt,de ami volt az is kevésnek bizonyult..Amikor a párom munkát váltott,átmentünk Angliába(Oxford mellett élünk jelenleg)

Nem árt tudni pár dolgot.

Az college 18 éves korig ingyenes.A szakmai iskola is.Ha betöltötte a gyerek a 18 évét,fizetni kell.Nem olcsó.A fiam 19 éves lesz augusztusban.Mivel itt kint leérettségizett,jelenleg szakmát tanul..Nemrég jelezték,hogy ha jövőre is folytatni akarja a tanulmányait,és nincs meg a gyakorlati ideje akkor évi 1200 fontba fog kerülni az oktatás..(most keresünk neki gyakorlati helyet,mert így ösztöndíjas lehet)Szóval jó tudni,hogy 18 év felett minden college fizetős.

Azt sem árt tudni,hogy mennyire tudsz angolul? Jelenleg Skóciában,Angliában is kell a jó nyelvtudás még a mosogatáshoz is.Már vége azoknak az időknek,hogy takarításhoz,mosogatáshoz nem kell tudni angolul..De kell,és el is várják..Azt kell,hogy mondjam,hogy bizony ugyanolyan nehéz munkát találni mint bárhol a világon(de nem lehetetlen) Ennek oka is van.A válság miatt a kormány hozott egy új törvényt a munkaadó cégeknek.Kikötötték törvényileg hogy ha állás hirdetnek első sorban angol nemzetiségű embereket kell alkalmazniuk.(el se hiszed milyen sok angol vesztette el az állását.Ahol én dolgoztam velem együtt 1200 embert küldtek el,köztük sok angolt,és az összes külföldit)Ha jelentkezik egy állásra 5 ember,és ebből 1 angol akkor ő lesz a befutó.Ez így teljesen korrekt hiszen a saját hazájában van..Ha nincs angol jelentkező,vagy nincs olyan angol aki megfelelő végzettségekkel rendelkezne akkor jöhetnek a többiek..

Hogy mennyiből jönnétek ki 1 hónapban az sok mindentől függ.

Függ pl:

- a várostól ahol élnétek

- a szállástól..(nem tudom,hogy a fiaddal egy szobában élnétek,vagy kis lakást bérelnétek,mert nem mindegy)

- mennyire vagytok válogatósak az ételek terén

- mennyire tudtok spórolni

- a munkahely mennyire van közel a szállástól.Ez fontos mert a közlekedés nagyon drága itt kint..

Szóval igazából nem lehet megmondani,hogy mennyi pénzből ki hogy jön ki mert ez embertől függ..

De egy kérdés mindig fontos.Tudsz jól angolul,hogy bele merj vágni? Kezdésnek is kell ám pénz,és kár lenne bukni..

Ha van még kérdésed szívesen segítek,csak kérdez bátran..

2011. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szijja.Skóciába vagyok én is.Aberdeenbe is vannak Magyar ismerőseim,annyira nem is vagyok messze.vendéglátos munka van, staff lakások nagyon olcsók, de ha a gyerekedet is odaköltözteted le kell dolgoznia a lakbért.lakok itt olyannal aki reggel elmegy 3 órát dolgozni,és utána megy collegba.amugy a lakbérek normál lakásnál iggen húzósak.suli mellett,egy fizuból kizárt a megélhetés.
2011. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!