Kezdőoldal » Utazás » Európa » Stonehenge milyen messze van...

Stonehenge milyen messze van Londontól és hogy a legegyszerűbb/legolcsóbb megközeliteni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

How to get from London to Stonehenge:


1. Take a train from London to Salisbury at 20 minutes past the hour (you have to take a train at this time or else you will have to wait a long time for your bus connection in Salisbury).


2. When you arrive in Salisbury, exit the train station and turn left. Walk along the station’s outer wall for about twenty yards. You will see a sign for a bus stop. The bus should arrive at 50 minutes past the hour and leave on the hour.


3. Board the bus and pay 7.50 GBP for a return ticket to Stonehenge. The bus will take you directly to the Stonehenge visitor center (non-stop).

2011. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Autóval kb 30-45perc, busszal pedig egy óra kb.


Attól függ, ha csak azt szeretnéd megnézni akkor menj autóval, de vannak buszos kirándulások, neten tudsz keresni ilyet, én egyszer voltam busszal is és akkor egy római fürdővárost is megnéztünk, ez kb egy egynapos kirándulás és nagyon jó:) én velük voltam(link), az árban bennevannak a belépőjegyek.


Annyi még idetartozik, hogy amikor autóval voltunk akkor ott mi osztottuk be az időnket, de ugye a buszos kirándulásnál ez nem így van. De akkor is adtak elég időt mindenre:)


[link]


Itt a link:)

2011. márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vonatot válaszd, én is azzal mentem. Másfél óra az út Salisbury-ig. Az állomástól indul egy "Stonehenge busz", ami elvisz a kövekhez, és közben még a tájról is beszél.


Íme a honlapja:

[link]


Érdemes megnézni az Old Sarum nevű ókori várost is, ha van rá időtök. Valamint Salisbury egy rendkívűl hangulatos város, szintén érdemes ott is eltölteni egy kis időt. Egész napos program ezek mind együtt.

2011. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem 18 fontért meglepően olcsó is, főleg, hogy gyakorlatilag minden benne van (belépők, buszjegy). Sőt ha diák vagy, akkor csak 15 font. Nekem elfogadták a magyar diákot is, nem kell nemzetközi.
2011. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kábé 40-50 km-re lakom Stonehenge-től,és nekem kocsival 30-40 perc.London azért jóval messzebb van,így kocsival is több időbe telik odajutni.

Ha busszal mész akkor úgy menj,hogy iktass be más programot is mert Stonehenge csak max.fél-1 órás program.NIncs ott semmi látnivaló a köveken kívül..Legfeljebb a bárányokat,tehenek amik arrafelé legelnek azokat nézheted..Egész program annyi,hogy körbe sétálód tisztes távolságban...Ha kocsival mész akkor induljatok el reggel.Menjetek stonehenge-hez majd onnan tovább menjetek Bournemouth tengerparthoz..Csodás hely,egész napos program.

2011. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!