Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiába költözés?

Marcipanfelho kérdése:

Hollandiába költözés?

Figyelt kérdés

Hamarosan barátommal ki fogunk költözni Hollandiába. Ugyan én még nem fejeztem be a gimnáziumot és nem biztos hogy főiskolát/egyetemet eltudom itt kezdeni és be is tudom fejezni, de amúgy is tervbe van véve Hollandia. Az érdekelne hogy hová érdemes költözni, mennyire lenne szükséges a holland nyelv megtanulása (vagy mennyire ajánljátok), mi szükséges ahhoz hogy ott kezdhessek bele egyetemi vagy főiskolai tanulmányaimba (meg hogy ez mekkora hátrány lenne nekem) és hogy munkát is mennyire nehéz találni vagy mennyire nehéz megélni kb 3000 euróból? Tudom hogy sok ilyen kérdés van de ez egy összefoglaló kérdés mert engem tényleg érdekel mert nem csak nyaralni mennék hanem komoly szándékaim vannak és szeretnék jól elhelyezkedni és ehhez szükséges lenne tudnom ezeket a dolgokat. Előre is köszönöm mindenki válaszát! :)

(Főképp azok válaszát várom, akik már Hollandiába élnek egy ideje és van tapasztalatuk a dolgokról, pl. diákok, fiatalok akik ott kezdtek el ,,élni" :))


2011. márc. 16. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha jól álsz hozzá akkor könnyen lehet munkát találni és ha spórolsz akkor a 3e euro elég addig ameddig nem találsz vmijen munkát.

a nyelvet nemárt rendesen tudni nehogy eladjanak ott kint:)

én most kezdem majd tavasszal a holland nyelvtanfolyamot és kb 1.5-2 év és végleg kiköltözök (állampolgárság, ház stb...)

bocsesz h többet nem tok irni

2011. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2011. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Mindeknepp a partra gyertek (Rotterdam, Haga, Amsterdam), itt sok nemzetkozi ceg van egymas hegyen hatan, es az angollal is konnyebb boldogulni. A holland nyelv elegge szukseges :S Bar, ha szerencsed van, anelkul is kapsz munkat.

Dobj egy privat e-mailt, szivesen valaszolok. Mar 3 eve elek kinn.

2011. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi Haarlem, Heemstede-ben élünk!

Amsterdamtól pár km csak...tengerpart 8 km...nagyon jó itt lakni nem olyan zajos és nincs az a nagy nyüzsgés...takartói állást találsz, kezdésnek jó még megtanulod a nyelvet ez kb 6-800 euro havonta, jobb szállodákba 1200-1400euro...nem könnyü melo, de mást nagyon nem találsz vagy ha jó az angolod akkor estleg..nagy összegekre ne számits mert fiatal vagy meg van adva életkor szerint mennyit kereshetsz max, tehát az 1200-1400 euro nem max. nem tom pontosan a szabályozást...

Én javaslam maradj otthon, végezz egy fősulit plusz nyelvizsga és akkor talán ha szerencséd van akkor lesz olyan állásod ami 2-3ezer euro havonta de ahhoz nagyon jónak kell lenni! Én csak 4 hónapra jöttem most ki szüleim itt élnek! Én most megyek át jogról nemzetközi gazdálkodásra gyakorlatot majd itt végzem kint...itt elvégezni sulit meg nagyon nehéz és sokkal de sokkal drágább is!!!! Ha normálisan akarsz élni akkor maradj otthon fősulin 3 év és jöhetsz...ha nem akkor marad a takaitás, konyhai kisegitő, supermarketes rakodó, feltöltős stb melo...

Amúgy ha kijössz akkor többet visszamenni nem akarsz, teljesen mások az emberek, segitenek, nincs görcsölés dolgokon, nyugodtság van... buli szempontjából nagy a pörgés főleg Amsztiban...

Ha van kérdésed kérdezz még...

20/L

2011. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

10:31

Ha már kinnt élsz akkor lehet h tudnál nekem segiteni.

én most kezdem a nyelvet tanulni a tavasszal, és elsősorban érdekelne h az angolhoz v a némethez képest mennyire nehéz v könnyű a holland nyelv.

kb 3 év mulva tudnák kiköltözni és véglegesen kint is maradnák, de albérletbe vagy kis faluba soha, ezért a főváros külvárosában vagy a főváros közelében valamelyik kisvárosban 1 kb 2-3 szobás kertes ház mennyibe kerül?

pontos választ nem várok mert tudom h olyan nincs éppen ezért csak ugy hozzávetőlegesen kb hány €. mert a 3 év alatt félre tudnák tenni annyit amennyiből meg lehet venni 1 kisebb házat

2011. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Hat ez tenyleg valtozo. Wassenaar Haga melletti "falu", ott egy haz 1-2 millio euro. Egy csladi haz viszont minimum 2-300.000 euro, annal olcsobban nem kapsz, azok is vagy kicsik vagy oregek. Mi lakast vettunk (2 szoba, nappali), ez volt 160.000.

A holland inkabb a nemetre hasonlit jobban, de kicsit az angolra is, de leginkabb onallo :))))

2011. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:50



Itt az emberek 80%a albérletben lakik meg hitelre van házuk! Amszterdam közelében egy 2-3 szobás ház 200-250 ezer euro....sokkal drágább int otthon!!! Igy ez szintem, nekünk magyaroknak képtelenség, esetleg évek múlva...a nyelv francia, angol, német keveréke és iszonyat nehéz szintem...némethez van a legközelebb...angolból jó vagy vagy németből az már fél siker!!!aztán itt kint majd lehet tanulni a hollandot!

2011. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

köszi szépen a 2 választ!!:)

háát akk a nyelvvel oda kell tenni magam mert a németet csak beszélgetem és nem beszélem :(

És ahogy számolgatom 3 év alatt ha jól összehúzom a nadrágszíjat és spórolok meg eladom 2 mercit meg a hummert akkor össze tudnák szedni kb 300ezer €-t szóval a ház akkor is meglenne mert én se albérletbe nem vagyok hajlandó menni se másnak dolgozni!:)

az lenne a tervem h kiköltözök 1 városba és a környéken nyitnák pár üzletet, éttermet, virágüzletet, kávézót stb.


am már csak 1et szeretnék kérdezni és tényleg mindent tudok. a kérdésem az lenne hogy hollandiából magyarországra van-e olyan útvonal ahol a határokon v máshol komolyabban átnézik-ellenőrzik a kocsit??????

2011. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolso hozzaszolast miert erzem en kamunak?! Na de mindegy. Ha mindent eladsz, es osszekuporgatsz egy hazacskara, uzletet megis mibol akarsz nyitni? Szerinted az tan 1-2 cent, sulyos euro tizezrek.

Nem elsz te egy kicsit alomvilagban?

Mellesleg, nagyon legalisnak sem tunnek a szandekaid. Egyik utvonalat sem ellenorzik rendszeresen, szuroprobaszeruen viszont megbukhatsz akarhol.

Ha esetleg a drogokra hajaznal, akkor ki kell abranditsalak. Koffieshoppot nem lehet nyitni mar, a mar meglevoket lehet megvenni, amit ugye mondanom sem kell mennyire egyszeru, nem igazan akarnak megvalni toluk. Inkabb befele zarna oket az allam, minthogy ujat nyissanak.

Ha olyan jol allsz Magyarorszagon, akkor inkabb maradj a fenekeden.

Ez az orszag olyan legalis, hogy a csaladnevedbol es a postai iranyitoszamodbol meg azt is tudjak, mikor fingtal utoljara. Csak azert ne gyere ki, hogy lejarass minket, tisztesseges magyarokat. Amennyiben rosszul ertelmeztem a szandekaidat, kerlek, ne vedd figyelembe az utolso mondatot.

2011. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

haha ez tényleg vicces...:D ne kamuzz már ember!!! Ha ennyi lóvéd lenne nem itt kérdezgetnél meg informálódnál...gyere ki nyaralni max...:D üzlet nyitás???? tudod te hogy a külföldiekkel szemben milyen szigoritások lettek, itt meg ellenőrzések...álomvilágban élsz! :D csomo macera már az h munkába állj legálisan, meg csak egy kis vállalkozásod legyen nem h még üzletnyitás...

határok nem müködnek te agyas eu, meg schengeni szerződés...útvonalakon meg bárhol elkaphatnak főleg kifele menet Hollandiábol németbe!!!! tesómék autóját konkrétan darabokra szedték, mert cuccra gyanakodtak. ennyi...meg attól h itt kint vagy attól még a magyar tv-ek vonatkoznak rád, de ne érdekeljen!!!

2011. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!