Kezdőoldal » Utazás » Európa » Június végén, július elején...

Június végén, július elején milyen idő van Spanyolországban? [LLoret de mar] Illetve tapasztalatok Spanyolországgal/Lloret de mar-ral kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még sosem voltunk júniusban nyaralni, eddig mindig főszezonban, július vége, augusztus eleje felé mentünk.

Csak a június 22.-ei időpont sokkal olcsóbb, mint a július 6.-ai, ezért azt gondoltuk, idén bevállaljuk a júniust, de ha nagyon hideg van akkor, vagy semmi élet sincs, akkor lehet, hogy rátudnám venni a többieket, hogy menjünk inkább júliusban.

Olyat olvastam, akik szintén június-júliusban voltak, hogy rengeteg bolt, stb... csak július 1.-én nyitott ki. Ez igaz? Mi 22.-én mennénk, és elvileg 5.-ig, de a tengeren csak 26.-a és 2.-a között lennénk, a többi nap kirándulás, ezért jó lenne, ha nem minden 1.-én nyitna ki.

És júniusban mennyire kapósak a fakultatív kirándulások? Barcelonába és Port Aventurára szeretnénk menni mindenképpen, nem akarunk véletlenül se lemaradni egyikről sem.

És kb hány fok van olyankor? A tenger mennyire meleg?

Valószínű, hogy ott tartózkodásunk alatt nem fog esni az eső, ugye?


Bocsi a sok-sok kérdést, de az a helyzet, hogy sok fórumot elolvastam már, de még nem kaptam mindenre választ, és március 31.-ig le kell foglalnunk és kifizetnünk a nyaralást.


Köszi a válaszokat. :) [nem baj, ha csak 1 kérdésre tudsz válaszolni, attól függetlenül kérlek írj, mert azzal az 1el is sokat segítesz!!]


2011. márc. 22. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Időjárás:

[link] - lejjebb görgetsz, ott van Costa Brava víz/levegő hőmérséklete. Eső nem hiszem, hogy fog esni, tartósan biztosan nem.


A fakultatív kirándulások egész üdülési szezonban kapósak.

Fakultatívok pl.: [link]

[link]


Én voltam Lloret de Mar-ban. Őszinte leszek, még ha elkeserítelek is ezzel: nekem nagyon nem tetszett. Egy kiépített, szállodákból álló üdülőváros, aminek állandóan túlzsúfolt a strandja.

[link]

Nekem ezért abszolút nem tetszett (pont olyan, mint az olaszoknál Bibione, Rimini), jobban kedvelem a természetesebb, szebb, programokban gazdagabb, kevésbé kiépített nyaralóhelyeket. Itt strandoláson, szuvenír boltok nézegetésén kívül semmit nem lehet csinálni, nem szép egyáltalán. De ez az én véleményem. Ha te inkább lötyögős nyaraló vagy, akkor viszont tökéletes lesz.

Ha nyitott vagy másra, itt a többi település C.B-n:

[link]

Blanes, Cadaques vagy Rosas összehasonlíthatatlanul szebb. A mi utazásunkat nem én szerveztem/foglaltam, de nagyon bánom, hogy ezek közül pont LLoret de Mar-ra esett a választás.


Ami viszont nagyon tetszett: a fakultatívok közül Barcelonában voltunk, az gyönyörű. Voltunk még a delin show-n, és a csúszdaparkban, azok is jók voltak.

Itt még egy pár infot találsz: [link]


Remélem, tudtam válaszolni sok mindenre.:)

2011. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
delin=delfin :)
2011. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!, igen segítettél sok mindenben :)

Ha volna nagyobb választási lehetőségem, akkor én is inkább valami más környékbeli városkát választanék, viszont az irodának, amivel megyünk, csak Lloret de Mar-ba, Malgrat de Mar-ba és Santa Susanna-ba vannak útjaik, ezek közül pedig úgy gondolom, hogy Lloret de Mar a legjobb.

Végülis ha nem tetszik majd nekünk, akkor még mindig ott lesz az az opció, hogy sokat kirándulunk, és keveset strandolunk.:D

2011. márc. 22. 16:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja, és ha hajókázunk, akkor mit ajánlasz: Tossa de Mar-t, vagy Blanest nézzük meg?
2011. márc. 22. 16:32
 5/13 anonim válasza:

Szia!


Én 5x voltam eddig Spanyolországban nyaralni, ebből egyszer Llorett de Mar-ban (még kétszer pedig mellette, Malgrat de Mar-ban és Santa Susanna-ban). Szerintem nagyon hangulatos kis hely, kedvenceim közé tartozik :)


A Port Aventurát és Barcelonát tényleg ne hagyd ki, FANTASZTIKUS mind a kettő! (ha gyermekkel mentek a Port Aventurát iszonyatosan fogja élvezni, egy egész napos program, de én akár egy hetet is el tudnék ott tölteni!)


Ha Barcelonába mentek, szerintem ne fizessetek be külön programra, a vonat, ami átmegy Llorett de Mar-ban is elvisz oda és akkor magatoknak csinálhatjátok az időbeosztást) :)


Én úgy emlékszem, mikor mi mentünk (június vége) minden nyitva volt és az időjárás is szuper volt (természetesen nem 40 fok, de szerintem ez nem negatívum) :) Persze ez nem azt jelenti, hogy nektek nem lehet pechetek! A boltok nyitva tartása is szerintem attól függ, hogy milyen az időjárás, mennyi turista van, de júniusban azért már vannak rendesen! :)

2011. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Akkor semmi kétség, megyünk júniusban. :)

2011. márc. 22. 21:09
 7/13 anonim ***** válasza:

A várost és a partot én is utáltam, túlzsúfolt volt és tele orosszal.

A Port Aventura isteni!

2011. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lefoglaltuk a nyaralást, július 30.-tól leszünk ott, mivel közben rájöttünk, hogy a júniusi időpont egyéb okok miatt nem felel meg nekünk. :S

Úgyhogy mostmár csak a tapasztalatok érdekelnek :)

2011. ápr. 3. 16:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk itt. Ha azt mondom nem fogott meg, akkor finom voltam.
2011. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam Lloretben és áprilisban is csokibarna lettem.

Fürdeni már bőven fogtok tudni!!!!!

Ha tényleg nem kedvelitek a zsúfolt nyaralóhelyeket akkor ez nem a legjobb választás.De mint félig ottani, azt tudom mondani,hogy Llorethez tartozik a Fenals és a Cala Banys és a Cala Boadella az valami csodaszép.Kevesen ismerik,inkább csak a helyiek.

Tossa de mar viszont megér egy napot!Barcelona meg többet is:)

Vagy van a Water park is ami egy jó napi program,még közel is van.

A jardin Santa Clotilde is LLoret-ben van,ami szintén nagyon szép.

Jó utat:)

2011. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!