Kezdőoldal » Utazás » Európa » Néhány héttel ez előtt találtu...

Kriszó88 kérdése:

Néhány héttel ez előtt találtunk egy hirdetést az interneten, mely szerint 3 férfi munkaerőt keresnek a southamptoni műanyaggyárba csomagoló munkára! Átverés?!

Figyelt kérdés
Röviden! 50 font a "szívességért"(az,hogy fejenként e az nem tisztázott), 70 font az albérletért illetve a 2 heti kaució ami 140 font, 90 font magáért a papírokért (illetékek stb.), valamint 40 font a fuvarért Londonból-Southamptonig. Továbbá szerzett nekünk az Illető úgy SIM kártyát,hogy senki sem kérte rá.. jó tanácsként jelezte,hogy vigyünk független telefont! Naivan lefoglaltuk a repjegyeket holnapra (Április 5.). De inkább csak ennyit buknék,ha már bukok! Segítsetek!
2011. ápr. 4. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

És mit vársz? Mit segítsünk?

A net tele van írásokkal, hogy

1) közvetítésért nem szabad pénzt kérni a munkavállalótól

2) az ügyintézés kint ingyenes

Miért nem ELŐBB gondolkodtál? Nem igazán értem.

Nézd, én amúgy azt mondom, hogy ha talált nektek munkát és sínre tesz, akkor megérdemli, hogy fizessetek neki, mert ettől függetlenül van munka az újonnan érkezőkkel. Ha nem családtagról, barátról van szó, hanem egy idegenről én sem szívesen csinálnám ingyen. Hozzáértés ne essék, rengetegnek segítettem ingyen és bérmentve, de nem vadidegeneknek.

Remélem a nyelvet amúgy beszélitek.


ps: a szobabérlés díja reális, a transfer is Londonból Southamptonba, szerintem a 90 font kevés... igazából minden papír (NI, bankszámla) ingyen van, kivéve a WRS-t, ami anno volt 90 font, azóta már van vagy 110. De én ezzel várnék egy hónapot. Május 1-től elméletileg "teljes jogú" állampolgárok leszünk, van esély rá, hogy eltörlik, bár lehet, hogy a gyárban kötelezni fognak rá, akkor meg muszáj megcsináltatni.

SIMet ingyen, minden sarkon lehet találni, de nem ez a lényeg, viszont tényleg vigyetek független telefont, ha szeretnétek tudni használni a SIM kártyát.

2011. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mármint 90 font az ügyintézésre.
2011. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

" 90 font magáért a papírokért (illetékek stb.)"

Na ez miatt mondom én,hogy átverés! Hogy miért?

Mert a munkavállaláshoz ami kellenek papírok azok mind INGYENESEK csak el kell intézni.INGYEN igényelhetsz bankkártyát,N.I.number cardot.

Akkor mi kerül neki 90 fontba???

A másik,hogy ne tekints olyan jó embernek mert szerzett nektek SIM kártyát.Ahhoz is hozzá lehet férni ingyen..Nekem is van top SIM kártyám,mivel előfizetős vagyok,és az O2 ajándékba adott..Azért nektek nem lesz ingyen mert fel kell töltenetek legalább 10 fonttal.De amúgy is ennyibe kerül egy SIM kártya..

2011. ápr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pontosan amiatt kezdtem aggódni,mert olyan sok mindent írnak az interneten! A Srác, akivel fölvettük a kapcsolatot mindvégig korrekt volt! De mégis olyan furcsa az egész, és ez ébresztett kételyeket! Annyi mindent lehet olvasni.. elindulunk.. aztán meglátjuk mi lesz! Elkezdtünk ijedezni! Túl rövid volt az idő ahhoz,hogy mindenre tudjunk gondolni.. és mivel meggyőző volt.. nem volt okunk kétkedni! Az árak igazából korrektek,de most már majd ott derül ki. A nagykövetség honlapján (talán ott olvastam),hogy ha kapunk ajánlatot kintről akkor érdeklődjünk náluk, beszéljük meg velük! Ezt a lépést még lehet,hogy meg fogom tenni! Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 5. 09:17
 5/13 A kérdező kommentje:
Hármónk közül egyikőnk jól,másikunk kevésbé jól de beszéljük a nyelvet!
2011. ápr. 5. 09:19
 6/13 anonim ***** válasza:

ha már emntek elgalább ne fizessetek előre

az albérletet csak az első munkanap végén fizessétek vagy ahét végén. lehet hogy a melo átverés, ne vesszen elaz az összeg is. ne engedjetek 50 fint legyen benne a kaucióban de azt se fizetném ki.. elég átvferés szaga van a doognak, ugyhogy bármennyire is mézes mázas a csávó vigyázzatok vele és ne adjatok neki pénzt csak az első pár munkanap után amikor már látjátok hogy tényleg foglalkoztatnak titeket!!

2011. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szoba bérlést nem a kérdező fogja eldönteni,hogy mikor fizet hanem az aki kiadja nekik a szobát.HA hét első napján kéri a pénzt akkor kell pengetni,HA nem teszik,ki is rakták őket.A kauciót is kötelező előre fizetni.HA nem fizet kauciót nem adják ki a szobát nekik..Ezek alól nem bújhat ki.

Kedves kérdező.

Most már teljesen mindegy,hogy átverés vagy sem.Hiszen lassan utaztok.Inkább reménykedjetek,hogy ti vagytok az a 2% akiket nem vágtak át,és dolgozni fogtok.Ha szerencsétek van,akkor örüljetek ennek a ehetőségnek..

Én mindenesetre sok sikert kívánok nektek.

2011. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nézzétek meg milyen a lakó körülmények ha valami porfészekbe akarnak betenni inkább gyertek haza az első géppel, annyi rémtörténet van ilyenekről..
2011. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk rajta! Sajnos átverés volt.. viszont nem csak mi dőltünk be ennek a trükknek,ugyanis egy Zoli nevű fazontól megtudtuk,hogy április 4-én szintén 3 magyar járt ugyanígy! Annyi szerencsénk volt,hogy nem adtuk ki az összes pénzt a kezünkből illetve,hogy egy kint élő rokon segítette utunkat! Súlyos áron,de sokat tanultam belőle. Fiatalságomból eredően keveset tudok a világról,így nagyon naiv voltam.. Pedig egyetlen telefonhívással bukott volna az egész történet! Higgyétek el, nagyon meggyőzőek voltak! Két jó megjelenésű, intelligens fiatalemberről beszélünk! Akik nagyon segítőkésznek tűnnek, és kedvességükkel minden kételyünket elaltatták!! A tanulságot levontam, viszont a reményt nem adtam föl,hogy egyszer kint dolgozzak! Ma érkeztünk haza.. két nap buszos utazás után. Lúzernek érzem magam.. mert jelenleg az is vagyok! De tudni kell talpra állni!
2011. ápr. 8. 18:27
 10/13 anonim ***** válasza:

04-05 01:20 vagyok

Nagyon sajnálom,hogy át vágtak titeket,de ne érezz magad lúzernak,mert nagyon sok embert becsapnak..Én 3 éve élek Angliában,és tudom,hogy nem olyan könnyű kijutni,mint ahogy a sok ügynökség állítja..Sajnos volt már hogy este 10-kor telefonált egy rég nem látott ismerős,hogy télen amikor hó volt,és hideg becsapták,az összes pénzért kicsalták tőle,és az utcán fagyoskodik..Kérte segítsek mert idegen országban fogalma sincs mit tegyen(és persze angolul sem tudott) Amikor érte mentünk,én lepődtem meg a legjobban,hogy nem volt egyedül..Sok ember ott volt az utcán pénz és remény nélkül..

Egy jó tanácsot engedj meg.

Soha ne higgyél a munkaközvetítőknek akik csakis szépet,és jót ígérnek..Soha ne higgy annak aki előre kér pénzt.(hacsak nem saját magad mész utána)

Mindig legyen annyi tartalékod,hogy a reptérre tudj menni,ha haza kell indulni..

Gondolj arra,hogy nem várják tárt karokkal a keleti vendégmunkásokat akik még angolul sem tudnak,hiszen Angliában is nagy a munkanélküliség,így ha itt akarsz boldogulni tanulni kell a nyelvet..

Remélem egyszer sikerülni fog neked is..

2011. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!