Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögország vagy Olaszország?...

Görögország vagy Olaszország? Görögországba érdemes menni az államcsőd ellenére?

Figyelt kérdés

Görögországba terveznénk nyaralásunkat a párommal, de sokan riogatnak azzal, hogy nem érdemes most odamenni az államcsőd miatt. Miszerint nem lehet közlekedni, mert nincs benzin és ott ragadunk stb. Bár én úgy gondolom, hogy csak 1hétre mennénk és csak turisták lennénk, ezért nem hiszem, hogy megéreznénk a csődöt. Nem így van? Van valakinek valamilyen tapasztalata/véleménye ezzel kapcsolatban?


Ezért nézegetünk Olaszország felé. Bár mi inkább pihentetős nyaralásra vágyunk(homokos tengerpart, napozás este egy kis nyüzsgés), de belefér pár nap nevezetességek látogatása is(ha már olyan helyen járunk)


Írnátok Olaszországról vagy Görögországról? (Merre voltatok, mit néztetek meg és kb mennyiből jött ki 1főre?)


Előre is köszönöm a válaszokat!:-) 24/L


2011. máj. 26. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

minket is tavaly ezzel riogattak , de mi elmentünk és semmit nem észleltünk..talán csak annyit hogy drágább volt minden mint pár évvel ezelőtt.az emberek ugyanolyan kedvesek, a tenger ugyanolyan hívogató, a nap is ugyanúgy süt szóval :)... és nem ragadtunk ott...

mi ismét Görögországba tervezzük csak máshova mert nem annyira tetszett maga a hely ahol voltunk (én már vagy 6X voltam Görögországba mindig máshol tehát van viszonyítási alapom).Olaszországban is voltam már csak régebbe de én ugy emlékszem hogy atenger szebb, halak vannak és kagylókat is lehet gyüjteni dögivel.Viszont az tény hogy olaszország drágább mint Görögország.


Nemtudom mivel mennétek ezért sajnos nemtom megsaccolni hogy mennyibe kerülne :) (ha kocsival akkor tényleg nemtudom)

2011. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly is gázban volt Görögország,mégis oda mentünk. Ahogy idén is tervben van:).

Mi voltunk busszal Paralián, repülővel Rodoszon, autóval Sartin. Idén repülővel megyünk, befizettünk egy akcióra, csak a helyet előtte tudjuk meg.

Az hogy mit néztünk meg, attól függ hol voltunk.

Paraliáról elmentünk a Meteorákhoz busszal és Skiathosra busszal és hajóval.

Rodoszon voltunk szigettúrán, ott a főbb nevezetességeket.

Sartiról a közelbe kocsikáztunk, de csak 1-2 közeli partra, városba.

A mennyibe jött ki attól függ mikor mész, akciós-e (mikor foglalsz), mivel mész, hol szállsz meg. Mire akarsz költeni?

Ha all inclusive, kajára semennyit, ha apartmanos (mi ebbe a 2-be voltunk), akkor is változó. Reggelire vettünk pékárut, zöldséget, felvágottat, stb, napközben is ezt ettük, meg gyümit, vacsira meg beültünk valahova, utána fagyiztunk vagy koktéloztunk. Fakultatív progik is plusz pénz, de valaki nem megy sehova. Ajándékot is vettünk, meg azért magunknak is pár dolgot:)).

4 éve asszem 1 hétre 100 ezret vittünk kb. a buszos apartamanos útra.

Tavaly többet költöttünk, 4-en mentünk, de most ketten megyünk, vissza tudjuk fogni magunkat jobban...

2011. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ha Görögo-t választjátok, ajánlom a www. hellasz.hu oldalt. Ott van sok fórum mindennel kapcsolatosan. Utazás, nyaralóhelyek, stb.
2011. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:-)


Repülővel inkább, de talán amelyikkel jobban megéri(Repülő gyorsabb, de kevesebb csomagot vihetünk; busz lassabb, de több csomagot vihetünk..)

Gondolkoztunk kocsin is, hogyha 4-en mennénk(idősebb testvérekkel), mert akkor jobban tudnánk mozogni a városok közt:-)

Költeni meg belépőkre, ajándékra, kajára ilyesmikre.

2011. máj. 26. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Én voltam a 2-3. hozzászóló.

Mi idén az IBUSZ Mediterrán tombola akciójának keretén megyünk valahova, ezt is megnézheted, google-ban megtalálod. Igaz szept. legelején, meg még nem tudjuk a helyet,(Görögo. tutira), de sztem a repülős út ára verhetelen.

Tavaly autóval voltunk, akkor mi is 4-en, 4-en megéri kocsival menni.

Kocsit lehet bérelni is kint, mondjuk nem olcsó, de sokan szoktak. Mi inkább befizettünk fakultatív buszos kirándulásra (meg hajókázásra is mindig), ill. helyi bussal is utaztunk.

Robogót is lehet bérelni, az olcsóbb, nem olyan messzire azzal is lehet menni. Sztem robogót többen kölcsönöznek, mint autót.

2011. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!:-)

Megnéztem az Ibusz oldalát és sok jó ajánlatot láttam! :-)

2011. jún. 2. 08:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Olasz pont olyan, amilyennek leirtad az álomnyaralohelyedet
2015. júl. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!