Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kimennétek egy hónapra dolgozn...

Kimennétek egy hónapra dolgozni Angliába?

Figyelt kérdés

Nyári szünet lesz a suliban, már elmúltam 18 és gondoltam kimegyek 1 hónapra dolgozni. Nem tudom mennyire jól tudnék kijönni. Barátnőmmel mennék, neki vannak ismerősei, munka valószínűleg lenne, de csak minimálbérért.(ami magyar pénzben elég jó) Angolul csak annyit tudok amennyi az érettségihez kellett.

Közben hétvégénként megnéznénk Londont. Jó ötlet szerintetek?


2011. máj. 28. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Jóhogy! Mit dolgoznátok?
2011. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csomagolás, vagy valami építési meló. Barátnőmnek jól megy a nyelv, nekem nem. Én félek ettől, lehet kicsit földhözragadt típus vagyok, de szeretem Magyarországot, a szívem inkább ide húz, barátok család minden itt van.
2011. máj. 28. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani miatta Magyarorsázgról meg a barátokról/családról, hiszen nem örökre mennél te oda, tekintsd úgy, mint egy kirándulást, mint egy kis tapasztalatszerzést, hiszen ez az. Egész életre szóló élmény lenne szerintem. Ha meg nagyon rossz(nem lesz az), akkor hazajösz. Nem kell túlmisztifikálni.
2011. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem misztifikálom túl, csak pénzben is nagyot buknék rajta, ha kimennék és nem jönne össze. Nomeg azért sok buktatója van ezeknek a dolgoknak.
2011. máj. 28. 15:10
 5/6 anonim válasza:

Sokan azt képzelik, hogy ha kimennek külföldre, majd ragad rájuk a nyelv, de az valóban tény, hogy nem ártana a nyelvtudásodnak sem, és klasszul szélesíti a perspektívád. Utána meg haza lehet jönni, ha akarsz (én kint maradnék, lol).


Gondolj arra, hogy Széchenyi is volt kint Angliában, és utána lett a legnagyobb magyar. :D

2011. máj. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, en itt elek par eve Angliaban. Igazabol fiatal vagy, otletnek nem rossz,de csak otletnek es ha jobban belegondolsz a dolgokba mar nem is tunik olyan jonak.... oszinten elmondom a velemenyem. Angliaban a legalis munkavallalashoz mint ahogy Magyarorszagon is kell egy jo par dolog. Ha rogton elkezdessz dolgozni az elso napon, akkor onnantol 30 napod van, hogy a papirjaidat beszerezd..., es akkor ugyebar mar jossz haza,ami nem is lenne gond csak a munkaltatoddal valahogy ezt beszeld meg. Egyebkent van olyan munkaltato aki nem is alkalmaz NI szam es home office nelkul, de ezeknek biztos utananeztel mar te is (sajnos utobbi a gyakoribb)Ahhoz, hogy fizetest kapj, bankszamlaszamot kell nyitni, ami van akinek nagyon egyszeruen megy nem kernek semmit csak egy utlevelet, vagy szemelyit, de az esetek nagy tobbsegeben szazbol 1 ember. Kell hozza a lakcimed(Angliai) egy szerzodes amivel tudod igazolni, hogy te tenyleg ott laksz, altalaban a munkahelyedrol egy igazolas, hogy te ott dolgozol,szoval sok minden...Feluletesen irtam le ezeket, es meg van egy csomo minden ami kimaradt...En a helyedben elgondolkoznek erdemes e kijonni 1 honapra!
2011. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!