Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ősszel Isztambulba utazunk,...

Ősszel Isztambulba utazunk, aki volt már, milyen? Meséljetek róla sokat!

Figyelt kérdés
Neten már olvasgattam róla, meg itt is olvastam azt a pár kérdést, de hátha ír valaki érdekeset még.
2011. máj. 29. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
hallgathatód a harangozást és a imára hívást hát én ezt nem szeretném egy hétig folyamatosan hallgatni ezért inkább nem is megyek
2011. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetne róla éveket mesélni

ahogy előző írja, a mecseteken ( minden sarkon van) van hangszóró és ha kezd az imádság a hangszórón hallod az imára hívást amikor mész az utcán

ezt este 11 kor és hajnal fél ötkor is így van

Szállodám mellett is volt egy mecset és azt hittem ,hogy csak rémálmom van hajnal fél ötkor, akkor amikor elkezdtek hangosbeszélőn imádkozni...

amúgy a tenger három részre választja a várost van 2 európai és gy ázsiai oldal

az ázsiai oldal a legszebb, az igazi európa végighúzódik a tengerparton és ott élnek a jobb módú emberek

a ó-európai oldalon vannak az olasz-arabos hangulatú kis mediterrán utcák amik romosak és lógnak a rongyok, de itt vannak a nevezetességek is ( kékmecset, bazárok)

Ázsiába csak a Boszporusz híd vezet át

Ezenkívül vizibusszal járnak a helyiek, amik nagyon sűrűn közlekednek (5-10 percenként) és nagyon szépek mert van levegőzős része meg van belső légkondis rész aol plazamtévéken mennek a hírek stb..

én imádtam ezeket a hajókat, a belvárosban az Eminömü a hajóálomás központ, ázsiában a haydarpasa meg az Üsküdar a hajóközpontok

a tömegközlekedési "tantusz" ( nem jegy, hanem tantuszhoz hasonló zseton van) 1 líra 50 és egy megállóra ugyanannyi mint 40 hév megállóra

Érdemes Kartalra kimenni a beach-ra


vigyázz!! a csapvíz nem iható 18-58 kurusba kerül a víz

2011. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én megittam a csapvizet, mert török társaságban voltam és elfelejtettem, hogy nem iható, mert ők is itták és lám, ugyan olyan volt, mint otthon. Amúgy ott is ivóvíz folyik a csapból, csak mivel más a baktériumállománya, mint az otthoninak, ezért aki hiperérzékeny, annak hasmenése lesz tőle állítólag. De nagyon olcsó a víz, úgyhogy mondjuk ezen nem érdemes sprórolni, csak úgy leírtam.

Isztambul iszonyatosan nagy város, este 10-kor is tömeg van az utcákon, vasárnap tüntetések, de nem agresszív vaamit kell elképzelni, hanem vannak szimpátiatüntetések is, és a legtöbb nagyon barátságos hangulatú. Ilyenkor mindenki az utcára megy és kinyilvánítja a véleményét. Külön tüntet mind a 10 politikai párt, a nők a zöldek és szinte biztos, hogy belebotlasz vallási tüntetésbe is, meg atatürk tiszteletére szimpátiatüntetésbe. Ez szerintem iszonyat buli.

Mivel a törökök muszlimok, ezért ahogy le megy a nap holtrészegre isszák magukat, mert az tilos. Amúgy éppen ezért elég drága minden alkoholos ital, ahogy emlékszem.

Ha focimeccs van, akkor mindenki teljesen megőrül, isztambulban még akkor is, ha csak 2 városrész játszik egymás ellen kb vb hangulat van. Verekedés, vandálkodás az nincs amúgy se ekkor, se a tüntetéseknél.

A kaja, ha nem a nagy túristahelyeken eszel, hanem 2 utcával beljebb ugyanazt, akkor valami eszméletlenül olcsó, kb 2 lírától már jóféle kebabokat adnak. Ha szereted a halételeket, akkor majd azt hiszed, hogy a menyországban jársz.

Az alkudozást, amit mindenhol írnak amúgy annyira nagyon nem ajánlom, én ismerek olyat, aki alkudni akart és a török beszólt neki, hogy ez nem kína.

A converse cipő aluljáróban olcsóért van, és mindenki hordja, öltnyhöz, csadorhoz :) A márkajelzésekkel kapcsolatban amúgy sincs szabályozás, vagy nem érdekli őket, szóval mindenféle márkájú cuccot vásárolhatsz sőt, kiválaszthatod, hogy az a cipő, ami tetszik, az milyen márkájú legyen, mert akkor olyat kapsz belőle.

Ha bármilyen hivatalos vagy nem hivatalos kicsit is kiöltözős eseményre vagy hivatalos, akkor jobban öltözz ki, mintha otthon lennél. Ha csak túristáskodni mész persze akkor ez mindegy.

Amúgy vásárolni nagyon jó még isztambulban, sokkal olcsóbban megkapod ugyanazokat a dolgokat amiket otthon (és most nem a hamisítványokra gondolok), sőt, olyan üzletek is vannak, amik otthon nincsenek.

A túristahelyekről amúgy annyira nem tudok sokat, egyet kettőt megnéztem már, de különösebben nem érdekelnek.

Amúgy énis megyek ősszel, már alig várom. :)

2011. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Idén ősszel voltam a családommal Isztambulban egy hatalmas nyüzsgő forgatag az egész város, rengeteg a látnivaló. Szerencsére nekünk segítségre volt egy helyi, magyarul jól beszélő kísérő. Teljesen meg voltunk vele elégedve, bármiben lehetett rá számítani, legyen szó reptéri vagy egyéb transzferről, idegenvezetésről vagy esetleg étterem ajánlásról.

Úgy gondolom, hogy akik a jövőben Isztambulba szeretnének elutazni, azoknak érdemes lehet Ramazant felkeresni és segítségével bejárni a várost.

Ramazan webcíme: www.timzan.com

2011. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!