Kezdőoldal » Utazás » Európa » Azoktól szeretnék segítséget...

Dottorre kérdése:

Azoktól szeretnék segítséget kérni elsősorban, akik mentek már át Szlovénián keresztül Horvátországba: Milyen a magyar - szlovén és szlovén - horvát határ? (lent részletesebben)

Figyelt kérdés

A következő dolgok érdekelnének elsősorban:

23-án csütörtök hajnal 2-kor szeretnénk indulni Budapestről Szlovénián át Horvátországba.

1. Schengen miatt , ha jól tudom nincs határellenőrzés a magyar-szlovén határon, ugye?

2. Tornyiszentmiklósnál át tudunk menni 6 óra előtt is, vagy a határok feloldása után is megmaradt a 6:00-22:00-ás zár?

3. Mennyien vannak normál esetben a Szlovén - Horvát határon?

4. Mekkora ellenőrzések vannak ugyan itt?

5. Van valami extra papír, amit megkövetelnek az autóhoz, vagy személyekhez Szlovéniában? (csak felnőttek megyünk)

6. Szombat és Vasárnap este mekkora a forgalom hazafelé ugyanezen a határon?


Ezeket szeretném megtudni, elsősorban azoktól, akik jártak már erre, de ha valakinek van extra infója, azt is szívesen várom!


Köszönöm!


2011. máj. 31. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát pár évvel ezelőtt amikor mentünk, akkor a horvát-szlovén határon teljesen kipakoltattak velünk kb mindent a kocsiból... Amígy az egy hetes füstölt szalonna-kolbász olvadozó párosához nem értek. Meg össze hasonlították a személyin lévő képet a fejünkkel.

Mondjuk mi akkor már elég hosszú ideje utazgattunk, a fiúk borostásak valtak, iszonyat kocsos volt a kocsi, minden be volt hányva... Lehet ezért.

2011. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hajjaj, ez nem hangzik túl jól. Én csak azért mennék, mert mi 4napra megyünk, és úgy szerintem jóval olcsóbban jön ki az autópálya díj, mint ha a horvát autópályán fizetnénk mindenhol.
2011. jún. 1. 09:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Valakinek esetleg más jellegű tapasztalatai vannak?
2011. jún. 1. 12:30
 4/10 anonim válasza:

Üdv! Nem akarlak elkeseríteni de velünk is hasonló történt. Mikor költöztünk ki Angliába és tele volt mindennel a kocsi elkezdtek akadékoskodni, hogy hova megyünk ennyi cuccal és mikor mondtuk hova összemosolyogtak nem hittek nekünk. Volt amit ki kellett pakolni az autóból de mindent ki pakoltattak volna de azért talán megszántak minket vagy nem tudom. Azóta nagy ívben kerüljük a szlovén határokat!!!!

Pedig se borostásak nem voltunk és a kocsi is tiszta volt:)

2011. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem!

Ez nem túl szerencsés.

Ha nem ír valaki a "pro" oldalra, akkor azt hiszem marad a jól bevált horvát autópálya... csak hazafelé lett volna jobb, de szerintem akkor már mind1 lesz :)

2011. jún. 1. 18:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki még tud, írjon tapasztalatokat pls!
2011. jún. 2. 16:11
 7/10 Répafej válasza:
Az irány nem teljesen azonos, én Horváto-ból mentem át Szlovéniába és vissza tavaly, de szinte nem is emlékszem a határra, nem volt semmi. Megnézték a személyinket oszt integettek, hogy mehetünk.
2011. jún. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre valaki, aki így emlékszik!


Van még egy hét, ha valakinek van még tapasztalata ezügyben, akkor kérem, hogy ossza meg velem!!

Köszönöm!

2011. jún. 14. 16:09
 9/10 A kérdező kommentje:

Álljon itt egy pár sorban, a kettő anyagi összehasonlítása 2011.06.15-i árakkal:


Tehát az Isztriáról beszélünk, Porecig (kb az egész Isztriára igaz ez Puláig):

1. Horvátország:

Autópályadíj+Benzin oda-vissza: 45500 Ft

2. Szlovénián keresztül:

Autóp+Benzin Oda-vissza: 42500


Átlagos fogyaszás, 380-as benzinnel számolva.


Ezek után mi úgy döntöttünk, hogy Horvátországon keresztül megyünk!

2011. jún. 16. 20:37
 10/10 anonim válasza:

Jól teszitek..jobb kikerülni a szlovén határt:D:D (második voltam)

Jó utat nektek!

2011. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!