Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba szeretnénk...

Németországba szeretnénk költözni! Akinek járt hasonló cípőben, válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Én nagyon jól beszélem a németet, férjem még sajnos kezdő színten csak!Kereskedő végzettséggel vajon el tudna helyezkedni ő ott? Vagy milyen területen tudnánk próbálkozni először, hogy munkát találjon/unk? Vannak olyan országrészek, vagy városok ahol több magyar is él? Én Hannoverben éltem már korábban pár évet,nem sokkal találkoztam! Van egy 2 éves kisgyerekünk is.. hogyan foghatnánk hozzá, hogy megvalósítsuk a tervünket? Köszönöm előre is a válaszokat, tanácsokat tippeket!
2011. jún. 5. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj a bajorokhoz,münchen v augsburg ott nagyon sok magyarral találkoztam én is.

Szerintem a kevés nyelvtudás csak egy gyorsétteremben elég,pl.mcdonalds

sok sikert!

én a helyedbe nem szarakodnék itt,kimennék ha van rá lehetöség,meg tudnod kell ha már te is kint voltál

2011. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod!

Igen, azt tudom, hogy jobb lenne ott, csak én már 5 évvel ezelőtt voltam N.o.-ban utoljára és nem tudom most, hogy lehet ehhez hozzálátni!Annak idején az akkori barátom Német volt, így nem kellett sokat foglalkoznom a dolgokkal, volt hová, kihez mennem, segítség stb.Magyar szót nem is hallottam, ezért is tanultam meg nagyon jól a nyelvet...


Kérlek írjatok még, főleg akinek van ilyenben tapasztalata már! Lakástalálás, munkatalálás, kezdő pénz, hová lenne legjobb stb.... Minden válasznak örülök, és köszönöm előre is!

2011. jún. 5. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kimentem egy hétre nyaralni. Kíváncsiságból mentem be egy üzletbe (ahol hirdettek pénztáros állást) érdeklődni. Felvettek volna, pedig a német nyelvtudásom távol áll a hibátlantól. (eladó végzettségem van és érettségim, nyelvvizsga nincs, még csak nem is tanultam soha németül)


Szóval lehetséges bemákolni is. Szerintem próbálkozz meg egy hétre kimenni és keresgélni. Én Münchenben voltam.


Nem tudom mások hogyan csinálják, nekem sikerült volna, ha komolyan gondolom és nem csak kíváncsiskodok. :)

2011. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Dejó.. köszönöm válaszod Neked is!

Jó lenne ha ténylelg ilyen egyszerűen menne.. és ezekszerint akad ilyen eset is :) A tippet is köszi szépen!


Írjatok még kérlek, kíváncsi vagyok mások tapasztalatira is! Köszi!

2011. jún. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!