Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban mennyire...

Horvátországban mennyire beszélnek magyarul?

Figyelt kérdés
Ott szeretnénk nyaralni én alapfokon tudok angolul de a szüleim nem. Az éttermekben meg ilyen helyeken beszélnek ott magyarul?
2011. jún. 14. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A tengerparton leginkább semennyire.

Ahol megértik, az esetleg az északi régió, Eszék környéke, de már ott is egyre kevesebben.

Amúgy az éttermekben, meg ilyen helyeken a németet sokkal jobban megértik, mint az angolt(tapasztalatból mondom, mert mindkét nyelvet beszélem), ugyanis Angliából nemigen járnak turisták Horvátba.

Pl. sok étteremben az étlapon ki van írva az étel neve horvátul és németül, és ennyi.

2011. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

tényleg nem nagyon beszélnek magyarul,de előfordul. én amugy nem is várom el, hiszen baromi nehéz nyelv.

voltam már olyan étteremben, ahol magyar étlap is volt, meg persze azért sokat meg lehet érteni a mutogatásból is (vagy talán mindent?). :) szóval kommunikáció miatt ne parázz, nekünk eddig mindig sikerült. :)

2011. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Én alap angol tudással simán boldogultam horvátba, tankolni, vásárolni, étterembe is eltudtam menni anélkül hogy érthetetlenül viselkedem. Amúgy én voltam olyan helyen ahol összefutottam magyarokkal vagy magyar nyelven beszélő emberekkel a piacon 1-2 boltban, meg volt 1 étterem ahol kifogtam az egyetlen magyar pincérnőt:) Meg persze a szállásom környékén is voltak magyarok. Ha odamész nyaralni akkor még fogsz tudni boldogulni magyarul, emiatt ne agódj.
2011. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mért tudnának magyarul?

esetleg Eszék környékén

de a tengerparton nem nagyon, csak egy pár elvetemült vendéglátós meg az ott nyaraló és dolgozó magyarok

2011. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

H.ország tele van magyarokkal.

A legtöbb, tud is valamennyire magyarul...

(Kivéve a helyesírást!)

2011. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Horvátok alapnyelve a Német így nem nagyon tudnak angolul! Szinte minden 10-13 éves gyerek tud németül kb alapfokon! Angolul nem nagyon beszélnek, de az is elég, ha viszel magaddal egy fordítógépet!
2011. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!