Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ájult már el valaki amikor...

Ájult már el valaki amikor hirtelen északról nyáron hazament a 40 fokos hőségbe?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy elájulok, amúgyis mindig leesik a vérnyomásom és szédülök repüléstől. kb 12 fokból megyek, ha nincs szerencsém, akkor 10...
2011. jún. 18. 03:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor Londonban laktam és először hazamentem 10 hónap után augusztusban elég rosszul voltam. Még életemben nem ájultam el és sosem fájt a fejem, de egy hétig, minden nap szörnyű migrénem volt.

Most Skóciában lakom, innen tavaly májusban mentem haza, de az otthoni 18 fokban (nem volt vmi jó idő akkor) azt éreztem, h mesgsülök.

Idén megint augusztusban megyek, mert a párom jön velem és ő ragaszkodik a forró nyárhoz. Hát, nem tudom... Ha a Londoni klíma után olyan rosszul voltam, akkor nem tudom mi lesz így.

2011. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ajjaj... És London még nem is annyira vészes. Én ájulós vagyok, és amúgyis az ájulás közelében szoktam lenni a repülőn... Majd megfelelő mennyiségű kávéval készülök akkor, hátha úgy elkerülhető a baj :) Régóta nem voltam otthon, nem találkoztam magyarokkal, minden szempontból nehéz lesz, de én is imádom forró nyarat. Bár nem tudom, amikor egyszer itt 20 fok volt azt hittem meghalok a hőségtől, de remélem hamar megszokom :D
2011. jún. 18. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez túlzás, amolyan urban legend. Nehogy már azt akarjátok mondani, hogy 20 év alatt úgy megszoktátok a hűvöset, hogy hazamenve hőségnek tűnt a 18 fok. Az a gyanúm, hogy változó korban vagytok :))

Én 30 éve élek Norvégiában, itt aztán bőven van fagy is, de sohasem szoktam meg. Ha hazamegyek, akkor azt érzem jónak, az ottani 18 fokot.

2011. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, változó korban vagyok. Minden nap 24 órát öregszem. Nem élek idekint régóta, de itt télen, nyáron megfagyok, otthon meg nyáron megsülök. Ez van, nem tudom miért. Londonból sem úgy mentem haza, h na akkor most minden nap migrénem lesz, mert 5-10 fokkal melegebb van, ez csak jött.

Kérdező! Tényleg tankolj fel kávéval a repülőre. Otthon meg inkább sok vizet igyál, napi pár kávé mellet, így fenn tudod tartani a vér volumenét. Az nem lehet, h vérszegény is vagy? Lehet, h egy kis vasat is kéne szedned.

Jó utat! :)

2011. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:39


Nem erről van szó. Énis jobban szeretem a kánikulát, de az emberi szervezet olyan, hogy hozzászokik 1-2 hét alatt az aktuális körülményekhez. És ha hirtelen a nappali 10-15 és éjszakai 5-6 fokból megérkezel a nappali 30 és éjszakai 20 fokos hőmérsékletbe, az igencsak megvisel fizikailag. Főleg, hogy én amúgy is ájulós vagyok, tehát igencsak atrtok az első héttől. Amikor itt egyszer felszökött a hőmérséklet 20 fokra, úgy izzadtam, mint otthon a 35 fokban szoktam, és olyan érzés is volt kb...

2011. jún. 18. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fordítva volta,. lent voltam délen mikor itthon nagyon hideg, minusz fokok voltak

ahol én voltam ott 27 fok volt. este meg hajnalban is kb 20 fok volt

mikor hazajöttem, itthon még délben is 0 fok volt és másnap hajnalban itt Pesten dolgom volt, reggel 6-ra kellett mennem és majd' hétig várnom kellett és volt minusz 8-10 fok itt..és tüdőgyulladásom lett

2011. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!