Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia vagy Olaszország?

Anglia vagy Olaszország?

Figyelt kérdés

Melyik országba lenne érdemesebb költözni? Mindkét nyelvet elég jól beszéljük, mindkét ország vonz. Az emberekről most ne beszéljünk, mindenhol vannak jók és rosszak egyaránt.

Melyik országban lehetne többet elérni egy diplomával? (pszichológus)

Hol jobbak a politikai viszonyok? (Tudom, ez így hülye kérdés.)

Milyenek a kulturális/szórakozási lehetőségek?

Hogyan fogadják az "idegeneket" a 2 ország lakói?

(Persze, ezek nem a legfontosabb kérdések, de át szeretnénk gondolni ezeket is.)


2011. jún. 23. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországnak csak az Északi esetleg a középső részébe költöznék.

Angliában pszichológusként sztem jobban elboldogulhatsz de ha elfogadják a diplomád...

Buli szempontjából egyértelmű Olaszország.

2011. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mivel Angliában élek,így ha mindkét nyelvet jól beszélném,már másnap mennék Olaszországba.Anglia időjárása annyira pocsék(ma is 14 fok,és jégeső,esténként még fűteni is kell néha),szóval Anglia időjárása hosszabb távon elviselhetetlen.A politikai élet nem különb az otthoninál.Itt is van korrupció,itt is hazudnak a politikusok.Itt is panaszkodnak az angolok,hogy a pénzük évről évre kevesebbet ér.Ha valaki több éve él kint,rájön,hogy érdekes dolgokat kell fizetnie,és nincs kibúvó mint otthon.Angliában a diplomáddal egyből nem mész semmire.Ahhoz,hogy dolgozhass benne,különböző vizsgákat kell tenned.De jó ha tudod,hogy itt kint elég nehezen fogadják el a külföldi embereket.Ahhoz hogy tudj érvényesülni,jó kapcsolatokra lesz majd szükséged.

Olaszországban nyaraltam pár hete.Nekem már az időjárás adott egy nagy piros pontot,és nekem ennyi elég is lenne,hogy ott éljek..Sajnálom,hogy nem tudok olaszul..

2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Anglia! Én is itt élek már 5. éve, engem abszolút nem zavar az időjárás, nem értem sokaknak mi vele a baja. Legalább nincs állandóan az a nagy meleg. Azt nem bírom, a kellemes 15-25 C pont jó. Amúgy ha jól beszéled a nyelvet, akkor mindkét ország nyerő lehet, de én Angliát választanám. És választottam is 5 éve. Nem érzem úgy hogy rosszul döntöttem volna. A kezdet nehéz volt, de mára már belerázodtam az itteni életbe.
2011. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anglia. Én szeretem, hogy ilyen "hideg" van, nekem pont jó. A kezdet nehéz. Jó, ha van indulótőkéd, bár az mindenhová kell, és nem árt magyarokkal kapcsolatot felvenni, mert akkor hamar kapsz egy gagyi munkát, amivel kihúzod, amíg a szakmádban dolgozhatsz. Ennek a másik oldala, hogy magyarokkal idekint barátkozni, de iszonyúan vigyázni. Egyébként ha beszéled a nyelvet, akkor szakmádon kívül lesz neked munka, mert erre mennek meg pofára. Az angolok szerintem rendesek, bár embere válogatja itt is. Ügyintézésben vannak bökkenők, de egészében véve nem rosszabb, mint a magyar, sőt. Figyelni kell. Nagyon sok külföldi van, én Londonban vagyok, nemtom máshol mi a helyzet. Politikát leszaharom úgy ahogy van. Kulturálisan London szerintem nagyszerű, én járok színházba néha, parkban ücsörögni beszélgetni, koncertre, sörözni, stb és még mindig van egy csomó látványosság, amit nem néztem meg és érdekel.
2011. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!